• Сьогодні: Понеділок, 29 Листопада, 2021

День Броварів-2014: стандартні заходи від влади й креатив від громади

Вересень23/ 2014
avatar
Тарас Шако

журналіст видання "Маєш право знати", громадський активіст

день міста 10Цьогорічне відзначення Дня міста Броварів було дещо не схожим на попередні, адже збройний конфлікт на Сході, безумовно, вплинув на характер святкових заходів. Так, броварські чиновники виключили з програми запуск феєрверку, конкурс краси “Міс-Бровари 2014”, торгівлю та шашлики в парку «Перемога». Проте решта програми складалась з традиційних івентів від влади: ярмарку промислових та продовольчих товарів, проведення весільного обряду в парку Шевченка, концертів народних художніх об’єднань міста, змагань з різних видів спорту. Крім цього, міська влада влаштувала фестиваль духовної творчості «Боже, Україну збережи!» та концерт колективів національних меншин, чого не було в попередні роки. Громадські активісти теж не оминули увагою урочистий для Броварів день та підготували видовищний аерофлешмоб “Дякуємо Героям!”, долучилась до відзначення свята велоспільнота міста, влаштувавши марафон “Броварські Дюни”, а завершилась святкова субота запуском небесних ліхтариків з ініціативи екстрім-клубу “Грань”.

З усього переліку офіційних заходів на особливу увагу заслуговує чемпіонат міста Бровари  з велоспорту «Броварські дюни». Змагання організовують щорічно, починаючи з 2011 року. Близько 100 учасників різного віку та статі з усієї України змагались за призи на території Броварського лісництва. Наше місто на перегонах представляли 7 велолюбителів.

день міста 51

Лісова 13-кілометрова траса з трамплінами, крутими спусками та підйомами дуже сподобалась учасникам велозмагань. Про високий рівень організації свідчило  також і те, що повправлятись у швидкості та майстерності на «Броварських дюнах» не допускали без відповідної медичної довідки та страховки. Крім того, перед веломарафоном організатори перевіряли технічний стан велосипедів учасників.

день міста 02

день міста 48

день міста 49

день міста 52

Тригодинний веломарафон стартував  об 11:30, а вже о 15:30 організатори нагороджували переможців та призерів “Броварських дюн”.

Тим часом в парку Шевченка чотири весільні пари ставали на рушник. На урочистому обряді, як завжди, взяли участь міський голова Сапожко, начальник відділу культури Наталія Багмут, а також керівник служби реєстрації шлюбів Лідія Мальченко.

день міста 01

Нова
В мера Сапожка з’явився новий – тепер синьо-жовтий – аксесуар

Привітав молодят також міністр молоді та спорту України Дмитро Булатов, який опинився тут, за його ж словами, випадково.

день міста 22
Міністр молоді та спорту Дмитро Булатов
Разом з молодятами у парку Шевченка вітали пару із золотим весіллям
У парку Шевченка також привітали пару із золотим весіллям

А на Майдані Свободи свого розпалу досяг Фестиваль духовної творчості. Як відомо, духовність – одна з найулюбленіших тем начальниці відділу культури Наталії Багмут. Однак про масовий ажіотаж серед броварчан до такого заходу говорити вкрай важко, адже основна маса мешканців міста розмістилась в парку «Перемога», багато сімей влаштовували пікніки та просто прогулювались під ще теплим осіннім сонцем.

день міста 14

Після духовного фестивалю сцена на головній площі міста наповнилась дзвінкими дитячими голосами – почався благодійний концерт «Ми діти твої, Україно!». Співи та танці талановитих дітей привернули значно більшу увагу броварчан. Перед сценою було понад сотня людей, які жваво аплодували кожному дитячому творчому номеру.

день міста 33

день міста 38

день міста 41

день міста 42

день міста 40

У той же час трафік людей на алеях парку «Перемога» тільки зростав. На пагорбі біля пам’ятиника «Парад планет» броварські ативісти з Координаційного центру допомоги броварським військовим та Організації незалежної української молоді (ОНУМ) як альтернативу заходам офіційної влади влаштували аерофлешмоб «Дякуємо Героям!».

день міста 12

день міста 08
Перед флешмобом мольдь заспівала національний гімн

Перш ніж вибудувати масштабний синьо-жовтий тризуб, перед гуртом людей, які прийшли підтримати солдатів у такий креативний спосіб, з короткими промовами виступили волонтер координаційного центру Лідія Стрельченко, засновник благодійного фонду “Лівобережна Київщина” Павло Різаненко, який впродовж довгого часу активно підтримує броварчан на фронті, а також солдат батальйону “Київська Русь”, броварчанин Богдан Заєць.

Лідія Стрельченко
Лідія Стрельченко
день міста 26
Павло Різаненко
Богдан Заєць
Боєць батальйону “Київська Русь” Богдан Заєць

Далі молодь приступила до власне втілення ідеї флешмобу: побудувавши фігуру національного герба, активісти підняли над головами жовто-сині прапори. На стягах впродовж кількох годин до акції містяни залишали теплі слова подяки та підтримки броварським солдатам. Все дійство з повітря знімали на відео за допомогою безпілотного квадрокоптера.

Гарне позитивне відео, а також розписані прапори разом із зібраною допомогою активісти відвезуть на фронт найближчим часом.

день міста 28

день міста 10

день міста 30

день міста 31

Вже під вечір, близько 20:00, місцеві народні творчі об’єднання, а також колективи національних меншин продовжили естафету офіційної програми.

день міста 45

день міста 47

день міста 46

день міста 44

Народні пісні біля сцени слухали переважно люди старшого віку, тоді як молодь та сімейні пари з дітками стікалась до острівця серед озера. В цей час екстрим-клуб «Грань» після насиченої програми для альпіністів-початківців організував масовий запуск небесних ліхтариків – чудову і бюджетну альтернативу традиційному салюту. Взяти в цьому участь мав можливість кожен охочий, а придбати ліхтарик можна було на місці в самих організаторів.

день міста 19

день міста 18

день міста 16

день міста 17

день міста 15
Приглушений звук барабанів надавав запуску ліхтариків особливої атмосфери

Так закінчилась урочиста субота для Броварів – охоплена традиційною «багмутівщиною» та розбавлена альтернативними заходами від громадських активістів. Звісно, в умовах війни помпезне святкування недоречне, тому програма офіційних заходів до Дня міста була не така насичена, як в попередні роки, а більшість заходів подавали під патріотичним та благодійним соусом. Однак навіть з того, що підготувала влада для броварчан, які все ж чекали чогось неординарного та цікавого, можна зробити висновок – поки не зміниться шеф-кухар свята, чогось нового і вартого уваги в сфері культури та дозвілля мешканцям 100-тисячного міста очікувати не доводиться.

Фото – Микола Кожем’яко та Світлана Яцив