• Сьогодні: Вівторок, 28 Березня, 2023

У відповідь на звернення працівників ДНЗ «Колосок»

Березень23/ 2012
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Неправильно буде сказати, що автори першої частини розслідування «Хто заробляє на отруєнні броварських дошкільнят?» на «Маєш Право Знати» не очікували резонансу. Масові отруєння в дитячих садочках – це привід для серйозної реакції як з боку влади, так і з боку правоохоронних й контролюючих органів не лише місцевого рівня.

Проте ми були здивовані реакцією окремих представників колективу ДНЗ «Колосок», оприлюдненої в коментарях до публікації, де авторів розслідування звинувачують в «не кваліфікованості, наклепі, паплюженні дошкілля Броварів та маніпуляціях».

Аби інші читачі не вишукували по сайту даний коментар, передрукую його тут:

Ми,співробітники ДНЗ “Колосок”, обурені даною статтею.Її могли написати тільки некваліфіковані журналісти, які не орієнтуються в ситуації. Читаючи статтю,відчувається манера екс-завідуючої Мельникової Л.О., яка завжди вміло  маніпулювала пресою, захищаючи себе, то від імені батьків, то від імені колективу. Цей прийом вона вже неодноразово використовувала в минулому для свого виправдання. Хочеться сказати відверто: Лідіє Олександрівно, майте сили піти достойно, не наражаючи на неприємності колектив дитячого садка і не звинувачуючи безпідставно людей, які працювали з Вами з його відкриття . Скільки можна тероризувати співробітників спровокованими Вами постійними перевірками? Ваша поведінка недостойна Вашого поважного віку і становища. Запитайте себе, чи хоче колектив Вашого повернення. Ні, ми хочемо спокійно працювати, дайте нам цю можливість.
Чому б авторам статті не запитати у Мельникової Л.О., де вона була 17.08.2011р., коли в дитячому садку потруілись діти, і чому не володіла інформацією про те, що там відбувалося, адже того дня (з її слів) була на роботі.
Чому автори статті критикують теперишніх завідуючу і медсестру, коментують меню, а не скажуть, що в терміни, вказані в статті ці люди лише перші дні, як приступили до роботи? І для чого маніпулювати їхніми прізвищами і вишукувати однофамільців серед місцевих депутатів, це схоже на політичні ігри.
Як можна говорити про неякісне харчування і недоїдання дітьми м’яса і риби, коли в даний час при новому керівництві в садочку діти харчуються за збалансованим двотижневим меню, затвердженим санстанцією? Ми, співробітники дитячого садка “Колосок”, можемо сказати відверто, що не кожна мама готує вдома свою дитину такими різноманітними продуктами тричі на день, як у нас. Як піднімається рука писати всяку нісенітницю, не відвідавши дитячий садок, не поговоривши зі співробітниками і адміністрацією?
Хто дозволив пресі паплюжити дошкілля Броварів? Невже не можна призвати до відповідальності наклепників, людей, які хочуть зробити свій імідж,  маніпулюючи фальсифікованими фактами? Викликаємо їх на візуальний діалог.

Оприлюднені звинувачення – дуже серйозні. Якщо текст коментаря справді належить представникам колективу ДНЗ «Колосок», тоді виникає ще більше запитань:

Перше. Суть і мета розслідування – з’ясувати, чому міська влада та управління освіти зокрема ігнорує рекомендації СЕС щодо зміни постачальника харчі в дитсадки та дозволяє ПП «Торгпродсервіс» й надалі завозити в дитсадок неякісні продукти, що призводять до отруєння дітей? Питання звільнення завідуючої – це лише один з не найважливіших епізодів ситуації, котрий має дотичний стосунок до масового отруєння малечі та відтіняє загальний контекст того, що сталось.  Водночас в своєму коментарі представники ДНЗ «Колосок» звинувачують авторів матеріалу в «захисті Мельникової». Відтак було б добре, якби автори звернення до редакції вказали конкретні цитати, де журналісти «МПЗ» захищають екс-завідуючу. Наголошую, що при підготовці матеріалу автори оперували виключно фактами та документами, маючи на меті лише констатувати та оприлюднити хронологію подій, не даючи власні суб’єктивні оцінки ситуації стосовно звільнення Мельникової.

