• Сьогодні: Понеділок, 5 Грудня, 2022

Волонтери безкоштовно передають Броварам комплекс для прибирання за собаками

Червень17/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Ще один зоокомплекс (смітник та пакетики для прибирання за собакою) з’явиться у нас в місті завдяки броварським активістам та волонтерському проекту Зоореформа. Встановлять комплекс на Масиві, на території, яку обслуговує ЖЕК №5.

Розповідає Олексій Коваленко, голова ГО “Форум Юа-Вет”, керівник волонтерського проекту по встановленню зоокомплексів: “Ми працюємо у потрійному форматі: ми, місцеві активісти та комунальні структури. З нашого боку ми надаємо комплекс, а активісти займаються питаннями встановлення та обслуговування. Броварам наразі ми передаємо безкоштовно одну конструкцію та 200 пакетів“.

зоокомплекс (6)

зоокомплекс (8)

Треба зазначити, що подібні комплекси вже є в нашому місті. Зокрема, три конструкції стоять на території житлових комплексів “Едем” та “Шоколад”, побудованих компанією “БЗБК”. Їх встановлювали також за підтримки компанії Олексія Коваленка. Він коментує: “Соціально відповідальний бізнес купує такі комплекси (вони можуть коштувати в залежності від розмірів – 1000 або 2500 грн), і таким чином ми маємо змогу встановлювати інші комплекси безкоштовно. Це ефективна система, яка дозволяє бізнесу підтримувати громадські ініціативи”.

зоокомплекс (5)
На інформаційній табличці комплексу, переданого безкоштовно, зверху буде написано: подарунок громаді від розробників. Бізнес може розміщувати на своїх комплексах свою рекламу або рекламу соціальну

Броварська активістка Оксана Зозуля, що опікується цим питанням, розповідає: “Я побачила такі комплекси в Києві та інших містах, захотілося, аби це з’явилося і у нас, в Броварах. Зв’язалася з директором компанії, і вони виділили нам один комплекс безкоштовно. Спочатку думали встановити його у центральному парку або на вході до парку. Але потім я звернулася до броварського управління ЖКГ, і вони запропонували встановити комплекс на території, яку обслуговує ЖЕК №5, десь між вулицями Короленка та Лагунової. Зоокомплекс буде обслуговувати ЖЕК: доглядати, прибирати. Встановлювати конструкцію збиралися вже наступного тижня, але скоріше за все це відбудеться вже на початку наступного місяця”.

“Маєш право знати” півроку тому вже писало на тему “собачих вбиралень” та майданчиків для собак. Там наше видання згадувало столичний приклад по встановленню подібних “вбиралень” або зоокомплексів. Нарешті ця ініціатива втілюється і в нашому місті.