• Сьогодні: П’ятниця, 1 Липня, 2022

В день штурму Майдану Сапожко видав «Беркуту» нові квартири

Липень10/ 2014
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

majdan_berkut_grushevskogoРішенням виконкому міської ради за підписом мера Сапожка 12 квартир в новобудові на вул. Чорновола було видано спецпризначенцям полку «Беркут» 18 лютого цього року. Броварські чиновники вирішили видати нове житло бійцям вже розформованого підрозділу саме в той день, коли «беркутівці» проводили «зачистку» вул. Інститутської в Києві, забивши на смерть і броварчанку Антоніну Дворянець. Ще за два дні «Беркут», якому мерія Броварів дала новенькі квартири, розстріляв Небесну сотню.    

На дане рішення виконавчого комітету днями звернули увагу користувачі групи «Бровари» мережі Фейсбук. Так, однокімнатні квартири в новобудові на Чорновола отримали «беркутівці» Лепей О.С. (старший інспектор кадрового забезпечення), Бондарєв В.В. (молодший інспектор авто служби), Палагнюк Ю.О. (міліціонер-водій), Стельмах О.М. (командир оперативної роти №1), Костецький Ю.О. (помічник начальника штабу), Задерейчук І.Б. (інспектор-черговий), Дурас О.І. (інспектор-снайпер), Ємельянов Д.О. (в.о. командира роти), Поліщук В.М. (командир взводу), Брик Л.М. (старший інспектор), Корнійчук А.М. (інспектор-черговий), Кононенко В.І. (начальник відділення зв’язку).

Другим пунктом цього ж рішення видано постійний ордер на двокімнатну квартиру по вулю Грушевського, 17г працівниці прокуратури Юлії Щербатюк – за поданням прокурора Миколи Гарника.

Підставою для такого рішення виконавчого комітету Броварської міської ради стало подання відділу з житлових питань від 12 лютого цього ж року. Саме цього дня столичною прокуратурою були закриті кримінальні провадження щодо розгону студентського Євромайдану в ніч на 30 листопада 2013 року. А за два тижні до цього подання броварчани пікетували штаб полку «Беркуту» на вул. Постишева з вимогою розформування «карального підрозділу». Ще раніше мешканці міста оголосили місцевим беркутівцям тотальний бойкот: підрозділу вимкнули Інтернет, відмовились продавати продукти, а на паркан навколо штабу повісили чорні траурні стрічки.

Sapozhko-z-vidpustki-6

Нагадаємо, що вже 25 лютого 2014, на вимогу Майдану тодішній в.о. міністра внутрішніх справ Арсен Аваков підписав указ про розформування спецпідрозділу «Беркут». Саме працівники цього підрозділу вирізнялись особливою жорстокістю під час кривавих подій на вулицях Грушевського та Інститутській в Києві і саме їх підозрюють в розстрілі більше сотні протестувальників в центрі столиці 18-20 лютого цього року. Пізніше окремі бійці «Беркуту» перейшли на бік сепаратистів у Криму й терористів на Донбасі.

 • avatar
  Ваш читатель
  8 років тому

  Такая уважаемая газета, а такую глупость пишете. Я разочарована. Я знаю об этом немного больше чем Вы. А у вас “слышу звон да не знаю где он”….Толком процедуру всю не изучили зато статью настряпали….это вызывает неуважение.

  • avatar
   Андрій Качор
   8 років тому

   Що саме Ви називаєте “глупостью”? В статті є посилання на рішення виконавчого комітету БМР від 18 лютого – це офіційний документ міської влади за підписом мера міста, а не мої домисли. Якщо ж Ви знаєте більше, ніж автор – подайте свою точку зору – тільки бажано підкріплену фактами, а не емоціями.

  • avatar
   Andriy Kachor
   8 років тому

   В цьому матеріалі є посилання на відповідне рішення виконкому. Рішення опубліковане на офіційному сайті міської ради, там є дата, там є підпис міського голови, там є прізвища цих беркутівців і адреси їхніх нових квартир. То про якій “звон”? Ви говорите? Матеріал написаний на основі офіційних документів, це голий фактаж.