Друге. В розпорядження «МПЗ» потрапив лист батьків вихованців ДНЗ «Колосок», в якому вони наголошують на непричетності колишньої завідуючої до ситуації з отруєнням. Цей лист був нами опублікований без купюр та виправлень – як і всі інші документи. Якщо автори звинувачень мають спростування такої інформації, або мають інший аналогічний документ, де відображена позиція батьків, відмінна від опублікованого листа – просимо її надати нам або самостійно оприлюднити на сайті. Наприклад, в “Колонці автора” – в розділі сайту, призначеному спеціально для оприлюднення власних поглядів людей або груп людей на ту чи іншу ситуацію.

Загалом: якщо автори звернення до «Маєш Право Знати» вважають, що все, що написано в першій частині розслідування є неправдою та «наклепом», просимо опублікувати власний погляд на події та обґрунтовано спростувати інформацію, подану в статті під моїм авторством, та авторством Тараса Шако, бажано з документальним підтвердженням. Адже наразі емоційний коментар, опублікований під першою частиною розслідування є нічим іншим, як голослівним звинуваченням, що може бути розцінено як тиск на журналістів.

Також особисто від себе, як від співавтора матеріалу, прошу вказати конкретні цитати в публікації, де, згідно тверджень представників колективу «Колоска» до «МПЗ» мали місце:

–          критика теперішньої завідуючої та медсестри.

–          маніпулювання прізвищами, вишукування однофамільців серед місцевих депутатів.

–          Паплюження дошкілля Броварів.

–          Маніпулювання сфальсифікованими фактами.

–          Наклеп.

Автори публікації зацікавленні у всебічному та об’єктивному розслідуванні випадків та готові надати майданчик для обміну фактами й думками кожному, хто має що сказати з приводу ситуації, яка призвела до отруєння броварської малечі. Проте ми закликаємо усіх наших читачів, в тому числі й фігурантів наших матеріалів, оперувати виключно реальними підтвердженими фактами та документами, а не сипати голослівними звинуваченнями, направленими виключно на необґрунтовану дискредитацію журналістів та видання загалом. Також прошу читати матеріали уважно та неупереджено, а ще – дочекатись анонсованої другої частини розслідування, в якому будуть розставлені всі крапки над «і», перш ніж сипати подібними категоричними заявами.

Я, як співавтор матеріалу, готовий також і до «візуального діалогу» з відео, фото, аудіо та будь якою іншою фіксацією, як це пропонують представники колективу ДНЗ «Колосок».

Позначки:
 • avatar
  Anonymous
  11 років тому

  а звідки відомо, що то саме представники трудового колективу? Ніяких імен автор коментаря не назвав, я сам можу таких коментарів штук 20 написати.

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   11 років тому

   Так Андрій же пише “Якщо текст коментаря справді належить представникам колективу ДНЗ «Колосок» ” – не факт, що це дійсно працівники писали

  • avatar
   Andriy Kachor
   11 років тому

   Я маю неформальне підтвердження, що до цього тексту таки причетні працівники “Колоску”. Але справді, було б коректніше, якби вони підписались.

   • avatar
    Anonymous
    11 років тому

     Знову ж, навіть якщо це писала справді якась людина з цього закладу – то це привід їй розписуватися від імені всіх працівників? Такий собі совєцкий колєктівізьм.

 • avatar
  ksenia
  11 років тому

  Я мама 2 дітей ,які ходять до садочка Колосок. Те,що ви написали обурює мене. Там дійсно кормлять дуже добре,а ви займаэтесь наклепом. Сором!!!!!

  • avatar
   Andriy Kachor
   11 років тому

   Що конкретно Вас обурює, пані Ксенія? Зауважте, будь ласка, що ми продемонстрували скани справжнього меню – ми ж їх не малювали. Перечитайте уважно статтю – в ній не йдеться про те, що зараз діти голодують в ДНЗ “Колосок”. Натомість там написано, що в садочку виникали проблеми з харчами від постачальника “Торгпродсервіс”, про що є відповідні записи в бракеражному журналі садочку, і нектар, яким отруїлись діти також був від того самого постачальника – про це є офіційний висновок СЕС. 

   В наступній частині розслідування ми детальніше розповімо про даного постачальника, адже на невиконання ним тендерних умов зреагувала навіть Рахункова палата.   

   Я підкреслюю: у нас немає питань чи претензій до нинішнього керівництва чи колективу ДНЗ “Колосок”, адже стаття не про це, стаття – про невиконання постачальниками харчів тендерних умов, що є зафіксовано документально та призводить до отруєння дітей. 

