• Сьогодні: Понеділок, 17 Січня, 2022

Люстрація в дії: Миколу Гарника звільнено з посади броварського прокурора

Вересень09/ 2014
avatar
Тарас Шако

журналіст видання "Маєш право знати", громадський активіст

Микола ГарникБроварський міжрайонний прокурор Микола Гарник звільнений з посади. Про це редакції “Маєш право знати” стало відомо сьогодні з власних джерел. Поінформоване джерело зазначає, що вчора, 8 вересня, Гарника терміново викликали до Генеральної прокуратури, після чого він написав заяву про відставку.

Цю інформацію підтвердили в прес-службі Київської обласної прокуратури. Там зазначили, що Гарник написав заяву про звільнення за власним бажанням. Також у прес-службі повідомили, що відповідний наказ про відставку броварського прокурора сьогодні, 9 вересня, підписав Генеральний прокурор України Віталій Ярема. Микола Гарник перебував на посаді прокурора Броварів з лютого 2011 року.

Як відомо, місцевий люстраційний комітет називав броварську прокуратуру “уособленням беспрєдєлу,  системного грабунку міста та порушення прав його мешканців“, а також надсилав звернення до Київської обласної та Генпрокуратури України з вимогою звільнити Гарника з посади.
У квітні цього року біля стін правоохоронної структури відбулась акція проти беззаконня, хабарництва та репресій, з якими у багатьох асоціювалась прокуратура під керівництвом Миколи Гарника. Під час акції-перформансу перед будівлею прокуратури на місці зваленого під час революції пам’ятника Леніну активісти встановили люстраційний меч.

Символічну зброю місцевих люстраторів через кілька місяців прибрали працівники комунальних служб,  проте після відставки Гарника голова броварського люстраційного комітету Андрій Качор заявив, що свою функцію меч виконав:

“Я вітаю рішення Генпрокурора Яреми, який хоч і не досить оперативно, однак все ж зреагував на звернення Броварського Люстраційного комітету та виконав вимоги броварчан, звільнивши одіозного Миколу Гарника. Ми сподіваємось, що відтепер люстраційні процеси в Броварах значно активізуються і новий прокурор – призначення якого ми також контролюватимемо – розпочне «зачистку» місцевих чиновників-корупціонерів, які, на жаль, лишаються на своїх посадах ще з часів Януковича. Можна зламати, вкрасти, знищити Меч Люстрації, але не можна сховатись від його кари”, – підкреслив Качор.