• Сьогодні: Четвер, 2 Грудня, 2021

Броварську виборчу комісію “зачистили” від представників “Батьківщини”

Квітень09/ 2013
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

Табличка виборчої комісії 5Зі складу Броварської міської виборчої комісії, яка проводитиме вибори у 20 окрузі на Торгмаші, виключено 3 членів від партії “Батьківщина”. Рішення про це на початку квітня ухвалила Центральна виборча комісія. Відтепер ТВК працюватиме у складі не 18, а 15 осіб – представників Партії регіонів,  Комуністичної партії України, Народної Партії, партії “Зелені”, “Наша Україна” та ін.

Зокрема Постановою ЦВК № 63 (додаток 2) від 2 квітня 2013 року достроково припинено повноваження таких членів комісії:

 • Логовченко Юлія Олександрівна, 1988 року народження – заступник голови комісії, від місцевої організації політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”
 • Нечаєнко Ірина Вікторівна, 1983 року народження – від місцевої організації політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”
 • Скрипко Любов Анатоліївна, 1982 року народження – від місцевої організації політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”

Замість виключеної Логовченко заступником голови комісії члена цієї комісії призначено Мацанюка Романа Вікторовича, 1980 року народження – від місцевої організації Політичної партії малого і середнього бізнесу України.

Офіційною причиною для ухвалення такого рішення стало “відкликання членів комісії суб’єктом подання кандидатури”, тобто місцевою організацією політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”.

Щоб з’ясувати, чому і навіщо члени броварської “Батьківщини” виключили за 2 місяці до проміжних виборів на Торгмаші своїх представників у виборчій комісії, ми зв’язались телефоном з виконуючим обов’язки голови міського осередку партії Володимиром Опальком. Пан Володимир підтвердив, що дійсно робив подання про відкликання членів комісії та додав: “Власне ми хотіли замінити членів комісії від нашої партії, бо насправді у 2010 році ми їх не подавали до складу ТВК. Тоді був створений “клон” нашого осередку, від якого ці люди і потрапили  до комісії. Це все люди Трощенка, їх дуже ретельно відбирали перед місцевими виборами. Зрозуміло, ми не хотіли, щоб вони і далі лишались у складі ТВК. Проте чинне законодавство, на жаль, не передбачає процедури заміни членів комісії, то ж нам не лишалось нічого іншого як виключити запроданців, зокрема Юлію Логовченко“.

Слід сказати, що пані Логовченко дійсно “відзначилась” не лише на місцевих виборах-2010, а й під час парламентської виборчої кампанії-2012 як член ОВК від… фракції Партії регіонів. Тому її виключення є цілком природнім для опозиційної партії. Працівницю апарату Броварської міської ради Любов Скрипко, що обійняла свою посаду якраз після місцевих виборів 2010 року, також важко “запідозрити” в прихильності до опозиційної “Батьківщини”. Проте Ірину Нечаєнко, яка хоч і ввійшла до складу ТВК у 2010 році від “клону” міського осередку, нині складно назвати “людиною Трощенка”. Одразу після місцевих виборів пані Ірина припинила будь-яку співпрацю з владою та стала працювати з Павлом Різаненком, на виборах до Верховної Ради у 2012 році вона була довіреною особою кандидата Різаненка (висунутого “УДАРом” та підтриманого “Батьквіщиною”), а після його перемоги стала офіційним помічником-консультантном народного депутата України. Тому виключення Ірини Нечаєнко зі складу ТВК виглядає досить дивно, особливо зважаючи на те, що у комісії внаслідок цього фактично не лишається представників опозиційних сил…

Відтак у подальшому Броварська міська виборча комісія працюватиме у наступному складі:

Склад ТВК 2013

Попри виключення Юлії Логовченко у складі ТВК залишилось чимало колишніх членів ОВК, які працювали на виборах до Верховної Ради України у 2012 році, зокрема: Олександр Грицай, Роман Мацанюк, Володимир Клименко, Людмила Колесник та Григорій Романюк. Детальніше про “особливості” роботи ОВК № 97 читайте у наших минулорічних публікаціях.

