• Сьогодні: П’ятниця, 29 Березня, 2024

Чоловік зі скальпелем погрожував працівницям управління соцзахисту суїцидом

Червень09/ 2017
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

6 червня неадекватний чоловік увірвався в кабінет спеціалістів броварського управління соціального захисту населення та, погрожуючи скальпелем і суїцидом на очах у людей, вимагав терміново вирішити його проблему. Розв’язати ситуацію допомогли нові «мобільні» патрульні, які затримали психічнохворого, а поліція доставила його в лікарню м. Глеваха. Однак Васильківський міськрайонний суд у примусовому лікуванні психічнохворого відмовив і… відпустив його на волю. Тепер працівники управління соцзахисту чекають на черговий візит неадекватного чоловіка. Подробиці події – у нашому матеріалі.   

«Сьогодні (6 червня – авт.), приблизно о 11:40 в опорний пункт “Безпека життя” звернулась громадянка міста Бровари з проханням про допомогу. В адміністративній будівлі міської ради у кабінеті 208 знаходиться невідомий чоловік із предметом, схожим на медичний скальпель, який не випускав працівницю адміністрації з кабінету та погрожував їй самогубством», – написав на своїй сторінці у групі «Бровари» на FB  охоронець ТОВ «Безпека життя» Олексій Демчук.

Олексій Демчук (праворуч)
“Мобільний” патрульний пункт біля “Варуса”

Як розповів нашим журналістам сам учасник подій Олексій, після того, як до них звернулася працівниця управління соцзахисту, він із товаришем по службі терміново вирушив на допомогу. Коли охоронці піднялися на 2-й поверх адмінбудівлі, де розташовано управління, побачили молодика зі скальпелем у руці, який заблокував вихід працівниці із кабінету. «Ми спробували поговорити з ним, – веде далі Олександр. – Чоловік намагався нам розповісти проблему, але так як він то плакав, то кричав, то погрожував, зрозуміти його було складно». Розуміючи, що чоловік у неадекватному стані і може заподіяти акт суїциду чи завдати шкоди присутнім, патрульні попросили незнайомця кинути скальпель на підлогу та заспокоїтися. Однак останній не реагував. А коли молодий чоловік спробував вдарити себе скальпелем по руці, патрульні застосували фізичну силу: правопорушника знешкодили, заблокували, а потім передали його поліції. Серед тих, хто проводив затримання, Олександр називає позивні колег: Чех, Ворон, Морпех, Проворний. Всі вони, каже патрульний, члени Всеукраїнського громадського об’єднання ветеранів АТО – «мобільні» патрульні з ТОВ «Безпека життя».

Адмінбудівля на Майдані Свободи. Управління соціального захисту населення – ІІ поверх

У Людмили Володимирівни – головної спеціалістки управління, під час розповіді тремтять руки і голос: «Він прийшов до юриста, а так як вона на лікарняному, почав кричати на мене та незрозуміло, що вимагати. І якщо я не зроблю цього, то зараз вскриє собі вени. І вийняв скальпель. Конкретно що він вимагав, я так і не зрозуміла, але у нього якісь проблеми із братом, який нібито заважає йому жити».

Світлана, спеціалістка управління соцзахисту, яка і викликала на допомогу «мобільних» патрульних, згадує: «АТОвці за 30 секунд вже були на місці, а поліція приїхала тільки через 40 хвилин. За цей час з нами могло трапитися що завгодно».

Як розповіла начальниця управління соцзахисту Алла Петренко, вони обслуговують особливий контингент людей, серед яких є і психічнохворі. Власне, чоловік, який погрожував скальпелем жінці, також психічнохворий, каже Алла Петренко. Він стоїть на обліку в місцевого психіатра, і приходив в управління зі своїм також психічнохворим братом уже неодноразово. Та подібного не траплялося. Хоча, каже начальниця, це не одиничний випадок неадекватної поведінки відвідувачів: те, що в управлінні кричать, гримають дверима, погрожують – часті речі. Однак до цього «домовлятися» із складними відвідувачами вдавалося, кажуть працівники.

Затриманий. Фото Олексія Демчука

За словами Алли Петренко, після затримання поліція відвезла правопорушника у м. Глеваха для примусового лікування. Однак для безкоштовного лікування потрібне рішення суду. 8 червня у Васильківському міськрайонному суді відбулося засідання. «Сьогодні мені зателефонував наш броварський психіатр, який був на засіданні суду, і повідомив, що хворого чоловіка, як виявилося, ще й двічі засудженого, суд відпустив на волю. Тепер із острахом знову очікуємо на його візит», – каже Алла Петренко.

За інформацією начальниці сектору моніторингу Броварського відділу поліції Ірини Віцелару, повідомлення про випадок занесено до журналу єдиного обліку. Щоб кваліфікувати дії затриманого як адміністративне чи кримінальне правопорушення, проводиться перевірка.

А поки поліція вирішує як кваліфікувати дії правопорушника, працівники управління думають, як убезпечити себе від психічнохворого та подібних візитерів. Найперше, що зробили, взяли контакти в «мобільних» патрульних.

Фото – авторки, Олексія Демчука