• Сьогодні: Четвер, 1 Червня, 2023

Броварські кандидати: хто і навіщо балотується до міської ради. Частина 2. Активна громада

Жовтень20/ 2015
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Цієї неділі – 25 жовтня –  у кожного броварчанина буде простий вибір. Або взагалі не прийти на вибори, що зазвичай і робить пасивна більшість – вважаючи, що від них нічого не залежить і вони ні за що не відповідають. Або все-таки прийти і обрати те майбутнє для міста, у якому вони хочуть жити, бо надто багато людей загинуло за це їхнє Право обирати. І вперше від вибору броварчан реально залежатиме – хто стане мером міста та депутатами міської ради, тобто чи зміниться сама суть влади, чи все залишиться по-старому. Бо поки «аполітичні» виборці сидять вдома, чинні можновладці активно мобілізують на вибори свій «адмінресурс», щоб залишитись у своїх кріслах на ще один термін. Для того, щоб броварський виборець зміг розібратись, хто всі ці 465 кандидатів, які балотуються в депутати, та що за 9 осіб претендують на крісло міського голови, ми підготували серію аналітичних публікацій у рамках проекту «Місцеві вибори 2015. Обирай свідомо!»

У першій частині цієї статті ми проаналізували склад партійних проектів «Єдність», «Радикальна партія Олега Ляшка», «УКРОП», «Наш край», «Нові обличчя», «Партія простих людей Сергія Капліна», Партія Пенсіонерів України, «Соціалісти» та «Патріот», через які діюча влада веде свою команду у Броварську міську раду.

КОМАНДА ОНОВЛЕННЯ

Громадський актив міста, який пішов на ці місцеві вибори, значно менш монолітний, хоч і розпорошений всього по чотирьох партіях. Найбільш рейтингові гравці – «Блок Порошенка «Солідарність» та «Самопоміч» – звісно, почуваються більш впевнено та мають більше ресурсів, адже до їх складу входять підприємці, які, зокрема, й очолюють виборчі списки. Проте кандидати від «Демократичного альянсу» та «Свободи» теж не втрачають оптимізму та активно ведуть свої агітаційні кампанії – за власний кошт і на власному ентузіазмі.

Прикметно, що більшість кандидатів цих чотирьох партій агітують особисто: власноручно роздають друковану продукцію, проводять відкриті зустрічі з виборцями, проводять поквартирний обхід мешканців свого округу тощо.

Да Довгий лого

Фейсбук-партія «демократичного» креативу

У активістів, які обрали для участі у виборах команду «Демократичного альянсу» – два лідера: Андрій Саук, який балотується і в депутати, і в мери Броварів, та Аліна Дяченко, яка є «першим номером» списку. Саме Аліна та Андрій можуть стати депутатами Броварської міської ради, якщо партія набере прохідний бар’єр 5 %. Більшість кандидатів з їх виборчого списку відкрито заявляють, що балотуються та агітують за себе заради того, щоб Аліна та Андрій стали депутатами. До речі, у списку «ДемАльянсу» найвищий відсоток жінок серед кандидатів – майже 50 %.

Більшість «Демократичних» кандидатів – члени різних громадських організацій міста та учасники ініціативи «Нове місто – Бровари», які ніколи не були у владі та в інших партіях, окрім «ДемАльянсу». Серед них є архітектори, ІТ-спеціалісти, журналісти, економісти, голови ОСББ, є навіть музикант та «велоекстремал». З «бюджетників»  – юрист Міністерства внутрішніх справ. Основний упор активісти роблять на інформування про те, які проекти вони  вже реалізували у Броварах, а також на «креатив» під час агітації – їздять з партійними прапорами на велосипедах, проводять відкриті вуличні зустрічі з прожектором та аудіоколонкою, ходять по місту з переносними «сітілайтами» тощо.

В онлайн-опитуваннях у фейбуці їх партія та кандидат в мери завжди лідирують, от тільки чи вдасться їм набрати необхідну кількість голосів у реальному житті, покажуть результати виборів.

