• Сьогодні: Неділя, 17 Жовтня, 2021

Фінішна пряма виборів у Броварах: регіонали готуються до реваншу

Жовтень22/ 2014
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

1897927_746342808771900_6971246062717449250_nОманливо спокійна парламентська кампанія 2014 у Броварах (до чого ми не звикли, хоч саме так і має бути в цивілізованих країнах) у фінальний тиждень перегонів починає розставляти всі крапки над «і».

Сьогодні стає все більш зрозуміло: попередні два місяці були лише розминкою, «затишшям перед бурею», яка стрімко набирає сили у Броварах та вцілому по округу в останні кілька днів та ночей. Наразі виглядає так, що вибори 26 жовтня в рідному місті ми знову зустрінемо з усіма «принадами» брудної та небезпечної виборчої кампанії.

Хвилі чорнухи

Дивлячись за бурлінням чорного піару, яке зараз відбувається по нашому округу, складається враження, що кандидати ледь-ледь стримувались увесь цей час, аби не пирснути брудом один в одного раніше. Але тримати в собі такі маси «чорнухи» вічно вони не могли, і ось – прорвало. Дрібні потічки дешевого та примітивного, нічим не підтвердженого компромату задзюрчали ще на початку минулого тижня, але в останні вихідні хлинули бурхливим потоком. Сьогодні штабісти різних кандидатів, а передусім – штабу Різаненка, проти якого розповсюджується чи не 90% від усього бруду, мало не щодня звітують про затримання організованих груп розповсюджувачів «чорного» по всьому Броварському району. Новинкою цієї кампанії стало те, що в таких схемах цього разу задіяні навіть працівники правоохоронних органів: так днями “на гарячому” у Великій Димерці було спіймано працівника броварського УДСО. Хто саме, з якого рівня керівництва МВС іде така вказівка (якщо витівка “удсошника” – не його власна ініціатива) – необхідно ще з’ясувати.

«Бандформування «Самооборона»

Новим словом в цьогорічній виборчій кампанії стала і своєрідна еволюція «бойових виборчих загонів», які сьогодні намагаються легалізуватись в громадські організації та спекулюють майданівським брендом «Самооборона». По факту ж такі «організації» більше схожі на кримінальні угрупування, завданням яких є  виконання замовлень силового характеру. На відміну від попередніх років, ці організовані групи не переховуються від правоохоронців, а цілком відкрито займають комунальні приміщення в центрі міста – з «благословення» міської влади та мера-регіонала Сапожка особисто. Вибори для цих структур стали справжнім «періодом жнив», адже замовлень від різноманітних кандидатів, яким потрібен силовий «дах» для «чорних» акцій сьогодні – хоч відбавляй.

DSC_0579

Маски були скинуті під час останньої сесії міської ради, коли кілька десятків невідомих взяли в облогу по периметру будівлю броварського міськвиконкому. Тоді автору цих рядків окремі учасники “самооборони” цілком відверто погрожували фізичною розправою за публікацію їхніх фото в Мережі. А за останні дні ними було здійснено кілька «кришувальних» виїздів, коли штабісти кандидатів ловили розповсюджувачів «чорнухи». Чим планують займатись ці «самооборонівці» в день виборів – можна лише здогадуватись.

Адмінресурс – з усіх гармат, що лишились у регіоналів

Хоч дехто і стверджує, що використання адмінресурсу на цих виборах якщо і можливе, то дуже обмежене, реальність підкидає свої сюрпризи. Місцеві регіонали адаптувались до нових умов і проявляють вигадливість у справі просування своїх кандидатів. Дісйно, використовувати міліцію і суди їм вже не по силам, тому в хід пішли більш витончені, і на перший погляд – менш помітні способи використання адміністравних важелів. Найбільш очевидним способом стало висування відразу кількох кандидатів від команди місцевих регіоналів: на цих вибори під різними личинами від них іде відразу кілька креатур. Серед них цілком очевидні типу Андрєєва та Багмут, менш явні на кшталт Фещуна та Кищука, і вже зовсім, на їхню думку, «зашифровані» – такі як Семеняка.

