• Сьогодні: Субота, 30 Травня, 2020

Броварчани пікетували Кабмін, вимагаючи не призначати Кищука головою РДА

Березень26/ 2014
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

DSC_5038Сьогодні, 26 березня, ініціативна група мешканців броварського району у складі кількох десятків осіб вийшли на пікетування центральних органів влади – Верховної Ради та Кабінету Міністрів – з вимогою не призначати Олега Кищука на посаду голови Броварської райдержадміністрації.

Нагадаємо, що про наміри влади призначити очільником Броварщини Олега Кищука стало відомо два дні тому з офіційного повідомлення Київської обласної держадміністрації. В публікації йшлось про початок процесу громадського обговорення вірогідних кандидатів на посади голів районних адміністрацій Київщини. Кандидатом на Броварський район «коаліцією політичних сил Київщини» (як зазначалось в повідомленні)  було висунуто депутата Броварської районної ради Олега Кищука. Пізніше на сайті КОДА з’явилась інформація, що кандидатуру Кищука запропонувала ВО «Батьківщина».

Новина про можливе призначення Кищука на посаду голови Броварщини збурила відразу декілька громадських середовищ міста та району. Мешканці звинувачують Олега Кищука в корупційних зв’язках з попередньою владою, рейдерському захопленні землі та артезіанської свердловини в селі Княжичі. Окрім того, громадськість обурює, що нова влада може призначити на такий пост персону, котра здійснювала політичні провокації під час буремних революційних подій: Кищуку закидають, зокрема, «внесення розбрату в опозиційні середовища» та підігравання інтересам Партії регіонів.

DSC_4996

Так, броварчани згадують інцидент, коли група бойовиків штурмувала броварську телестудію «Наше місто», котра на той час перебувала під контролем Броварської Народної Ради. Штурмовиками керував особисто Олег Кищук, в результаті нападу невідомих постраждали журналісти, також було завдано збитків майну студії. Коли ж на місце прибули бійці самооборони, сам Кищук утік, а нападники заявили, що Олег Кищук використав молодих хлопців, увівши їх в оману.  Після цього нападники покинули приміщення через коридор, організований самообороною.

Ці, а також інші факти пікетувальники виклали у своєму зверненні до центральних органів влади, які зареєстрували в Кабінеті Міністрів, Київській обласній держадміністрації та у Верховній Раді України.

фото 4фото 5

Окрім того активісти прийшли з пікетом і до головного офісу «Батьківщини» на вулиці Турівський, адже саме ця політична сила висунула Олега Кищука кандидатом на посаду голови Броварської РДА. Мешканці Броварщини вимагали у керівників «Батьківщини» переглянути своє рішення та негайно відкликати кандидатуру Кищука.

DSC_5051

Також броварчани направили увесь пакет документів і на адресу експертної комісії Київської облдержадміністрації, котра днями має розглядати кандидатури на посади голів РДА. Активісти у свою чергу закликали чиновників не допустити прийняття позитивного рішення по Кищуку, адже це, на думку активістів, може спровокувати хвилю громадських протестів в усьому Броварському районі.