Corp_Stile_BPP_02

Блок солідарності активістів та підприємців

Не менш численно представлені громадські активісти Броварів і у списку партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Зокрема до списку БПП увійшли найбільш активні «УДАРівці», оскільки їх партія не бере окремо участі у місцевих виборах і йде спільно з політичною силою президента. У цій команді поряд з відомими прізвищами Романа Сімутіна, Сергія Батюка, Юрія Чередника з «УДАРу» стоять прізвища не менш відомих активних броварчан Леоніда Черепейника, Олега Іваненка, Олени Сіверської, Алли Рубайло, Ірини Веремчук та інших.

Дещо розбавляють зірковий список імена кількох місцевих підприємців, які не були помічені в активній боротьбі за права громади. Очолює виборчий список генеральний директор ТОВ «Талісман», діючий депутат міської ради Євгеній Гредунов – який водночас є кандидатом в мери Броварів від цієї партії і вважається одним із фаворитів цих змагань.

Загалом у списку БПП чотири діючих депутата – двоє від «Фронту змін», один від «Європейської партії України» і ще один – від УСДП. Саме вони на сесіях міської ради ставили найбільше запитань, вносили пропозиції, подавали запити і звернення.

Публічною окрасою списку «Солідарності», без сумніву, є шеф-редактор студійних програм «Нового каналу» Олена Данько та директор «Купави», чемпіон світу з плавання Сергій Бреус. Також у їх команді троє учасників АТО – Андрій Яровенко, Дмитро Павельєв та Володимир Кузнєцов.

Слід також сказати, серед перелічених вище осіб є троє «бюджетників» – викладач БВУФК, директор комунального закладу та директор центру реабілітації дітей-інвалідів. До речі, останній – Валерій Іваненко є батьком іншого кандидата – Олега Іваненка, діючого депутата.

самопоміч

Партія активістів, які «беруть і роблять» спільно з підприємцями

Єдина партія, у виборчому списку якої немає жодного бюджетника – це «Самопоміч». Хоча тут слід врахувати, що у них загалом всього 12 кандидатів, у той час як у більшості партій – по 37. Крім того, по списку «Самопомочі» балотується діючий депутат Володимир Чаюн – який був обраний у 2010 році від «Фронту змін». Чаюн – один з трьох крупних підприємців Броварів, який обрав цю політичну партію для участі у виборах. Очолює список інший підприємець – директор ДП «Зееландія» Андрій Василенко, який залучив до команди ще й директора ТОВ «Юко Україна» Олександра Шумного. Четверте підприємство, яка «представлене» у списку – це ТОВ «Київгума», щоправда, у кандидати пішов не керівник, а його підлеглий – Володимир Кріпкий.

Решта 8 кандидатів – це відомі у місті (хтось більше, хтось менше) громадські активісти. Очільник ГФ «Правопорядок» Юрій Скотніков, голова піклувальної ради школи № 5 Людмила Кулініч, експерт ініціативи «ВелоБровари» щодо розробки велоінфраструктури міста Олександр Короленко, керівниця ОСББ «Купава-4» Анна Калина та інші.

Свобода

Партія  добровольців-«свободівців» та їхніх родин

У виборчому списку партії «Свобода» – наймолодший у Броварах кандидат в депутати міськради. При цьому 18-річний Євген Карпенко вже брав участь у захисті Вітчизни на Сході країни. Як і чимало його побратимів-однопартійців. Усі 37 кандидатів-патріотів не є діючими депутатами, серед них лише одного можна віднести до числа «бюджетників» – інженера КП «Броваритепловодоенергія».

Натомість у списку «Свободи» дуже багато родичів один одного. Лідер списку і кандидат в мери Олег Шевчук балотується разом з дружиною Оленою. Сергія Нечипоренка, добровольця «Карпатської Січі», підсилює у списку мама Алла та сестра Ольга. Також серед кандидатів пара – Ірина Гук та Ігор Гук. Також у списку – дружина директора «АПК-груп» Віталія Сурменка, який активно підтримує броварських добровольців.