1897927_746342808771900_6971246062717449250_n
“Політичні конкуренти”: регіонал Василь Андрєєв та “народний фронтовик” Микола Семеняка на спільному фото з воїнами АТО і мером Броварів, регіоналом Ігорем Сапожком.

Однак на фінішній прямій виборчої кампанії угрупування броварських регіоналів вирішило більше не перейматись «конспірацією» і майже у відкриту просуває «своїх»: чого варта лише «добровільна передача» усіх біл-бордів, де раніше усміхалось обличчя Андрєєва, під рекламу Семеняки. Зрештою, для спостережливої публіки це було не в новину, адже перед кандидатом від «Народного фронту» Семеняки, який з Броварами має спільного стільки ж, скільки й Нестор Шуфрич, «раптово» відкрились усі двері підконтрольних Сапожку офіційних заходів.

10670199_735631043176410_8929747999441727115_n
Семеняка в “Прометеї” на спільному заході разом із Сапожком, Андрєєвим та Багмут

Дійшло до того, що броварська влада почала «пхати» Семеняку навіть на шкільні збори, чим викликала зрозуміле роздратування як вчителів, так і батьків учнів. І це вже не кажучи про те, що «фронтовик» практично «прописався» у броварському міськвиконкомі, де проводить спільні заходи з усією регіоналівською командою: за Семеняку сьогодні агітують регіонали Виноградова, Сапожко, і навіть його прямий «конкурент» на виборах – Василь Андрєєв. Те, що єдина комунальна газета – «Броварська панорама» – віднедавна відкрито розповсюджується разом зі вкладишами «чорнухи» проти інших кандидатів – дитячі забавки порівняно з таким нахабним застосуванням адмінресурсу.

Виборча комісія – під контролем Партії регіонів та комуністів.

Чомусь майже всі сторони процесу якось випустили з виду, що окружна виборча комісія округу №97 з центром у Броварах – єдина на Київщині, де головою є представник нещодавно забороненої Комуністичної партії України Костянтин Кукоз. Ще більшого «шарму» ситуації додає те, що секретарем комісії під головуванням комуніста Кукоза став… представник Партії регіонів, одіозний Юрій Дідескул, який встиг «відзначитись» на скандальних виборах в Обухові та під час рейдерського захоплення осередків «Батьківщини» в 2010-му році. Саме така комісія з таким керівним складом вирішуватиме долю виборів в нашому окрузі, а на додачу до всього – ще й без печаток ДВК, які дивним чином «зникли» з нашого ОВК після напружених виборів 2012-го року. Політика-політикою, однак всі ми нещодавно були свідками і «професійності» комуністично-регіоналівського тандему в керівництві ОВК, коли ці двоє примудрились «загубити» заяву про порушення виборчого законодавства з боку керівників комунальних підприємств.

Нагадаємо, що тоді двірник Ачкасов стверджував, що його безпосередній керівник – начальниця ЖЕКу №5 – примушує розповсюджувати агітацію за кандидата Андрєєва. Однак зі слів Кукоза і Дідескула, заява двірника «десь ділась»: «мабуть, прибиральниця забрала», – видав тоді секретар Дідескул. Куди в такої комісії можуть «дітись» і яка «прибиральниця» може «забрати» протоколи з результатами виборів – лишається тільки уявляти.

Показовою «дрібницею», яка дуже добре характеризує нинішній склад ОВК є і їхнє рішення щодо скандальної загорожі в приміщенні виборчої комісії, незаконно встановленої ще за Януковича. У 2012-му ця загорожа була головною зброєю регіоналів від спостерігачів та журналістів, які намагались не допустити фальсифікації виборів два роки тому.

До чого призвела загорожа в 2012-му році. Понад 44 тисячі переглядів на Ютюб

Однак цього разу, попри протести громадськості, комісія вирішила лишити цю загорожу на місці, яку регіоналівсько-комуністичне ОВК обов’язково використає, раптом щось піде не за їхнім планом.