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  9 років тому

  Цікаво, а яким чином партії подають своїх представників до ТВК? Було якесь жеребкування?

  • avatar
   Pavlo Rizanenko
   9 років тому

   Парламентські партії (фракції) мають гарантоване право на членів ТВК, якась частина місць визначалсь жеребкуванням. Цікава звичайно норма що партія має можливість відкликати свого члена ТВК але не замінити.

 • avatar
  Кищук Олег
  9 років тому

  Добрый день! Прошу Администрацию сайта удалить комментарии фейкового Кищука Олега.

  • avatar
   Дмитро Карпій
   9 років тому

   Шановний пане Олеже (якщо це ви), ми неодноразово заявляли, що ми готові врахувати ваші побажання у тому випадку, коли ви зробите відеозвернення, на якому буде видно, що звертається саме Олег Кищук. Лише після цього розмова про будь-що може тривати далі.

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   9 років тому

   Пане Олеже, при всій повазі, але не можемо цього зробити.
   Я вивчив і порівняв два аккаунти. Вони працюють з однієї IP-адреси, у них однаковий емейл (правда, з різними закінченнями, бо mail.ru та list.ru – це одна банда). Тому маю дуже великі сумніви щодо того, що коментарі до цих аккаунтів написані різними людьми.

  • avatar
   Pavlo Rizanenko
   9 років тому

   От звідсіля і беруться чутки про необєктивність МПЗ, коли реальний автор просить видалити коментарі його фейкового двійника, а редакція МПЗ відмовляється це робити під тим чи іншим приводом. Різні закінчення це різні мейли!

   • avatar
    Сергій Іллюхін
    9 років тому

    Як розрізнити, де фейковий, а де справжній автор?

   • avatar
    Andriy Kachor
    9 років тому

    Сергій вже казав про однаковий IP, це по-перше. По-друге – чому Кищук так вперто не хоче зробити відеозвернення, яке б раз і назавжди розставило всі крапки над “і”? Під час виборів Кищук робив аналогічне відеозвернення саме щодо своїх справжніх акаунтів, але потім чомусь його видалив. Тобто пану Олегу відомо, як саме це робиться і що займає це кілька хвилин часу, які б вирішили купу його власних проблем та непорозумінь.

    • avatar
     Сергій Іллюхін
     9 років тому

     Так, ІР одниковий. Плюс як тільки з’явився перший коментар від “Олега Кищука”, я написав пану Олегу СМС і запитав, чи це дійсно він. Жодної відповіді від нього немає.

     • avatar
      Andriy Kachor
      9 років тому

      … що і треба було довести! :)

   • avatar
    Alina Dyachenko
    9 років тому

    До чого тут необ’єктивність?! Які саме коментарі ми маємо видалити через їхню “фейковість”?! Хто нас про це просить – справжній Кищук чи знову фейк? Як ми маємо це встановлювати?
    Чому за кілька місяців пан Олег не знайшов часу та можливості зв’язатись з редакцією “МПЗ”, щоб особисто показати нам, які акаунти справжні, які – ні, який емейл справжній, який – ні. З усіх його акаунтів, які почергово звинуваючих інші у “несправжності”, ллється на “МПЗ” купа бруду, але жодного разу спражній Олег Кищук не вибачився, не пояснив ситуації.
    А тепер хтось, хто в “сто-п’ятнадцятий” раз назвався Олегом Кищуком і просить видалити його фейкові коментарі…
    Ми неодноразово пропонували Олегу шлях вирішення цієї проблеми, але він жодного разу не відгукнувся на наше прохання, не відповів на смс, кидав слухавку, коли ми йому телефонували, щоб розібратись…
    У справжнього Олега Кищука по суті є два способи вирішити ситуацію – або звернутись до нас вживу і показати пальцем, де він писав, а де – ні, де його акаунт на Фейсбуку та ВКонтакті, а де – ні; або зробити відеозвернення і показати це все не лише нам, а я всім читачам.