• Сьогодні: Неділя, 5 Грудня, 2021

Зухвалі напади на броварських журналістів може зупинити лише громадськість

Травень25/ 2013
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Сьогодні сталось те, чого вже давно можна і слід було очікувати. Спочатку нас з Андрієм Качором не пускали на сесії міської ради, просто закриваючи двері на ключ – під наглядом міліціонерів. Потім на камери журналістів “Маєш право знати” неодноразово кидались усілякі “невідомі” спортсмени під час виборів. Міліція, звісно, не втручалась. А згодом – під час приїзду Азарова до Броварів – нам взагалі розбили дві відеокамери – просто на очах у міліції. Сьогодні – під час знесення паркану, яким масажист Азарова обгородив шматок міського парку – “спортсмен”, який підійшов до Андрія зі спини, спочатку просто спробував відштовхнути його і перешкодити відеозйомці, а потім взяв і з усієї сили вдарив Качора в обличчя, через що той втратив свідомість і впав. Близько 10 міліціонерів стояли в кількох метрах…

Те, що професія журналіста у нашій країні небезпечна, ні для кого не секрет. Людина, яка перебуває в епіцентрі подій, що недалеко не завжди мають мирний характер, завжди ризикує. Проте важливість донесення суспільно важливої інформації до громадськості переважає будь-який внутрішній страх. Проте одна справа, коли тебе задінуть ненароком та мимоволі вдарять по камері чи руці, а інша справа – коли твою техніку нищать свідомо і навмисно, або взагалі відверто і цинічно б’ють.

Цей випадок перешкоджання журналістам “Маєш право знати” не перший, не другий і не третій. І він не буде останнім, якщо не усунути причину того, що все це стається вкотре і вкотре. І причина у цього одна – безкарність. Ні Павло Чепура, який розбив наші відеокамери, ні міліціонер, на очах у якого все це сталось, не понесли відповідальності за свої дії. Чепура вільно розгулює містом і ми періодично бачимо його то тут, то там. А наша техніка досі лежить розтрощена і чекає на експертизу. За 7 місяців нашу справу ніхто так і не спромігся розслідувати. Слідчий по нашій справі сказала, що вони не можуть… розшукати Чепуру на його робочому місці – в райдержадміністрації.

Звісно, якщо той, хто при свідках та на очах правоохоронців нищить техніку журналістів, не несе належної відповідальності за свій злочин, що має стримувати інших “охоронців”, “водіїв” та “спорстменів” від нападів на журналістів серед білого дня у присутності міліції. І це триватиме доти, доки не буде прецеденту, коли нападника затримають, судитимуть та посадять. Лише ЦЕ може стати превентивною мірою для усіх подальших випадків, коли на людей, які виконують одну з найважливіших суспільних місій, кидатимуться з кулаками.

6 червня відзначають День журналістів. І якщо хтось дійсно хоче привітати нас із цим святом, найкраще, що можна зробити, це організувати громадську кампанію тиску на броварських правоохоронців та слідчих з тим, щоб вони розслідували і справу “рохбитих телефонів”, і сьогоднішній зухвалий напад на Андрія Качора. Інакше ні я, ні Андрій, ні Сергій Іллюхін, ні Дмитро Карпій, ні Тарас Шако, ні будь-який інший броварський журналіст, який хоче висвітлювати резонансні міські події, не зможемо належним чином виконувати свої обов’язки.

P.S: до речі, у нас є один успішний приклад про силу відповідальності за скоєне. На сесії Броварської міськради ми тепер ходимо безперешкодно. Бо працівники міліції, які нас колись не пускали на засідання депутатів за вказівкою радиниці міського голови Клавдії Борисівни Сдобнякової, бути притягнуті до дисциплінарної відповідальності. Після того, як ми поскаржились в Департамент внутрішньої безпеки МВС і справу розслідували належним чином. Але якщо минулого разу ми впорались самі, то цього разу нас потрібна допомога громадськості. До 6 червня залишилось менше двох тижнів…

 • avatar
  Ольга
  9 років тому

  ну во время приезда Азарова разбили вам не 2 видеокамеры, а 2 телефона, зачем уж так преувеличивать-то? что-то это мне напоминает – “два портсигара… две кожаных куртки…” А в конце цирка представления вашего – не раненый ли ваш – и это в каматозном-то состоянии? – потом опять всё на камеру снимал? в глубоком шоке, наверное, был…боли не чувствовал… Вы уж тогда его удалите с видео, а то как-то некрасиво слова с делом у вас расходятся.