Під прицілом – Інтернет

Наївно не взявши до уваги силу Інтернету та соціальних мереж  (і фатально за це поплатившись у 2012-му році), цього разу регіоналівська братія вирішила врахувати свої помилки 2012 року. Позбавлені традиційних для себе способів пропаганди (комунальних газет і телебачення), регіонали почали активно опановувати соціальні мережі, однак як і раніше, роблять це з притаманною для себе топорністю. «Коником» регіоналівських активістів в броварському, баришівському та бережанському сегментах Мережі стало те ж саме розповсюдження чорнухи і «ботівської» накрутки голосів в опитуваннях на визначення найпопулярнішого кандидата. Наразі ними застосовуються технології кількарічної давнини, які могли бути частково ефективними в тому ж 2012-му, однак сьогодні мають переважно зворотній ефект, особливо серед досвідчених користувачів. Напевно, усвідомивши свої прорахунки і даремно витрачені кошти, окремі кандидати пішли «перевіреним» способом і замовили DDOS атаку на сайт «Маєш право знати». Зрештою, за кілька годин атаку вдалось нейтралізувати і наразі ми з’ясовуємо, хто саме спробував «покласти» наш ресурс.

P.S.

Підсумовуючи вищезазначене, стає зрозуміло, що до подібних методів – від друкованої чорнухи до кібератак – зазвичай вдаються ті, хто сильно відстає від конкурентів і відчутно програє. Найстрашнішим є те, що загнані в глухий кут, такі персонажі розуміють: у випадку програшу «розплата» може прийти відразу з кількох боків, а відтак – втрачати вже особливо нічого. Тому небезпека над чесними та демократичними виборами в нашому окрузі стає тим більшою, чимдалі заходять в боротьбі один проти одного політичні опоненти. А відтак – як і два роки тому – розв’язка і останнє слово буде лише за виборцями. За кожним з нас, який має прийти на виборчі дільниці 26 жовтня і своїм голосом – не залежно від підтриманого кандидата – захистити демократію в нашому місті та в Україні.

P.P.S.

Якщо комусь може здатись, що все описане вище – перебільшення і наганяння страху, то раджу прочитати стрічку новин. В ній ви дізнаєтесь, що лише минулої ночі і лише на Київщині – в сусідніх з нами 93-му та 98-му округах, одного кандидата підірвали вибухівкою біля власного підїзду (м. Бориспіль), в той час як агітаторам агітаторам іншого – спалили дві автівки (м. Кагарлик). Такі “вибори” можуть чекати і Бровари, якщо всі ми разом не мобілізуємось 26 жовтня.

  • avatar
    Олександра
    7 років тому

    все правильно, але ж можна було цього уникнути!!! треба було тільки бажання нашого Президента і партії Удар, яку ви активно рекламуєте!!!!! саме вони лобіювали провал голосування закону про зміну виборчої системи….ми спокійно могли прибрати мажоритарну систему, через яку зараз лізуть регіонали, зокрема в Блоці Порошенка)) партії могли відкрити свої списки, щоб люди мали змогу обговорити кандидатів і зробити правильний для себе вибір…але ж це не вигідно новій-старій системі, чи ви будете заперечувати? скільки партій чесно відкрили списки і провели внутрішню люстрацію? небагато)) але всі такі чесні і порядні від влади, що вже нудить!!!! не майте людей за дурнів, вони розуміють набагато більше, ніж ви думаєте!!! принаймні я дуже на це сподіваюсь….шкода загиблих героїв, справжніх патріотів, які на ділі боронять країну, а не просто говорять про те, як має бути….щоб країна змінилась, замало балачок, треба діяти, а дії влади вже всім зрозумілі, крім піару – нічого, стало тільки гірше, а могло бути краще, ми були близько до своєї мрії, але знов не вистачило розуму, щоб розібратися хто є хто((