24 листопада Україна та світ згадають мільйони вбитих під час геноциду.

О 16:00 відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання із вшанування пам’яті жертв Голодомору.

У Києві акція розпочнеться 24 листопада о 14:00 з ходи від станції метро Арсенальна до Національного меморіалу пам’яті жертв Голодоморів.

У рамках загальнонаціональної акції «Запали свічку пам’яті» мільйони українців запалять свічки у своїх вікнах.

Заходи проходять у всіх областях України і 32 країнах світу.

Цьогорічна громадська кампанія має на меті насамперед розповісти про тих, хто в роки геноциду рятував співвітчизників від страшної смерті. «Коли вбивали голодом, поділитися хлібом — був подвиг. Долі цих людей нагадують нам, що героїзм можливий завжди», — говорить історик, член Громадського комітету Володимир В’ятрович.

Історик, член Громадського комітету Володимир Тиліщак встановлює імена таких рятівників. «Ми недостатньо знаємо про мужні, людяні діяння у ті роки, — розповідає Володимир Тиліщак. — У той жахливий час голодного мору, коли людина ламалася фізично й психічно, доводилася до останньої межі існування та втрачала людську подобу, залишалися ті, що вистояли. Серед хаосу, безконечної черговиці смертей і страху продовжували жити люди, що не злякалися, не втратили благородства і простягнули руку допомоги іншим».

Незважаючи на цензурування Міністерством освіти підручників історії, відомі українські науковці проводять серію Уроків пам’яті для школярів і студентів, присвячених подіям 1932—1933 років.

Громадськість організувалася для ініціювання пам’ятних заходів, бо переконана: остаточне та безповоротне засудження злочинів тоталітарного режиму в Україні і найбільшого з них — геноциду 1932—1933 років — запорука нашого незалежного демократичного майбутнього.

Нагадуємо, що у Броварах є щонайменше два масові поховання загиблих під час Голодомору - на Пекарні біля водонапірної башти та на території колишнього цвинтаря біля Петропавлівської церкви. Також на території Храму Покрови Пресвятої Богородиці встановлено пам’ятник жертвам Голодомору та політичних репресій.

У той самий час місцева влада не поспішає гідно вшановувати жертв геноциду, оскільки у Броварах досі існують вулиці, названі на честь організаторів Голодомору, незважаючи на численні звернення з цього приводу громадян та інтелігенції.

Закликаємо усіх броварчан, які не вшановуватимуть 24-го листопада пам’ять жертв Голодомору у Києві, о 16:00 24 листопада запалити свічу пам’яті вдома на підвіконні, а також у будь-який день і час відвідати місця поховань та пам’ятні знаки у нашому місті. Історія не повторюється тоді, коли її пам’ятають!