• Сьогодні: Понеділок, 29 Листопада, 2021

Відкритий лист міському голові Сапожку І.В.

Березень16/ 2012
avatar
Дмитро Стретович

Журналіст, культуртреґер

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Володарю!

Маю надію, Ваші лакеї – міські депутати і працівники виконкому  – звертаються до Вас саме так, а не «Ігор Васильович». Ви ж не якийсь водій чи “зауч” у школі.

Як прихильник Вашої політики і дослідник Вашої стрімкої та успішної кар’єри, переймаюсь за її процвітання. А ще слідкую за політичними трендами, відтак, маю суспільний обов’язок доповісти Вам.

1. Володар має виглядати скромно. Великі світу одягають золото на лакеїв, а не на себе. Так повелося здавна. Сіра шинелька завжди доречно виглядає на фоні розцяцькованих мешт своїх підданих. Більшість моїх знайомих мільйонерів одягаються саме так – скромно, щоб із відстані 50 метрів його не можна було відрізнити від натовпу будівельників. Вам би пасувало пошарпане пальто із стилю 90-х.

2. Володар має жити у достойному будинку. Вам би підійшов триповерховий будиночок в районі «Зеленої поляни» у стилі «Ханка». Не Межигір’я, звісно, але ж пам’ятаємо про пункт 1. До того ж, Ви нарешті переїдете жити у Бровари і будете «ближче до людей».

3. Серед начальства у Раді, АП і Кабміну гарним смаком вважається дбати про дітей. Тому не обов’язково віддавати безкоштовні басейни під фітнес-центри лише для того, щоб сфоткатись з Азаровим. Якби Ви віддали басейн дітям і сиротам, то Вас особливо не судили б, чесно.

4. Отже, дбаємо про дітей, і ще – про хворих і обездолених. Кажуть, на Заході найрозкішніші будівлі – лікарні. Хворі мають відчувати, що мер про них піклуються.

Це я до того, що медичну галузь теж інколи можна фінансувати.  Сьогодні мені мали зробити щеплення, але не зробили, бо «дуже дорога вакцина, і вона закінчилась у 2010 році». Раніше доводилось бувати у реанімаційному відділені – там ремонт не робили з часів будівництва (таке враження).

Звісно, я Вас розумію, що броварчан ще занадто багато і це дратує. З іншого боку, неприкрите масове вбивство – річ, яку не прощають (погугліть за ключовими словами «Каддафі», «Мубарак» тощо). До того ж, правильні пацани спочатку витрачають гроші на порятунок життя, а вже потім – на комунальні ЗМІ.

Доречно буде зібрати з Ваших депутатів десятину на доплати медсестрам. Інакше, у лікарні скоро не залишиться ні лікарів, ні санітарок. А з відкатів із продажу броварської землі можна таки закупити ту кляту вакцину.

5. Завжди дивувала Ваша манія кидатись в крайнощі. Наприклад, якщо влаштовувати розпродаж землі, то лише своїм і обов’язково – всю землю. Так же ніхто не робить. Даю установку: берете ділянку десь в районі «Порошинки» і даруєте якомусь заслуженому вчителю чи лікарю. Проведіть промо цією події. Переріжте стрічку. Зробіть ролик. Один раз покажіть громаді, що землю можна отримати простим підданим. І далі тягар закритого дерибану впаде з Ваших плеч, спокійніше буде.

6. Комунальні ЗМІ – це зайва ланка у Вашій злагодженій машині. 1,5 мільйонів, що Ви витрачаєте на їх утримання цілком вистачило б на вакцину (згадуємо пункт 4).

Для прикладу: Наполеон (він теж був узурпатором) коли  прийшов до влади, перше, що зробив – із 120 паризьких газет закрив усі, крім трьох. Він вважав, чим менше люди знають, тим краще.

Закривши «Браму», «Наше місто» і «Нове життя», Ви ще й позбудетесь «головняка»: як боротись з тими невдячними, хто виходить на акції проти брехні цих ЗМІ. Практика довела: краще людей зайвий раз не дратувати.

7. Цікавтесь мистецтвом. Знову ж таки, приклад з Наполеона. Він був не святіший за Партію Регіонів, теж витворяв таке, що «живі заздрили мертвим». Менше з тим, Наполеон оточував себе філософами і митцями. Зокрема, любив спілкуватись з Вольтером, перечитував Данте і тащився з Мікеланджело. А Ви, Володаре, тащитеся з пісень Наталії Багмут. Відмінність нібито й не значна, але французи щороку святкують день народження Наполеона, а Ви скоро будете боятись вийти з під’їзду.

