• Сьогодні: Понеділок, 24 Січня, 2022

Бровари підключаються до порталу «Відкритий бюджет»: депутати проголосували “за”

Лютий10/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Вчора, під час засідання чергової сесії Броварської міської ради, депутати майже одноголосно затвердили порядок оприлюднення фінансової інформації за допомогою порталу «Відкритий бюджет». Завдяки вже апробованому в Україні сервісу кожен охочий зможе у вільному доступі слідкувати за інформацією про доходи і видатки міста у вигляді зручної візуалізації.

Ініціатором проекту рішення виступила група обранців із фракції «Самопоміч». Як зазначено в пояснювальній записці до проекту рішення, на інформаційному сайті «Відкритий бюджет» у розділі «Бюджет» будуть оприлюднювати квартальні бюджетні звіти; рішення міської ради, які стосуються бюджетних питань; пояснювальні записки щодо бюджету міста; бюджетні запити; паспорти місцевих програм.

Міський голова Ігор Сапожко запропонував покласти відповідальність за наповнення веб-порталу на броварське управління економіки.

Як зазначила доповідачка, депутатка Тетяна Крилова, користування порталом «Відкритий бюджет» до кінця 2017 року буде безкоштовним. Після цього співпраця може бути продовжена на тих самих умовах або з додатковим числом послуг. Міська обранка вказує: на порталі буде 5 модулів візуалізації.

Модулі візуалізації порталу «Відкритий бюджет»

1. Бюджетний календар – покликаний в автоматичному режимі здійснити поєднання на одній візуалізації часової шкали – етапів бюджетного процесу, дій органів влади та можливостей, які відкриваються перед зацікавленими сторонами для участі в бюджетному процесі.

2. Ключові показники – покликаний створити «Приборну панель міста» яка б компактно, на одній сторінці, давала вичерпну характеристику динаміки стану справ в адміністративно-територіальній одиниці для пересічного громадянина. Модуль дозволяє створювати інтерактивні діаграми з поясненнями, при кліку на гіперпосилання в тексті опису відбувається завантаження документу, в якому описується стан визначеного показника відповідного року. Модуль дозволяє візуалізувати безліч показників.

3. Бюджет – дозволяє створювати візуалізацію дохідної та видаткової частини місцевих бюджетів. Видаткова частина може бути представлена в різних розрізах: функціональному, відомчому, економічному чи з використанням кодів тимчасової класифікації видатків.

4. Бюджет на мапі – дозволяє здійснити автоматичне нанесення на мапу як планових, так і фактичних показників видатків бюджету розвитку адміністративно-територіальної одиниці. Це відбувається шляхом завантаження шарами титульних списків або, як їх ще називають, переліків об’єктів до титульних списків по кожному з департаментів або відділів виконкому органу місцевого самоврядування.

5. Місцеві програми – базується на паспортах программ. Паспорт бюджетної програми передбачає визначення 4 груп показників витрат, ефективності, якості. Модуль «Місцеві програми» формує зведену візуалізацію поділену за сферами з можливістю обрати сферу і рік. Кожна програма містить назву, коротку описову частину та статус виконання.

Нагадаємо, у серпні 2016 року про підключення до порталу «Відкритий Бюджет» оголосила Київська обласна державна адміністрація. Портал створений Центром політичних студій та аналітики «Ейдос» за участі Представництва Європейського Союзу в Україні, Міжнародного фонду «Відродження» і Програми розвитку ООН в Україні.