• Сьогодні: Неділя, 5 Грудня, 2021

Броварські депутати прозвітували за минулий рік… в Інтернеті

Лютий13/ 2013
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

siteНа офіційному веб-сайті Броварської міськради оприлюднено звіти місцевих депутатів про роботу у 2012 році. Щоправда, не всіх, а лише 36 броварських обранців із 41-го. Серед п’ятьох депутатів, чиїх звітів немає на сайті, двоє – Роман Сімутін та Володимир Оксютенко –  розповіли про свою діяльність на відритій зустрічі з виборцями. Відтак досі в жодний спосіб не прозвітували перед громадою троє депутатів – Віктор Антоненко, Євген Віканов та Валерій Чабур.

Зокрема на офіційному сайті опубліковано звіти наступних депутатів:
Андрієвський Вадим Анатолійович
Бабін Михайло Якович
Багмут Наталія Андріївна
Базишин Петро Євгенович
Берізко Микола Михайлович
Бобко Анатолій Миколайович
Брусенська Ганна Віталіївна
Бурий Анатолій Васильович
Велем Олександр Михайлович
Гайворонський Євген Анатолійович
Гредунов Євгеній Валерійович
Добровольский Володимир Миколайович
Жеребцова Людмила Вікторівна
Загуменний Микола Васильович
Заєць Євгеній Миколайович
Іваненко Олег Валерійович
Кириченко Олексій Валерійович
Колесніков Вадим Олегович
Крат Андрій Володимирович
Кужим Юрій Сергійович
Кузик Петро Миколайович
Кузьменко Борис Дмитрович
Михайлов Олександр Михайлович
Нужненко Юрій Іванович
Онищенко Володимир Іванович
Плакся Юрій Сергійович
Погарський Ярослав Адамович
Резнік Віктор Володимирович
Сачавський Анатолій Михайлович
Семенюк Олена Валеріївна
Сенько Лідія Іванівна
Трощенко Ігор В’ячеславович
Федоренко Сергій Миколайович
Чаюн Володимир Григорович
Чередник Юрій Павлович
Шкуренко Петро Власович

Оцінку “відмінно” за звітування цього року можна поставити фактично лише одному депутату – Олегу Іваненку, який і вчасно повідомив про час та місце свого звітування, і особисто зустрівся з мешканцями свого округу, і ще й електронну версію свого звіту передав для розміщення на офіційному веб-сайті міської ради.

Чи достатньо просто розмістити звіт на сайті?

Якщо ж уважно прочитати статтю 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», то стає зрозуміло, що звітування депутатів не може обмежуватись лише публікацією відомостей про роботу представника громади у владі у ЗМІ чи інших відкритих джерелах і передбачає обов’язкову зустріч з виборцями.

 • По-перше, у п. 4 сказано, що депутат «не пізніш як за сім днів повідомляє виборців про час і місце проведення звіту через місцеві засоби масової інформації або в інший спосіб», що, вочевидь, передбачає анонсування зустрічі, а не дати публікації звіту у ЗМІ чи розміщення його на веб-сайті.
 • По-друге, у п. 5 міститься обов’язок органів влади та їх посадовців сприяти депутатам «в організації їх звітів (зустрічей) перед (з) виборцями шляхом надання приміщень», що, певно, теж означає, що приміщення надається для живого спілкування з громадою.
 • По-третє, п. 6 зобов’язує депутата «інформувати раду та її виконавчі органи про результати обговорення його звіту, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, дані депутатові у зв’язку з його депутатською діяльністю», що власне також неможливо без проведення відкритої зустрічі, адже, приміром, доручення депутатам можуть даватись лише на зборах громади.

Те, що майже всі броварські депутати – від усіх політичних сил – не захотіли відкрито зустрітись з громадянами вживу, щоб розповісти про свою діяльність та почути про проблеми громади з перших вуст, насамперед демонструє справжнє ставлення народних обранців до тих, хто їх обрав, а також показує, як місцеві «законотворці» самі виконують закони та дотримуються прав своїх виборців.

 • avatar
  Матяшко Нікодимов
  9 років тому

  У половини  – пів сторінки тексту )) Ото добре попрацювали ))

 • avatar
  Олевський Юрій
  9 років тому

  Формальні відписки в більшості, однотипні. Всі борються за захист довкілля, а по вулицях пройти неможливо від неприбраності снігу та всякого сміття.
  Вони всі написані однією людиною, більш всього з секретаріату.
  Вони бояться розмовляти з людьми! Куди ми котимось ?

  • avatar
   Ирина Буяковская
   9 років тому

   12 февраля 2013 года по улице Грушевского от дома №5 до №17 слева и справа столько пустых упаковок таблеток! ужас! особенно как растаял снег, оголилась земля , то и не такое увидели !

 • avatar
  Iren Irena
  9 років тому

   Шановний!  Велем Олександу Михайловичу! Огидно читати Ваш звіт про те,як Ви такий правдивий та дбайливий про людей Вошого округу ! Хочемо вам нагадати коли будинки 25 та 25 Б зверталися до Вас про допомогу то ваша відповідь була така: Ви пишить куду важаете потрібним а я собі буду писати…..І на сесії 22-ї від ВИ ШАНОВНИЙ ГОЛОСУВАЛИ ЗА АВТОПАРКОВКУ ПІД ВІКНАМИ БУДИНКІВ! ТРЕБА МАТИ СОВІСТЬ . ИРИНА!
  Велем Олександр Михайлович