• Сьогодні: Вівторок, 28 Березня, 2023

Броварський депутат поскаржився у поліцію на журналіста через оприлюднення декларації про доходи

Січень28/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Вадим Андрієвський, депутат Броварської міської ради від Радикальної партії Олега Ляшка, подав до поліції скаргу на журналіста видання «Трибуна – Бровари» Олексія Комаровського. Це підтверджують обидві сторони конфлікту. Причиною невдоволення політика стала опублікована на сайті мас-медіа декларація про його доходи за 2014 рік.

Як зазначив Вадим Андрієвський, журналіст оприлюднив його персональні дані – адреси, номери телефонів. Саме через це депутат подав скаргу до поліції. Зі слів політика, претензій щодо публікування іншої інформації із декларації – зокрема про суми доходів – він не має.

Тим не менше, Андрієвський вказав на низку статей Кримінального кодексу України, про які нібито зазначено у його скарзі. А в них, окрім «порушення недоторканності приватного життя» та «зловживання владою або службовим становищем», ідеться також про «розголошення комерційної або банківської таємниці».

Слід зазначити, що станом на 27 січня у новині «Трибуни – Бровари» адреси та номери телефонів приховані. Втім, депутат-«радикал» вказує: у якому вигляді новина зараз, він не знає, але раніше там були зазначені ці персональні дані.

Із декларації, оприлюдненої на сайті «Трибуни – Бровари»

Журналісти видання «Трибуна – Бровари» переконують, що мають право публікувати декларації місцевих депутатів відповідно до законодавства. А дії Вадима Андрієвського вважають перешкоджанням журналістській діяльності. Однак, інші питання навколо конфлікту представник медіаспільноти Олексій Комаровський наразі не коментує.

Тим часом, на захист журналіста стали броварські депутати від «Демократичного альянсу» та «Солідарності». Вони так само називають дії Вадима Андрієвського перешкоджанням журналістській діяльності та пропонують розглянути поведінку депутата на засіданні постійної комісії з питань регламенту, правопорядку, депутатської етики та інформаційної політики.

Окрім того, обранці зазначають: навіть якщо представник ЗМІ оприлюднив «зайве», документи саме у такому вигляді він отримав раніше. А первинними джерелами декларацій про доходи могли бути лише Територіальна виборча комісія або броварський архів.

Довідково. Вадим Андрієвський – депутат Броварської міської ради від Радикальної партії Олега Ляшка, у минулому входив до фракцій «Зелені» та Блоку Юлії Тимошенко. Політика вважають безпосередньо наближеним до міського голови Ігоря Сапожка. Обранець володіє низкою рекламних білбордів у Броварах. Його фірму ТОВ «Про медіа» критикують за відмову розміщувати передвиборчу агітацію опозиційних до влади міста кандидатів і політсил.