   Тому я прошу Вас надалі добре зважити всі факти, перед тим як кидатись словами на кшталт “наклеп” та “сором” – закликаю Вас до поваги одне одного.

   • avatar
    ksenia
    11 років тому

    Я не розумію,якщо у вас немає претензій до колективу, то чому ви в першый частині пишете про незаконне звільнення екс.завід. І чому ви статтю не написали, коли це все сталося,а саме зараз коли має відбутися судове засідання.Мені здається ця стаття замовна.  

    • avatar
     Andriy Kachor
     11 років тому

     Як пов’язано відсутність претензій до колективу з незаконним звільненням з посади завідуючої? Завідуючу звільняє управління освіти, а не колектив. А статтю ми написали тоді, коли батьки отруєних дітей звернулись до нас з цією інформацією – на момент отруєння дітей сайту “Маєш Право Знати” взагалі ще не існувало.
     Вам здається? Ким вона замовлена? Які у вас є аргументи (я вже не питаю про факти)? Так само я можу сказати, що мені здається, що замовним є Ваш коментар. 

     • avatar
      ksenia
      11 років тому

      Ну,якщо мій коментар замовний(я та мама ,яка захищає заклад,який відвідують мої діти) кожного дня я звертаю увагу на меню і те меню,яке надрукували ви, вибачте,це просто абсурд.

     • avatar
      Сергій Іллюхін
      11 років тому

      Ксеніє, не бачу підстав Вам не вірити.
      Ми звернулися до адміністрації дитсадку з проханням надати меню, згідно якого харчуються діти, та журнали відбраковки (продукти, які кухарі змушені були відправити у брак) – реакції поки-що жодної (хоча авторів статті і запрошували на візуальний діалог, цим все і обмежилось)
      Пропоную Вам протягом кількох днів зробити за допомогою мобільного фотографії меню і викласти їх тут у коментарях. Обіцяю, що вони будуть опубліковані на “Маєш Право Знати” – нас, як і Вас, цікавить правда!
      Домовились?

     • avatar
      Alice
      11 років тому

      А ті меню, що вже відскановані, Вам хто надавав? 
      На одному з них таки стоїть підпис медсестри, думаю – справжній. 
      Так от, я так  свою родину вдома не годую – бурячник, салат з капусти та кава з молоком, наскільки я пам’ятаю. Дивно, що СЕС затверджує такі меню.
       Навіть чоловіки помітили невідповідність годування дітей дошкільного віку кавою.
      Та і взагалі суть не стільки в меню, проте –  в факті отруєння дітей. І про це докладно написано в висновку СЕС. Хто хоче не епатажу, а фактів – може все прочитати.
      Нащо ще щось з мобілки фотографувати? Якщо вважаєте за необхідне ще додатково меню опублікувати, то краще робіть це самі – тільки за підписами слідкуйте, щоб потім ні від кого не могло бути ніяких претензій щодо достовірності.

 • avatar
  Juliya_Lambert
  10 років тому

  Сосисками дешевими також не гребують:( Дитина кожного дня голодна з садка приходить, скаржиться, що живіт болить. Сходили на УЗІ – збільшена підшлункова, біохімічний аналіз крові з великими відхиленнями від норми. Але не тільки харчування жахливе, персонал теж не кращий. Старша дитина цей дитсадок відвідувала – не було жодних нарікань. А тепер все пішло прахом – недолугі “вихователі”, які з дітьми не займаються, в 17.00 випихають в чергову групу і чимдужч біжать додому, неїстівне харчування, і абсолютно немотивовані побори. Я, наприклад, з подивом дізналась, що в садку є дієтолог, якому коштом батьків (“спонсорські” внески) був придбаний ноутбук та, так зване, програмне забезпечення до нього за нереальну ціну. Це, напевне, з його допомогою складають наведені тут раціони:) Мельникова теж не свята була, але, як кажуть, все пізнається в порівнянні. І це порівняння не на користь нинішнього керівництва.
  P/S 200 грн. на рік з кожної дитини на миючі засоби та побутові потреби(?) В середньому 26 дітей в групі, нехай 8 груп = 41 600 грн. Коментувати не буду. Нехай кожний сам придумає на що можна витратити ці кошти в дитячому садочку в якому немає навіть пристойного ігрового майданчика:(