• Сьогодні: Неділя, 22 Березня, 2020

Броварську виборчу комісію “зачистили” від представників “Батьківщини”

Квітень09/ 2013
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

Табличка виборчої комісії 5Зі складу Броварської міської виборчої комісії, яка проводитиме вибори у 20 окрузі на Торгмаші, виключено 3 членів від партії “Батьківщина”. Рішення про це на початку квітня ухвалила Центральна виборча комісія. Відтепер ТВК працюватиме у складі не 18, а 15 осіб – представників Партії регіонів,  Комуністичної партії України, Народної Партії, партії “Зелені”, “Наша Україна” та ін.

Зокрема Постановою ЦВК № 63 (додаток 2) від 2 квітня 2013 року достроково припинено повноваження таких членів комісії:

  • Логовченко Юлія Олександрівна, 1988 року народження – заступник голови комісії, від місцевої організації політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”
  • Нечаєнко Ірина Вікторівна, 1983 року народження – від місцевої організації політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”
  • Скрипко Любов Анатоліївна, 1982 року народження – від місцевої організації політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”

Замість виключеної Логовченко заступником голови комісії члена цієї комісії призначено Мацанюка Романа Вікторовича, 1980 року народження – від місцевої організації Політичної партії малого і середнього бізнесу України.

Офіційною причиною для ухвалення такого рішення стало “відкликання членів комісії суб’єктом подання кандидатури”, тобто місцевою організацією політичної партії Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”.

Щоб з’ясувати, чому і навіщо члени броварської “Батьківщини” виключили за 2 місяці до проміжних виборів на Торгмаші своїх представників у виборчій комісії, ми зв’язались телефоном з виконуючим обов’язки голови міського осередку партії Володимиром Опальком. Пан Володимир підтвердив, що дійсно робив подання про відкликання членів комісії та додав: “Власне ми хотіли замінити членів комісії від нашої партії, бо насправді у 2010 році ми їх не подавали до складу ТВК. Тоді був створений “клон” нашого осередку, від якого ці люди і потрапили  до комісії. Це все люди Трощенка, їх дуже ретельно відбирали перед місцевими виборами. Зрозуміло, ми не хотіли, щоб вони і далі лишались у складі ТВК. Проте чинне законодавство, на жаль, не передбачає процедури заміни членів комісії, то ж нам не лишалось нічого іншого як виключити запроданців, зокрема Юлію Логовченко“.

Слід сказати, що пані Логовченко дійсно “відзначилась” не лише на місцевих виборах-2010, а й під час парламентської виборчої кампанії-2012 як член ОВК від… фракції Партії регіонів. Тому її виключення є цілком природнім для опозиційної партії. Працівницю апарату Броварської міської ради Любов Скрипко, що обійняла свою посаду якраз після місцевих виборів 2010 року, також важко “запідозрити” в прихильності до опозиційної “Батьківщини”. Проте Ірину Нечаєнко, яка хоч і ввійшла до складу ТВК у 2010 році від “клону” міського осередку, нині складно назвати “людиною Трощенка”. Одразу після місцевих виборів пані Ірина припинила будь-яку співпрацю з владою та стала працювати з Павлом Різаненком, на виборах до Верховної Ради у 2012 році вона була довіреною особою кандидата Різаненка (висунутого “УДАРом” та підтриманого “Батьквіщиною”), а після його перемоги стала офіційним помічником-консультантном народного депутата України. Тому виключення Ірини Нечаєнко зі складу ТВК виглядає досить дивно, особливо зважаючи на те, що у комісії внаслідок цього фактично не лишається представників опозиційних сил…

Відтак у подальшому Броварська міська виборча комісія працюватиме у наступному складі:

Склад ТВК 2013

Попри виключення Юлії Логовченко у складі ТВК залишилось чимало колишніх членів ОВК, які працювали на виборах до Верховної Ради України у 2012 році, зокрема: Олександр Грицай, Роман Мацанюк, Володимир Клименко, Людмила Колесник та Григорій Романюк. Детальніше про “особливості” роботи ОВК № 97 читайте у наших минулорічних публікаціях.