  • avatar
   Andriy Kachor
   9 років тому

   Для повноти розуміння було б добре, якби такий удар отримав ваш родич. Бажано – син. Тоді зможемо поговорити і про шок і про все інше.

   • avatar
    Ольга
    9 років тому

    Мой
    сын или мой родыч такой травмы не получит. С головою в нашей семье все
    в порядке – провокаторов нет. Да и вы, если бы реально получили “такий
    удар”, то не стояли бы еще час на жаре, с видеокамерой в руках. А вчера даже шел – как живой, без синяков и опухших губ. И без бинта на
    голове… И то что телефоны побили – действительно не жалко. Если бы
    мне в лицо такие как вы тыкали камеры или телефоны – я бы тоже поступила
    именно так. Да и вы наверное тоже. Разница только в том, что ваша
    деятельность мало кому интересна, со своими одним вам понятными целями и
    лозунгами, чтоб лезть к вам в глаза и просто идиотские вопросы
    задавать, чтоб потом героические темы в вашем же самиздате
    опубликовывать. Да и земля-то эта не Федоренко.. и вы сами это прекрасно
    знаете, иначе не проиграл бы Резаненко все суды. Кстати, ему в
    Верховной Раде занятся что ли не чем? А перл, который он в конце вашей
    эпопеи выдал Симутину – вообще отпад!

    • avatar
     Дмитро Карпій
     9 років тому

     Ви, перепрошую, ще й медик?)) А щодо героїчних тем у саміздатє, то Інтер, 5-ий, Українську правду теж такими можна назвати?

  • avatar
   Alina Dyachenko
   9 років тому

   Взагалі-то сучасні смартфони обладнані повноцінними відеокамерами, на які ми і проводили зйомку. Більше того, вартість наших смартфонів більша, ніж вартість цифрових відеокамер. Тому ми, якщо керуватись вашою логікою, не перебільшуємо, а навпаки, применшуємо завдану шкоду. Хоча, зрештою, немає жодної різниці, що було знищено – телефони, обладнані відеокамерами, чи відеокамери. У будь-якому разі це злочин. За який досі ніхто не поніс відповідальності. Але судячи з вашого коментаря, вам це байдуже, нехай злочинець і далі ходить на волі.
   А щодо Андрія, то справді він перебував у шоковому стані і болю не відчував. Те, наскільки серйозні травми він отримав, стало зрозуміло лише через кілька годин після удару, коли почала боліти голова, напухла губа та щока. Зрештою, людина втратила свідомість і отримала струс мозку. Не думала, що для вас – як для жінки та не виключено навіть матері – це привід для єхидства.

 • avatar
  Iren Irena
  9 років тому

  Ольга ,якщо Вам не цікава доля Броварів ,та міст загального користування і у ваших дітей є власний парк ,то я розумію Вашу позицію! Але , якщо Ви в бюджетній сфері ,скоріш у Вас цього немає чи може є за бюджетні (крадені гроші) все куплено !
  Жителі Броварів не розуміють Вашу позицію в дербані парку та Ваших однодумців!

  • avatar
   Ольга
   9 років тому

   Оця жалка купка провокаторів та людей у масках – це “мешканці” Броварів? який жах!!! Не поплюжте броварчан такими порівняннями!!! кому дійсно не байдужа доля міста – той порядок наводить у цьому ж парку, але не в масках і не забори зносить. Ви запрошували поспілкуватися з Вами, невже вважаєте, що зможете змінити мою думку? Тричі відповідала, що готова на зустріч з Вами, але мої коментарі чомусь зникають… и виходить, що ваша оця писанина на цьому сайті – це тільки які ви гарні та хороші, такі собі борці за справедлівість, самі у себе спросили – самі ж собі відповили. Гра в одні ворота. А в мене, після майже тижня спілкування на цьому сайті незрозуміло з ким, виникло почуття, що наче в грязюці вивалялася…. Огидне відчуття. Щоб не втрачати повагу до себе – коментувати ваш безглузді статті більш не буду, тим більш, що коментарі мої не всі чомусь не опубліковують, мабуть немає чим відповісти… А ви спілкуйтеся поміж вас та хваліть себе далі. Качор там виборами лякав у 2015 році? так це ж вас також коснеться. Не факт що вам пощастить залишитися.

   • avatar
    Maksim Dyachenko
    9 років тому

    Не треба до бандитів ставитись як до природних явищ, вони саме цього і хочуть. Просто прибирати в парку поки від парку відшматовують ділянки – це нагадує поведінку страуса який засунув голову у пісок.