• Сьогодні: Понеділок, 29 Травня, 2023

З 21 лютого проїзд у маршрутках Київ-Бровари подорожчає до 7.50 грн

Лютий20/ 2015
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

3Дочекалися: за столичними перевізниками проїзд у маршрутках підвищили й приміські. Про значний стрибок цін на проїзд броварські перевізники не говорять, однак підтверджують: плата все ж зросте, і це – вимушена міра, адже ніхто не буде працювати собі в збиток.

За інформацією видання «Сегодня», перевізники області подали до Київської облдержадміністрації колективне звернення про перегляд тарифів у бік збільшення. У КОДА цю інформацію журналістам видання підтвердили, проте в управлінні інфраструктури і туризму Київської облдержадміністрації повідомили, що ніякого рішення з цього питання наразі немає.

Згідно з останнім розпорядженням голови  КОДА від 5.05.2014 р. №120 тариф на перевезення пасажирів автобусами, які працюють у звичайному режимі руху в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні у межах Київської області, становить 0,35 грн за 1 км проїзду (без урахування ПДВ та страховки). Проте в управлінні зауважили: таблицю вартості проїзду на маршруті перевізник формує самостійно.

10495001_655312531263947_1412889009485758879_o

У своєму пості на “Фейсбуці” заступник голови КОДА Дмитро Христюк повідомив: “Сьогодні провів попереднi громадськi обговорення стосовно тарифів на перевезення пасажирів у Київській області, в ході якого взяли участь представники Ради перевізників, Громадскої ради Киïвськоï областi, представники Управління інфраструктури та туризму КОДА, оскільки питання підвищення тарифів на проїзд потребує врахування позиції як пасажирів, так і перевізників. У зв’язку з підвищенням цін на паливно-мастильні матеріали та запчастини, підприємці змушені піднімати ціну, але ж платоспроможність населення не зросла. З метою напрацювання проекту розпорядження на засіданні ініціювали створення робочої групи. Обговорення проекту триватиме 30 днів з моменту розміщення на офіційному сайті облдержадміністрації. Наголошую – жодне рішення не буде прийматися без думки громадськості”.

1

Володимир Гончаренкодиректор ВАТ «Броварське АТП №13209», яке обслуговує в Броварах маршрути №403-А, 404 та кілька міжміських, підтверджує: минулоріч перевізники  Броварів  погодили із КОДА ціну 0, 35 грн за 1 км, однак по ній не їздили. «Хотіли відразу підняти вартість проїзду, однак броварчани були дуже невдоволені, тому подорожчання й відстрочили –  залишили 6, 50 грн до Києва та 2,50 по місту. Тим більше, тоді не було такого стрімкого подорожчання практично на все, та і долар більш-менш тримався. Однак нині ситуація дуже змінилася: лише за тиждень дизпаливо виросло з 17 до 21 грн, масло – до 85 грн за літр. Тому ми й піднімаємо ціну до раніше погодженого рівня, і ніяк не більше. Із 21 лютого проїзд до Києва подорожчає на 1 гривню і становитиме 7,50 грн. Ціну по місту погодили на зборах перевізників за участю заступника міського голови Василя Андрєєва. По місту ціна зросте на 50 копійок і становитиме 3 грн. На міжміських маршрутах плату за проїзд ми (перевізники – авт.) ні з ким не погоджуємо, встановлюємо самі, адже там працює принцип конкуренції».

4

У свою чергу заступник міського голови Василь Андрєєв стверджує, що під час зборів із перевізниками ніяких рішень не приймалося, також не було рішення і виконкому про підняття тарифів по Броварах до 3 грн.

Перевізники кажуть, що про подорожчання проїзду попередили людей ще за 3 дні, тож сподіваються на розуміння, адже це підвищення – збалансоване рішення, при якому і транспорт не зупиниться, і люди  зможуть собі дозволити надалі користуватися маршрутками.