• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

Володимир Кличко “зірвав” урок в спортучилищі та обмалював парту

Жовтень25/ 2013
avatar
Тарас Шако

журналіст видання "Маєш право знати", громадський активіст

кличкоНаступного дня після відвідин Броварів Віталієм Кличком до міста молодості, краси та спорту завітав і його молодший брат Володимир. 24 жовтня чемпіон світу з боксу приїхав до оновленого за кошти фонду Кличків броварського вищого училища фізичної культури, яке отримало від відомих благодійників понад 1,5 млн грн. На цей захід у навчальному закладі, де починав  свій боксерський шлях Володя, вирушило “МПЗ”.

Біля училища молодшого Кличка чекають студенти. До приїзду залишається ще півгодини. Двірник підводить останні штрихи – підмітає опале листя на подвір’ї.

Поки чемпіон запізнюється, в оновленому залі боксу перший тренер Володимира – Олександр Поліщук – працює з юними боксерами.

Володя Кличко училище 01

На вулиці для фанатів Кличка ведучий проводить вікторину. Хто найкраще знає чемпіонську біографію братів, отримує призи: футболки, зошити, шарфи.

«На скільки років Володимир молодший від Віталія?» – цікавиться ведучий. На кону приз – футболка. Учні намагаються вгадати, з юрби лунають різні версії. Нарешті ведучий знаходить переможця, що відповів правильно: різниця у віці між Віталієм та Володимиром складає 5 років.

Володя Кличко училище 02

Невдовзі після того, як призи знайшли своїх володарів, на подвір’ї під традиційну «Сan’t stop» з’являється Володимир Кличко. Колишнього вихованця зустрічають хлібом-сіллю.

Володя Кличко училище 03

Володя Кличко училище 05

Після оплесків чемпіон бере до рук мікрофон та розповідає про свої перші спортивні кроки в Броварах. Зокрема, Кличко згадав поєдинок із 120-кілограмовим суперником, який, за словами Володимира, нокаутовував усіх своїх супротивників на турнірі. «Його прізвище було Малий», – продовжує «сталевий молот». Присутні сміються.

Легший на кількадесят кілограмів Кличко побоювався суперника, але слова тренера після першого раунду змусили Володимира зібратись з силами, перебороти страх та пермогти Малого в 3-му раунді. «Про мою перемогу написали в газеті, і я вирізав цю статтю», – згадав Володя. Це була його перша поява в пресі, чим він неабияк гордився.

Володя Кличко училище 06

Далі Кличко разом з пресою та вихованцями училища попрямував всередину навчального закладу. Йти довелось темними коридорами – в училищі зникло світло. Першим пунктом став оновлений зал для тренувань з вільної боротьби.  Зірковий гість привітав молодих спортсменів та викликав на спаринг добровольців. В незвичному для себе амплуа борця Кличко «для телекамер» застосував прийом та кинув “відчайдуха” на підлогу.

Володя Кличко училище 10

Володя Кличко училище 08

В залі для боксу тісно, молоді спортсмени вишикувались вздовж боксерських груш. Кличко-молодший тисне руку юним боксерам та піднімається на поміст зі своїм найпершим тренером Олександром Поліщуком. Володя одягає боксерські рукавиці: в ринзі починається тренування “на лапах”.

Володя Кличко училище 12

«Я нічого не забув, я пам’ятаю все, чого мене навчив тренер. Тут я пройшов школу життя, тут формувався мій характер, завдяки якому я став тим, ким є», – пригадує  Володимир.

Володя Кличко училище 13

На згадку для вихованців училища  володар чемпіонських поясів разом з іншими відомими броварськими боксерами Юрієм Нужненком та Сергієм Дзіндзіруком як еталон залишив гіпсовий відбиток своїх рук.

Володя Кличко училище 16 Володя Кличко училище 15

Володя Кличко училище 17

Кличко-молодший не оминув увагою кабінет іноземної мови. Володя зайшов якраз в той момент, коли його колишня викладачка англійської проводила заняття. Іменитий екс-учень «зірвав» урок та написав на парті «Здесь был Вова».

Володя Кличко училище 18

Володя Кличко училище 19

Володя Кличко училище 20

Володя Кличко училище 21

Поміж тим, чемпіон, який бездоганно володіє і німецькою, й англійською, наголосив на важливості знання мов міжнародного значення.

Завершив візит Володимир спілкуванням з пресою. Кличко-молодший зазначив, що фінансова підтримка броварського спортивного училища на ремонті кількох залів не завершиться. Крім того, їхній з братом фонд й надалі активно допомагатиме спортивним та освітнім закладам України. На думку чемпіона, відсутність нормального фінансування з боку держави в цих сферах надто гальмує розвиток української молоді та позбавляє їх можливості досягати успіхів. Кличко впевнений, що змінити ситуацію на краще під силу його старшому брату Віталію. Вирішити проблеми, пов’язані з недостатньою підтримкою  спорту, можна лише на законодавчому рівні, переконаний боксер.

Володя Кличко училище 22

Тема бою з Повєткіним теж не залишилась без уваги. Кличко вкотре зазначив, що з повагою ставиться до російського боксера і наголосив, що поєдинок не мав політичної складової. Журналісти запитували Володю, зокрема, про його наступного суперника. У відповідь Кличко назвав кілька можливих претендентів: поборотись за чемпіонські пояси, вірогідно, зможуть Вайлдер чи Ареола. Наприкінці ЗМІ запитали Володимира про його мрію. Після короткої паузи чемпіон зізнався, що найбільше мріє стати батьком.

Володя Кличко училище 24

На цьому спілкування зі ЗМІ завершилось, а натовп молодих фанатів обступив свого кумира, щоб отримати омріяний автограф та зробити фото з чемпіоном.

Фото – Миколи Кожемяка

  • avatar
    Pavlik
    9 років тому

    Це добре що заїхав , така подія молодих спортсменів надихає і окрилює . Незавадилоб мати ще свою криту льодову арену . І місце гарне є , в центрі Броварів за головпоштою . хапуги все ніяк неподілять той шматок землі . А моглиб збудувати красивий льодовий палац . Прокласти дорогу від майдана і до памятника голодомору біля церкви , прибравши паркани які там нагородили . Я думаю що довжина тієї ділянки дозволяє збудувати арену і бігові доріжки для ковзанярів . До тож і парк одразу за парканом . Недумаю що ця влада щось таке зробить . нагадять там якимись ригайловками , тай по тому . І доречі вже пора знести цей “базар” на майдані в центрі і збудувати конценртний зал органної та симфонічної музики (це до прикладу). Незавадилоб мати і свою “Оперу “. Якщо ми спортивне місто олімпійського резерву , то повинна бути і відповідна культурна “прокачка” молоді в майбутньому .