• Сьогодні: Понеділок, 5 Червня, 2023

Мер Броварів приховує від громади свою земельну ділянку?

Січень13/ 2016
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Останнім часом у нас часто запитують: “Навіщо ви цікавитесь деклараціями чиновників?”, “Яка користь з відкритих реєстрів власності?”, “Чому ви не займетесь чимось корисним?”. Наведений у статті приклад яскраво ілюструє, яким чином відкритість і прозорість інформації може зробити чиновників відповідальнішими та більш зваженими під час виконання своїх обов’язків.

У квітні минулого року на сайті Броварської міської ради було опубліковано декларацію броварського міського голови Ігоря Сапожка за 2014 рік. Відповідно до цього документу, очільник міста не володіє жодною земельною ділянкою (див.п.23 декларації).

Декларація Сапожка І.В.

У той же час, відповідно до даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Публічної кадастрової карти України, у власності громадянина Сапожка Ігоря Васильовича з 2013 року перебуває земельна ділянка з кадастровим номером 3222284800:03:009:0016 площею 2.7691 га. (Номер запису про право в державному реєстрі прав №1725803, реєстрацію здійснено Кагарлицькою районною державною нотаріальною конторою).

Публічна кадастрова карта

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно

Публічна кадастрова карта

У разі, якщо власником вказаної ділянки є саме броварський міський голова Сапожко Ігор Васильович, при цьому не вказавши її в декларації, чиновник має понести відповідальність: поки що – публічну, а в майбутньому – і кримінальну.

Сьогодні мною було зареєстровано звернення до броварського міського голови з проханням надати офіційний коментар стосовно ситуації, що сталась. Можливо, це співпадіння – власником вказаної ділянки є інша особа з такими ж прізвищем, ім’ям та по-батькові. У іншому ж випадку Ігор Сапожко має визнати свою помилку і вибачитись перед громадою за надання недостовірних даних у декларації. Сподіваюсь, для інших броварських чиновників це стане гарним прикладом, адже декларації за 2015 рік потрібно подавати вже в цьому кварталі.Звернення

 

  • avatar
    Amon Ra
    7 років тому

    Скільки можна того Сапожка смикати..? Бігали за ним після Майдану, вимагаючи скласти мерські поноваження? Писали статті про його кримінальне минуле , корупцію, шахрайство і т.д.? Ну і що “вибігали”- знову обраний мером..? Час вже визнати, що мешканці Броварів- така ж вата і бидло, як донецькі ватники і заспокоїтися- хай людина багатіє.., хоч комусь добре житемиться в нашій зубожілій країні…