• Сьогодні: Понеділок, 4 Липня, 2022

Дві сотні броварчан пройшлись містом у вишиванках, співаючи гімн та “Воїнів світла”

Липень01/ 2014
avatar
Тарас Шако

журналіст видання "Маєш право знати", громадський активіст

мегамарш19“Конституційний” вечір 28 червня зібрав на центральній площі міста майже дві сотні броварчан. Цього дня містяни цілими сім’ями стікались до Майдану Свободи у вишитому червоними і чорними нитками одязі та в синьо-жовтій атрибутиці. А все тому, що активісти з Об’єднання незалежної української молоді (ОНУМ) влаштували «Мегамарш вишиванок», що у День Конституції проходив у багатьох містах України.

Прочекавши півгодини біля меморіалу Небесній Сотні, аби всі встигли зібратись, активіст Валентин Гаврищук закликав у гучномовець будувати колону по шість осіб. «Бачиш, – звернувся чоловік до жінки, – видно, що мітинг не проплачений: в колону дуже довго стають. А на проплачених як скомандують будувати в колону по шість, то зразу «черепашкою» за кілька секунд уже стоять!».

мегамарш07

мегамарш06

мегамарш11
Перед стартом ходи учасники маршу заспівали гімн України
Песики у вишиванках стали зірками Мегамаршу
Песики у вишиванках стали зірками Мегамаршу

Тільки-но довга колона перейшла на бік бульвару Незалежності, як активісти влаштували традиційний «москаль-детектінг». Однак виявити москаля так і не вдалось – дружно скачучи, всі учасники маршу від малого до старого демонстрували, що тут таких нема.

мегамарш04

мегамарш13

мегамарш12

мегамарш16

мегамарш15

«Путіна на мило!», – голосно кричить на вигляд 9-річна дівчинка у вишиванці. «Тихо-тихо, не кричи так голосно!», – звертається, вочевидь, до дочки чоловік, тримаючи її за руку. Але її вже не спинити – вся колона підхоплює гасло, адресоване “головному злу України”.

мегамарш18

мегамарш20

Не обійшлося й без виконання традиційної народної пісні про Путіна, дебют якої відбувся в Харкові місцевими «ультрас» і вже через кілька тижнів стала хітом, який виконують далеко за межами України в різних варіаціях та аранжуваннях.

мегамарш24

Не забули активісти про наших військових, що дорогою ціною відвойовують у терористів на Донбасі окуповані українські території. «Героям війни на Донбасі тричі!» – «Слава! Слава! Слава!».

мегамарш23

Колону  у вишиванках вітали зусібіч гаслом "Слава Україні!"
Колону у вишиванках вітали зусібіч гаслом “Слава Україні!”

Як відомо, організація патріотичних маршів у Броварах стала своєрідною візиткою ОНУМу. Однак сьогоднішня хода у вишиванках найбільше підходила під визначення маршу – на чолі колони активістів такт на барабані відбивав голова броварської «Просвіти» Валерій Середа.

мегамарш25
Валерій Середа

Під час маршу активісти заспівали популярні українські пісні «Океану Ельзи», національний гімн України, а також виконали хіт білоруського гурту «Ляпіс Трубєцкой» «Воїни світла».

мегамарш27

мегамарш28

мегамарш31

Пройшовши бульвар Незалежності, вулиці Короленка, Лагунової та Гагаріна, активісти попрямували до парку «Перемоги». Після колективної фотосесії на фоні «Чупа-Чупса», молодь рушила на «культурний острів» серед озера, де влаштувала музичний вечір.

мегамарш21

мегамарш32

мегамарш34

мегамарш35

мегамарш36

Фото Миколи Кожемяка