• Сьогодні: Середа, 22 Березня, 2023

Вкрадені 94 га земель Радіопередавального центру повернуть державі – Держземагенство

Червень16/ 2014
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Interprofit-4Скандальні 94 га земель Радіопередавалього центру в районі вул. Кутузова повернуть у власність держави. Про це повідомляє офіційний сайт Головного управління держземагентства у Київській області.
«Земельну ділянку загальною площею 94,67 га у місті Броварах, яку незаконно передано у приватну власність підставним особам, буде повернуто у державну власність», – говориться в повідомленні.

Такого висновку дійшла міжвідомча комісія СБУ, Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю Головного управління МВС України у Київській області та Держземагентства України, утворена у рамках кримінального провадження щодо законності передачі земель ДП «Радіопередавальний центр».

«Восени 2013 року, отримавши на підставі наказів Головного управління Держземагентства України у Київській області земельні наділи, 48 громадян передали їх приватній компанії. Ринкова ціна цього масиву землі сягає щонайменше 200 млн гривень, що співставно із річним  бюджетом м. Броварів», – зазначають на сайті держземагенства.

Міжвідомча комісія дійшла висновку, що видання наказу Головного управління Держземагентства у Київській області щодо припинення права користування земельною ділянкою та наказів про передачу зазначеної земельної ділянки громадянам у власність для ведення особистого селянського господарства виходило за межі компетенції Головного управління Держземагентства стосовно розпорядження землями державної власності.

З цього приводу члени комісії зазначили, що ці земельні ділянки не є землями сільськогосподарського призначення державної власності, а належать до земель зв’язку. Ці наділи перебували у постійному користуванні державного підприємства і через це не могли передаватися у приватну власність.

Нагадаємо, що в жовтні минулого року депутати Броварської міської ради віддали близько 95 га земель Радіопередавального центру під нібито будівництво фармацевтичного заводу компанії “Баєр”. Потім міжнародна компанія спростувала свою причетність до цієї оборудки. Інформація про фактично крадіжку землі у Броварах в такому масштабі набула розголосу у всеукраїнських ЗМІ.

Як відомо, Броварська Народна Рада 11 березня 2014 року подала до прокуратури Київської області заяву про вчинення кримінального злочину з цього приводу та просила відкрити кримінальне провадження за ст. 364. ч. 2 КК України за фактом зловживання владою чи службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Народний депутат України Павло Різаненко, який боровся за повернення земель Радіопередавального центру у державну власність, вже прокоментував новину Держземагенства на своїй сторінці в мережі Фейсбук.

різаненко

Нардеп зазначив, що “нова влада починає показувати перші результати”, а також подякував новим керівникам СБУ, Прокуратури, МВС та ДЗА в Київській області, що таки відреагували та демонструють реальні дії щодо повернення державі активу вартістю 200 млн. гривень”.

  • avatar
    Наталья
    9 років тому

    “на підставі наказів Головного управління Держземагентства України у Київській області земельні наділи, 48 громадян передали їх приватній компанії. ”
    Вы же кричали, что это Сапожко украл эту землю. Выходит он не имел никакого к этому отношения, ее отдал Киев?