• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

“Інтерфакс”: Проти броварського спортсмена Олега Лісогора порушено кримінальну справу у Ліберії

Серпень20/ 2013
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

лісогорЧемпіон світу з плавання Олег Лісогор підтвердив порушення проти нього в Ліберії кримінальної справи за підозрою в насильницькому утриманні людини, повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна” з посиланням на МЗС.

Відбулася додаткова розмова представника посольства з Лісогором, який на сьогодні підтвердив факт порушення проти нього місцевими компетентними органами кримінальної справи за підозрою в утриманні громадянина України в Монровії“, – повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Євген Перебийніс на брифінгу у вівторок у Києві.

Представник МЗС розповів, що судові слухання по суті розпочнуться наступного тижня.

Сам О.Лісогор повідомив, що забезпечений адвокатом, і спростовує висунуті проти нього обвинувачення, що ґрунтуються на інформації українця Івана Сліпченка.

Наразі Лісогор перебуває у своєму приміщенні в Ліберії“, – повідомив Є.Перебийніс, посилаючись на інформацію спортсмена.

Він також повідомив, що, за попередньою інформацією, громадянина І.Сліпченка затримувала місцева поліція у зв’язку з підозрами у фінансових махінаціях, і після звільнення він висловив бажання залишитися в Ліберії та знайти собі іншу роботу.

У МЗС уточнили, що вся ця інформація – від самого О.Лісогора, а офіційного підтвердження поки що немає.

Наша дипустанова в Сенегалі направила ноту ліберійській стороні з проханням оперативно поінформувати з цього питання“, – додав Є.Перебийніс.

Раніше на сайті ліберійської газети Heritage з’явилася інформація, що двох громадян України, зокрема чемпіона світу з плавання О.Лісогора, затримала ліберійська національна поліція за обвинуваченням у викраденні та тривалому утриманні людини, також громадянина України. Як наголошується в повідомленні, О.Лісогор діяв спільно зі своїм бізнес-партнером Миколою Чернишовим, а викрадений ними І.Сліпченко працював в одному з казино Монровії на запрошення.

За даними видання, обвинувачувані викрали І.Сліпченка й утримували його замкненим в одній із квартир протягом дев’яти днів після того, як дізналися, що той був пов’язаний в Україні зі злочинними колами, й мали намір вислати його на батьківщину.

Згодом у МЗС повідомили, що О.Лісогор спростовує цю інформацію. “Ця інформація не відповідає дійсності. Наш консул із ним зв’язався, і Лісогор повідомив, що не перебуває під арештом, а також спростовує інформацію про нібито порушення проти нього кримінальної справи або застосування до нього будь-яких запобіжних заходів“, – повідомив агентству “Інтерфакс-Україна” Є.Перебийніс.

За його словами, О.Лісогор відмовився від будь-якої допомоги українських дипломатів. У розмові він підтвердив, що І.Сліпченко працював у нього, проте був звільнений.

О.Лісогор представляв Україну на трьох Олімпіадах, є багаторазовим чемпіоном Європи та світу в плаванні брасом, чемпіон світу на дистанції 50 м брасом на довгій і короткій воді.

Джерело: “Інтерфакс-Україна