• Сьогодні: Четвер, 7 Липня, 2022

У День пам’яті та примирення броварська молодь вийшла на марш

Травень12/ 2014
avatar
Тарас Шако

журналіст видання "Маєш право знати", громадський активіст

марш укр13Напередодні Дня Перемоги броварська молодь пройшла Українським маршем по рідному місту. На заклик Об’єднання незалежної української молоді – організаторів ходи – на Майдані Свободи зібрались близько півтори сотні мешканців міста у вишиванках та з українською символікою. Звідти колоною молодь рушила вулицями Броварів. Як зазначили активісти-організатори, захід приурочений до Днів пам’яті та примирення в Україні та світі.

Перед маршем на центральній площі міста всім охочим малювали фарбами на обличчі жовто-блакитні прапорці.

марш укр04

марш укр06

марш укр05

марш укр34

На Майдан Свободи прийшов і начальник управління освіти Володимир Онищенко, вочевидь, засвідчити підтримку учасникам ходи. Проте марширувати разом з молоддю головний освітянин міста не пішов.

марш укр03

Для проведення заходу броварські правоохоронці організували посилені заходи  безпеки. Учасників маршу супроводжували міліцейський службовий автомобіль, правоохоронці з автоматами та представники броварської самооборони.

марш укр12

марш укр19

Броварська молодь пройшла бульваром Незалежності, вулицями Короленка, Лагунової та Гагаріна. Під час ходи учасники співали український гімн та скандували національні та антипутінські гасла.

марш укр21

марш укр23

марш укр26

Український марш привертав неабияку увагу броварчан. Водії автівок свою солідарність з молоддю демонстрували сигналами клаксонів. Багато перехожих приєднувалось до колони  і через деякий час кількість учасників маршу зросла майже вдвічі.

марш укр14

марш укр15

8 травня в усьому світі відзначають День пам’яті за загиблими у Другій Світовій війні. Броварська молодь вшанувала хвилиною мовчання полеглих учасників бойових дій, що боролись проти нацистської Німеччини та більшовизму.

Активіст ОНУМ Валентин Гаврищук зазначив, що цим маршем молодь також прагнула підсилити патріотичний дух броварчан та популяризувати серед них українську національну ідею.

марш укр10
Валентин Гаврищук

марш укр13

марш укр36

марш укр37

Закінчився Український марш на Майдані Свободи, де для присутніх з патріотичними піснями виступив фронтмен гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк. Популярний музикант закликав броварських юнаків та чоловіків записуватись до лав народного ополчення місцевої самооборони, аби захистити Україну від сепаратистів та російських диверсантів.

марш укр30
Сергій Василюк

марш укр32

Фото Миколи Кожемяка