Володарю, весь секрет в тому, щоб дбати за нюансами. Я боюсь, що Ви це забуваєте.

P.S. Якщо у Вас звільниться посада водія – завжди до Ваших послуг. Власне на цій посаді буду радий і на півставки, графік ненормований, свій бензин.

Завжди Ваш Стретович Д.С.

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  Доречі, а де мешкає пан Сапожко? Він у Броварах живе? У приватному секторі десь біля Федоренка?

 • avatar
  Anon
  10 років тому

  Звертання неправильне. Не “Володаре”, а “Володарю”

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   У двух випадках написано “Володарю”, а в одному – “Володаре”. Ви дуже уважний :)

   • avatar
    DmytroStretovich
    10 років тому

    та ні, це просто помилка.)
    раніше за правописом було “володарю”, зараз дійсно правильно – “володаре”.
    провтикав.

    • avatar
     Сергій Іллюхін
     10 років тому

     Так Anon каже, що навпаки – саме “Володарю” є вірним :)

     • avatar
      Dmytro Stretovich
      10 років тому

       тут можемо почати складну і виснажливу дискусію по правопису :)
      насправді вірно “Володаре”, “Сергіє” і т.д. наскільки мені відомо.

     • avatar
      Сергій Іллюхін
      10 років тому

      Я поспілкувався з експертами, ось що вони кажуть:)
      ОВОФОРМИ. ОРФОГРАФІЧНИЙ СЛОВНИК. 
      володар – іменник, чоловічий рід, істота, II відміна
      ВІДМІНОК ОДНИНА МНОЖИНА
      називний володар володарі
      родовий володаря володарів
      давальний володареві, володарю володарям
      знахідний володаря володарів
      орудний володарем володарями
      місцевий на/у володарі, володареві на/у володарях
      кличний володарю володарі
      тобто правильно… володарЮ)
      http://www.slovnyk.ua/index.php/index.php?swrd=%C2%CE%CB%CE%C4%C0%D0

     • avatar
      Dmytro Stretovich
      10 років тому

      серйозний підхід!)

     • avatar
      Сергій Іллюхін
      10 років тому

      Ну так! :)

     • avatar
      Дмитро Карпій
      10 років тому

       Якщо вже про це пішла мова, то в першому речення має бути «Ігорю Васильовичу»

 • avatar
  Jin
  10 років тому

  А я думав що у Броварах володар Трощенко…….

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Трощенко – такий собі “сірий кардинал”, який не дуже любить світитися. Мені також здається, що він набагато впливовіший, ніж Сапожко. А якщо подивитися новини, так у нас взагалі Федоренко зараз цар і бог :)

 • avatar
  Jil
  10 років тому

  Позакривати ЗМІ? І звідки така тоталітарність? Невже Джина Шарпа на ніч перечитав?
  Я думаю, за прикладом Наполеона, почати закриття потрібно з порталу “Маєш право знати”, а вже потім “фахівця” з місцевих фінансів Стретовича потрібно до Бастилії ;))І куди ж тут бідному Сапожку тягнутись філософів, якщо навкруги тільки такі ідіоти, як Стретович: коли Вольтер помер, Наполеону ще не було і дев’яти років. 

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Jil, ми неодноразово звертали увагу: жодних образ інших користувачів у коментарях, інакше весь коментар буде видалятися!
   P.S. Наполеон народився у 1769, Вольтер помер у 1778 – гарно підмітили! :))
   Тут варіанти 2: або він ще в дитинстві з ним любив спілкуватися, або (що більш ймовірно) під спілкуванням Дмитро мав на увазі саме ознайомлення з творчістю: “Читав він дуже багато, причому різнопланову літературу, від романів до навчальних посібників, від робіт Платона до творів сучасних в той час авторів, наприклад Вольтера, П’єра Корнеля, Лафатер, а також наукові статті” – google

  • avatar
   Dmytro Stretovich
   10 років тому

   любий  Jil, будь простіше та не таким серйозним ;)
   я пам”ятаю, що Боня дуже любив Вольтера, здавалось, що їхні роки життя пересікались. очевидно, помилка. будемо вважати, що це художня метафора: нібито він з ним спілкувався крізь світи :)
   пи.си. і ще, я співчуваю тим, хто цей текст сприймає без іронії.

 • avatar
  Alexey
  10 років тому

   Начиная с фразы про “знакомых миллионеров” и оканчивая пассажем про Наполеона и Вольтера автор как-бы сразу подчеркивает уровень и качество своих претензий, ок

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Як на мене, ще з першого слова “Володарю” автор підкреслює іронічно-саркастичний характер своєї публікації, тому я б радив її саме так і сприймати