• Сьогодні: П’ятниця, 2 Грудня, 2022

Смерті туристів з теплих країн, кліщі у парку «Перемога» та інші оперативні новини

Травень15/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Сьогодні відбулася традиційна оперативна нарада у Броварській міськраді під головуванням міського голови Ігоря Сапожка. Представники гуманітарних відомств Броварів розповіли про найближчі заплановані заходи: спортивні змагання, пам’ятні заходи до дня перепоховання Тараса Шевченка тощо. А представники соціальних, медичних, санепідеміологічних служб навели статистику подій минулого тижня і розповіли про нещодавні епідеміологічні показники і трагічні випадки смертей наших туристів після відвідин теплих країн. Окрім того, присутнім оголосили дату проведення наступної чергової сесії Броварської міської ради – 22 червня.

Санітарний стан, захворюваність і трагедії

Завідуючий райвідділом лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» Віталій Прокопенко розповів, що за минулий тиждень на застуди захворіло 579 осіб. Рівень захворюваності за останній тиждень трохи збільшився, однак загалом він нижчий, ніж був до жовтня 2016 року, до епідемічного періоду.

Віталій Прокопенко

Серед іншого, виявили 2 випадки незаразного туберкульозу. А також 2 випадки сальмонельозу. Один із них – у дитини з 9-ї школи, але випадок не пов’язаний із харчуванням у школі. Окрім того, збільшилось число звернень щодо нападів кліщів: у парку «Перемога», на дачних ділянках. Існує небезпека захворіти на хворобу Лайма.

Зі слів Віталія Прокопенка, отримали результати перевірок води у бюветах на вміст хлороформу – показники значно нижчі за допустимий поріг. Тим часом, не всі території бюветів утримуються в належному стані – особливо по вулицях Короленка та Незалежності. А на вулиці Олімпійській – у зразковому стані.

Головна лікарка Броварської станції екстреної медичної допомоги Леся Олексяк розповіла про наслідки останніх «святкувань». З її слів, 9-10 травня відбувся ажіотаж викликів до медиків – через алкогольні сп’яніння. Окрім того, зафіксували вже другу смерть молодої людини, яка вернулась із теплих країн. Міський голова Ігор Сапожко вказав представникам медслужб, що необхідно з’ясувати причини трагічних випадків.

Леся Олексяк

Представниця Броварської центральної районної лікарні Наталя Дмитриченко розповіла про багатостраждальне запровадження гемодіалізу у медзакладі. З її слів, відбулися ремонтні роботи у приміщенні та пусконалагоджувальні роботи над обладнанням. Але головна проблема – кадрова. Нема лікаря і завідувача, персонал має пройти 3-місячне навчання.

Культура, спорт і соціальний захист

Начальниця служби у справах дітей та сім’ї Лариса Теплюк розповіла, що їхнє відомство минулої п’ятниці розпочало проводити семінари для батьків на тему «Негативний вплив соціальних мереж на дітей». Наступний такий захід запланований на цю середу.

Очільник відділу молоді та спорту Дмитро Рожков поділився інформацією про майбутні спортивні заходи. 18-20 травня відбудуться змагання з боксу. 15-20 травня у басейні «Купава» проведуть змагання з плавання. А 20 травня о 13:00 на стадіоні «Спартак» – відкриті змагання із американського футболу. Учасники – із Білорусі та України.

Голова відділу культури Інна Савченко розповіла про найближчі події за участі її відомства. 15-17 травня відбуватиметься міжнародні заходи, організовані ГО «Кримська діаспора» – круглий стіл, семінар, стратегічна сесія, присвячені інтеграції переселенців. Також, 18 травня готуються відзначати річницю перепоховання Тараса Шевченка.

Ремонт каналізації та суми в платіжках

Новий очільник КП «Броваритепловодоенергія» Василь Андреєв розповів про поточні роботи з ремонту каналізації. А також – про те, чому броварчани отримали у платіжках нарахування за теплопостачання за ті місяці, коли опалення вже відімкнули. Зі слів начальника комунального підприємства, таке трапляється тому, що показники знімають у 20-25 числах місяця.