• Сьогодні: Понеділок, 5 Червня, 2023

Відкриті Бровари: як дізнатись власника земельної ділянки?

Грудень17/ 2015
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

Як нещодавно повідомили українські ЗМІ, Держгеокадастр у рамках реформування системи земельних відносин з 6 жовтня відкриває в Інтернеті вільний доступ до реєстру власників земельних ділянок, а також запускає онлайн-послугу замовлення виписки про нормативно-грошову оцінку землі. Журналісти “Маєш право знати” вирішили перевірити, як цей сервіс працює у Броварах.

Публічна кадастрова карта України доступна за адресою: http://map.land.gov.ua/kadastrova-karta

Пошук за кадастровим номером

Якщо Ви вже знаєте кадастровий номер ділянки, яка Вас цікавить (наприклад, 3210600000:00:021:0502), то можте скористатись швидким пошуком вгорі сторінки – система одразу покаже потрібну ділянку на мапі

mpz-title

Якщо Ви не знаєте кадастрового номеру, то ділянку можна знайти на мапі вручну, поступово збільшуючи маштаб. Система показує інформацію про цільове призначення та площу земельної ділянки. А також надає посилання для замовлення Витягу про земельну ділянку, Витягу про нормативну грошову оцінку або отримання інформації про право власності та речові права.

Витяг про земельну ділянку

Замовити витяг про земельну ділянку можна без авторизації. Щоправда, доведеться оплатити вартість отримання адміністративної послуги у розмірі 53 грн.

mpz3

Інформація про власників земельної ділянки

Для отримання інформації про власників земельної ділянки необхідно авторизуватись через електронні сервіси ДЗК – за допомогою електронного цифрового підпису або через BankID. Анонімне використання сервісу не дозволяється, оскільки кожен власник земельної ділянки має можливість отримати інформацію про людей, які цікавились його ділянкою.

mpz4

Після авторизації Ви можете замовити Витяг про нормативну грошову оцінку (якщо Ви є власником або уповноваженою особою) або інформацію про власників земельної ділянки – у будь-якому випадку.

Отже, покроково:

  1. натискаємо на посилання mpz5
  2. авторизуємось 
  3. проходимо перевірку mpz7
  4. отримуємо інформацію про ділянку mpz8

Якщо власником є фізична особа – бачимо ПІБ особи

mpz9

Якщо власником є юридична особа – інформацію про найменування особи

mpz10

Публічна кадастрова карта є неоціненним помічником для громадського активіста, оскільки надає можливість побачити інформацію про цільове призначення та власників земельної ділянки, що, в свою чергу, може допомогти завчасно виявити корупційні дії та ефективно їм протидіяти.

В наступних оглядах ми розповімо про те, як отримати інформацію з реєстру прав власності на нерухоме майно та інших відкритих державних реєстрів.