• Сьогодні: Вівторок, 7 Грудня, 2021

«Наступ» зробив інструкцію для виборців «Як не дати вкрасти свій голос?»

Жовтень18/ 2012
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

На цих виборах для влади одним з найзручніших способів фальсифікації може стати варіант, коли багатьом броварчанам просто не дадуть проголосувати. Люди, котрі прийдуть на виборчі дільниці 28 жовтня, можуть не знайти себе у списках виборців, і тоді їхнім бюлетенем обов’язково скористаються фальсифікатори. Проте цю злочинну схему влади можна легко поламати, – пишуть на своєму сайті активісти громадянської кампанії «Наступ» та пропонують свою інструкцію для виборців «Як не дати вкрасти свій голос?»

Як не дати вкрасти свій бюлетень?

Для того, аби кожен з нас мав гарантовану можливість проголосувати, необхідно перевірити наявність своїх правильних даних у списках виборців. Зробити це можна, звернувшись в Державний реєстр виборців (для мешканців Броварів та району – в приміщенні броварського міськвиконкому на Гагаріна, 15) або безпосередньо на своїй виборчій дільниці неподалік вашого місця проживання. Для того, аби взнати де знаходиться саме ваша дільниця, є простий спосіб від Громадянської кампанії «Наступ»:

Як перевірити себе у списках виборців?

На сайті «Наступу» подана таблиця з повним переліком виборчих дільниць, що знаходяться у Броварах. Для того, аби швидко знайти саме свою адресу і не перечитувати увесь список, достатньо зробити кілька простих кроків і система автоматично знайде вказану вулицю по документу і ви без проблем знайдете, де знаходиться саме ваша дільниця. Після цього вам потрібно піти на свою дільницю та перевірити наявність своїх правильних даних у списках виборців. Про всяк випадок візьміть із собою аркуш паперу, ручку та копію свого паспорту.

Що робити, якщо вас немає у списках?

Якщо у списках виборців ви не знайдете свого ім’я, треба відразу писати заяву з вимогою включити вас до списків (скачати зразок заяви можна за цим посиланням) та додати до заяви копію документу, котрий підтверджує, що ви проживаєте саме за тією адресою, яку обслуговує дана дільниця. Напишіть відразу дві такі заяви (а краще – підготуйте їх удома), аби один екземпляр ви залишили членам виборчої дільниці, а на іншій вони поставили вам відмітку про отримання заяви. Це важливо – якщо влада знову спробує вас надурити і не внесе вас до списків виборців на підставі вашої заяви, другий екземпляр (що лишається у вас на руках) з відміткою про отримання виборчою комісією стане головним доказом у суді. Тоді фальсифікатори за такі «жарти» сядуть за грати.

Що ще можна зробити, аби гарантовано проголосувати?

Аби не дати фальсифікаторам «простору для маневру», дуже корисно подати таку саму заяву ще й у Державний реєстр виборців (м. Бровари, вул. Гагаріна, 15) – також два екземпляра, один з відміткою треба лишити у себе.  До речі у Державному реєстрі також можна перевірити наявність своїх правильних даних у списку виборців. Якщо вони є – тоді на дільницю для цієї перевірки можна не ходити.

Інші корисні поради читайте на сайті «Наступу».

  • avatar
    Сергій Іллюхін
    9 років тому

    По відкріпних талонах в рамках округу можна  ж голосувати? Це потрібно до якоїсь дати звернутися на свою дільницю?