Попри періодичні поїздки у зону бойових дій, кандидати від «Свободи» проводять досить активну виборчу кампанію, в тому числі влаштовують кінопокази патріотичного кіно на Майдані Свободи.

ПОЗА ТАБОРАМИ: МАЛОВІДОМІ КАНДИДАТИ ВІДОМИХ ПАРТІЙ

Залишилось ще 3 учасника виборчих змагань за місце у Броварській міській раді, яких не можна віднести однозначно ні до першого, ні до другого табору. Це партії «Батьківщина», «Опозиційний блок» та «Народна опозиція». У жодній з них немає діючих депутатів, але досить активно представлені «бюджетники». Попри те, що в них по 36-37 кандидатів, серед цих людей досить мало відомих у місті імен, які б заявили себе активним відстоюванням інтересів громади.

опоблок

Найменше відомих прізвищ в «Опозиційному блоці». Там, крім Юрія Дідескула, який рік тому був секретарем окружної виборчої комісії на парламентських виборах від Партії регіонів, та Валерія Листопада, який ще до Федоренка очолював осередок ПР у Броварах, та Віктора Юрова,  який то козацтво броварське очолює, то тепер службу порятунку 911, немає публічних осіб. Найбільша загадка – лідер списку Ярослав Левцун, про якого відомо лише те, що він є заступником директора «Київської обласної сільськогосподарської брокерсько-комерційної фірми «Обрій».

Батьківщина 2

У «Батьківщини» з лідером списку ситуація дещо краща – Олександра Резніка знають у Броварах. Він є сином діючого депутата і власника ПП «Бест» Віктора Резніка. Основа команди партії Юлії Тимошенко у Броварах – знайомі та друзі Олександра, проте у рядах партії є аж 9 «бюджетників» – працівниця міської ради, три працівника комунальних підприємств, тренер ДЮСШ, працівник реєстраційної служби, завідувачка бібліотеки та навіть працівник судової адміністрації.

Найбільше дивує присутність у списку Андрія Гайдая, директора ТОВ «Фелікс Енерджи», яка активно у Броварах будує котельні на альтернативному паливі. Усе б нічого, проте Андрій Андрійович має дуже прихильні стосунки з діючим мером Броварів, а робота його котелень викликає у броварчан чимало нарікань. У підсумку виходить, що частину списку важко запідозрити у приязних стосунках з чинною владою, а частина – є або прямо, або опосередковано від неї залежні.

Також слід сказати, що «Батьківщина», як і більшість партій демократичного табору, виставила свого кандидата в мери Броварів – підприємця-взуттєвика Сергія Потрясаєва.

Народна опозиція

Найбільшою загадкою на цих місцевих виборах є партія «Народна опозиція». Її очолює відомий у місті активіст та підприємець Ігор Романенко. Він – голова Асоціації батьків міста Бровари та Громадської ради при Управлінні освіти Броварів. Разом з іншими організаціями проводить «громадські інспекції» ремонтів у школах, пише скарги та звернення про виявлені порушення. Натомість у його виборчому списку – більше немає широко відомих імен. Хіба що ще Ігор Муратов – учасник АТО і волонтер «Зеленої палатки у Варуса». Однак у рядах «Народної опозиції» – аж 7 бюджетників: лікарі, податківці, вчителі, працівники юстиції, працівник райдержадміністрації та навіть міліціонер.

Отже, як бачимо, ідеальних на 100% партійних команд у Броварах, звісно, немає, з іншого боку на цих виборах броварчанам  реально є з кого обирати, і людей, вартих голосу, точно більше, ніж 36. Однак чи стануть дійсно чесні та відповідальні кандидати представниками громади у Броварській міській раді – залежить наразі від активності виборців. Зокрема, від того, скільки броварчан прийде 25 жовтня на дільниці і зробить свій свідомий вибір, адже адмінресурс діючої влади однозначно масово прийде, щоб законсервувати існуючу систему. І запобігти цьому може кожен з нас.