• Сьогодні: Середа, 29 Березня, 2023

Зицпредседатель Фунт

Вересень06/ 2012
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Я — зицпредседатель Фунт.
Я всегда сидел. Я сидел при Александре Втором «Освободителе», при Александре Третьем «Миротворце», при Николае Втором «Кровавом». […] При Керенском я сидел тоже.
При военном коммунизме я, правда, совсем не сидел, исчезла чистая коммерция, не было работы.
Но зато как я сидел при НЭПе! Как я сидел при НЭПе! Это были лучшие дни моей жизни! […] Я беру недорого: сто двадцать рублей в месяц на свободе и двести сорок — в тюрьме. Сто процентов прибавки на вредность.
Ильф и Петров, “Золотой телёнок”, XV глава

“Зицпредседатель Фунт” – саме така думка промайнула в моїй голові, коли я побачив рішення ЦВК про призначення головою окружної виборчої комісії №97 Мацанюка Романа Вікторовича 1980 р.н. Google першим же результатом видає повну біографію пана головуючого: менеджер-економіст за освітою, за 9 років він встиг випробувати себе і у продажах автомобілів, і у вендінг-бізнесі, продавав вентиляційне обладнання, формував позитивний імідж компанії Samsung, але зупинився у компанії “Технополіс”, де з листопада 2011 року допомогає покупцям обирати телевізійну техніку.

Ідеальний кандидат “зицпредседателя”, чи не так? Людина, яка особливо не розуміється у тонкощах виборчого процесу в Україні, тому не усвідомлює рівень кримінальної відповідальності за порушення у сфері виборчого законодавства. Але цей рівень чудово усвідомлює інша людина – Грицай Олександр Валерійович.

На виборах 2010 року Олександр Грицай особисто очолював (і очолює досі) Броварську міську територіальну виборчу комісію і саме під його пильним оком відбувалися всі ті махінації, через які вибори-2010 року було названо найбруднішими за всю історію незалежної України.

На цьогорічних виборах пан Грицай також бере активну участь у роботі виборчої комісії, але цього разу як “рядовий” член комісії. Не ризикнули висунути головою і Юлію Логовченко, яка вже кілька років поспіль доводить свою відданість та готовність займатися будь-якою, навіть найбруднішою справою – її вирішили також не наражати на небезпеку.

Та й дійсно – навіщо підводити своїх “під статтю”? Адже ще з часів “зицпредседателя Фунта” є така робота: головувати, підписувати документи та відповідати перед законом. Ось і згадали про “стресостійкого, неконфліктного – дж.Романа Мацанюка, який до того ж зарекомендував себе, працюючи у ТВК на виборах 2010 року, як людина, що не ставить зайвих запитань.

На засіданнях окружної виборчої комісії стало остаточно зрозуміло, що Роман Мацанюк, по-перше, абсолютно не орієнтується у виборчому законодавстві, по-друге, взагалі не вміє вести засідання. З першою проблемою йому допомагає розібратися Юлія Логовченко, яка постійно йому щось шепче та показує знаками, а з веденням засідання допомагає секретар ОВК Сіданіч Максим Олександрович, який регулярно перебирає на себе обов’язки головуючого на засіданні.

“Командовать парадом буду я!”

А ось хто тут дійсно “рулить” стає зрозумілим, коли ситуація заходить у глухий кут. В таких найгостріших ситуаціях погляди “трійці” спрямовані на одну людину – Олександра Грицая, який жодним чином не видає свого впливового становища. Просто у найгостріші моменти він скромно підіймає руку і вносить пропозицію: припинити дискусії, на яку одразу погоджується і голова, і секретар, і Логовченко, які перед цим протягом 20 хвилин відстоювали дане рішення.


Навіщо так складно?

Виникає логічне запитання: навіщо потрібно робити такі складні комбінації? Чому б одразу не призначити головою Олександра Грицая, а секретарем – Юлію Логовченко? У 2010 році вони чудово працювали на керівних посадах у ТВК.

Причина, думаю, у тому, що і Грицай, і Логовченко чудово розуміють, що фальсифікації та махінації на цих виборах, особливо під таким пильним контролем ЗМІ та спостерігачів, будуть занадто помітними та очевидними, а отже, за них потрібно буде відповідати, можливо навіть кримінально.

А тут ще й одним з кандидатів у народні депутати є Павло Різаненко, який вже кілька років своїми діями доводить, що для нього відновлення справедливості, зокрема через суд, є справою принциповою. А тому у разі відвертих порушень виборчого законодавства кара буде неминуча.

Хоча, звідки ж про це знати голові ОВК? Роман Вікторович Мацанюк склав присягу і приступив до виконання обов’язків. Свій підпис він ставитиме під кожним ухваленим рішенням ЦВК, своїм підписом він буде затверджувати протоколи та результати виборів – ось тільки халепа: думати не можна, не можна і відмовлятися, потрібно підписувати. Такий вже це нелегкий шлях – шлях “зицпредседателя Фунта”.