• Сьогодні: Понеділок, 26 Вересня, 2022

У броварських депутатів розпочався сезон звітування за 2013 рік

Січень30/ 2014
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Звітування Сімутіна_2Депутати Броварської міської ради мають відзвітувати перед своїми виборцями у період з 30 січня по 28 лютого 2014 року. Саме такі строки проведення звітів депутатів про свою роботу у 2013 році затверджено рішенням Броварської міської ради № 1187-42-06 від 22.01.2014 року.

Раз на рік звітувати перед своїми виборцями депутатів зобов’язує стаття 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Звіт депутата повинен містити відомості про його діяльність у раді та в її органах, до яких його обрано, а також про його роботу у виборчому окрузі, про прийняті радою та її органами рішення, про хід їх виконання, про особисту участь в обговоренні, прийнятті та в організації виконання рішень ради, її органів, а також доручень виборців свого виборчого округу. Про час і місце проведення звіту депутат має повідомити своїх виборців не пізніш як за сім днів до звіту. Після проведення звітування депутат місцевої ради має поінформувати раду та її виконавчі органи про результати обговорення його звіту, зауваження та пропозиції, висловлені виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, дані депутатові у зв’язку з його депутатською діяльністю.

Минулого року майже всі депутати Броварської міської ради VI скликання не провели зустрічей з виборцями та обмежились публікацією своїх звітів на офіційному веб-сайті міськради. Особисто поспілкувались з людьми та розповіли про свою роботу вживу лише троє депутатів – Роман Сімутін, Олег Іваненко та Володимир Оксютенко.

У законі прямо не сказано, що звітування має проходити у вигляді особистої зустрічі. Проте з тексту статті 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» випливає, що виборці повинні мати змогу висловити депутату свої пропозиції, зауваження чи дати доручення. А зробити це можна лише під час зборів шляхом голосування. У будь-якому разі це точно не можливо зробити, якщо депутат просто публікує текст свого звіту – ні з ким його не обговорюючи. Відтак хочеться сподіватись, що броварські обранці цього року таки наважаться зустрітись зі своїми виборцями вживу та поспілкуватись з тими, в чиїх інтересах вони мають виконувати свої депутатські обов’язки.

Відповідно до вище вказаного рішення міськради, кожен депутат мав до 29 січня надати в апарат ради інформацію щодо часу та місця проведення звіту для своєчасного висвітлення у ЗМІ. “Маєш право знати” буде стежити за процесом звітування броварських депутатів та інформуватиме про них своїх читачів. Депутатів просимо повідомляти нас про час та місце звітування на електронну адресу info (at) pravo-znaty.org.ua.

P.S: Шановні читачі! Щоб дізнатись, хто є депутатом у Вашому виборчому окрузі, потрібно перейти за цим посиланням, відкрити пошук по сторінці (клавіша Ctrl + літера F) та ввести назву Вашої вулиці. Контакти та адреси приймалень Вашого обранця дивіться за цим посиланням.