• Сьогодні: Понеділок, 30 Січня, 2023

Знову зростає захворюваність на грип у Броварах – статистика

Січень23/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

До Броварів вертається грип. За минулий тиждень захворюваність серед дорослого населення зросла на 19 %, а серед дітей – на 22 %. Такі дані постійного моніторингу під час сьогоднішньої оперативної наради за участю міського голови озвучив Віталій Прокопенко, головний санітарний лікар міста.

Віталій Прокопенко пов’язує зростання показників із закінченням два тижні тому карантину в школах. Тоді головний санлікар спрогнозував другу хвилю захворюваності, якої «ніяк не уникнути». Нагадаємо, що діти знову пішли до навчальних закладів 11 січня. Під час оперативної наради 16 січня головні лікарі міста ще доповідали про «найкращу ситуацію з початку епідемії» щодо грипу.

Окрім того, Віталій Прокопенко вказує, що зросло число шпиталізованих за тиждень – 17. За попередній тиждень шпиталізували 11. Тим часом керівник первинної медицини Броварів Ігор Кравцов відзначив: до педіатрів стало більше звертатися дітей, зросла кількість виявлених ГРВІ. Водночас, дорослого населення стало звертатися менше.

Як зазначив Віталій Прокопенко, зараз необхідно дотримуватися протиепідеміологічних заходів – уникати великого скупчення людей, дотримуватися режиму провітрювання та здійснювати вологе прибирання в навчальних закладах. Причому, як вказує головний лікар, вдягати маски не обов’язково.

У разі назофарингіту (застуди) та раптового різкого головного болю необхідно негайно звернутися до лікарів, наголошує Віталій Прокопенко. Хворі із такими симптомами можуть бути небезпечними для оточуючих, оскільки поширюватимуть інфекцію.