• Сьогодні: Понеділок, 5 Грудня, 2022

Міська влада відмовилась обговорювати з громадою розмір податку на нерухомість

Січень29/ 2015
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

податокПісля того, як Броварська міська рада на сесії 31 грудня 2014 року ухвалила рішення «Про встановлення місцевих податків в новій редакції» й затвердила податок на нерухомість у максимальному розмірі, одразу кілька депутатів виступили з пропозицію переглянути це рішення й обговорити з громадськістю порядок нарахування цього податку. Однак міський голова вирішив винести це питання на позачергову сесію, не радячись з мешканцями та не створюючи ніяких робочих груп.

Як відомо, в податковому законодавстві заклали нові норми оподаткування нерухомості. Так, якщо раніше податком обкладали квартиру площею понад 120 квадратних метрів, то зараз розмір зменшили до 60 “квадратів”. Для приватних будинків площу теж зменшили – до 120 м.кв. Тобто, якщо ви мешкаєте у квартирі розміром 70 м. кв, то за зайві 10 “квадтратів” доведеться заплатити. Розмір податку – 2% від мінімальної заробітної плати за 1 м. кв площі (24 грн за 1 м. кв. на рік). Саме такі рекомендовані максимальні норми і затвердила міська рада на сесії напередодні Нового року.

Однак Верховна Рада дала “добро” місцевим радам на полегшення податкового “тягара” для людей. Місцеві депутати мають право на збільшення неоподатковуваних площ, а також можуть звільняти від податку незахищені верстви населення. Крім того, орган місцевого самоврядування може зменшити запропоновану законом ставку в 2% від мінімальної заробітної плати за “квадрат”.

Втім, такі пільги можуть запрацювати лише у разі, якщо депутати внесуть до власного рішення відповідні зміни на сесії. Також для цього міським радам потрібно подати рішення зі змінами до Державної податкової служби. Термін подачі спливає 1 лютого 2015 року, тобто у мерії був цілий місяць для того, щоб визначити інші пільгові площі й розмір податку.

Зважаючи на це одразу два депутати міської ради – Олег Іваненко та Роман Сімутін – запропонували винести це питання на широке обговорення, створити спеціальну робочу групу, аби враховувати інтереси всіх сторін, й подали відповідні звернення до міського голови.

Олег Іваненко в коментарі «Маєш право знати» повідомив, що крім широкого обговорення нових правил оподаткування нерухомості в Броварах, в своєму депутатському зверненні він запропонував збільшити неоподатковувані площі до 80 кв.м та 150 кв.м для квартир та приватних будинків відповідно.

В той же час депутат Сімутін зазначив, що проект рішення, затверджений на сесії, має ряд неточностей та невідповідностей новому Податковому кодексу України. Зокрема, «в частині податків на нерухоме майно не перераховано всі обєкти нерухомості, які є обєктом оподаткування та не встановлено ставку податку для житлової нерухомості». Відтак депутат міськради запропонував створити робочу групу з цього питання, аби проаналізувати проблемні моменти документу та внести зміни до рішення міської ради. Крім того, Сімутін, як і його колега Іваненко, наполягав на публічному обговоренні нових норм оподаткування нерухомості та привернення більшої уваги броварчан до цього питання.

Звернення Сімутіна щодо податку на нерухомість

Однак у відповіді на депутатське звернення Ігор Сапожко взагалі не говорить про те, щоб радитись з громадою про нові податки на нерухомість чи створювати робочу групу, натомість радить депутату Сімутіну просто викласти письмово свої пропозиції щодо внесення змін до рішення міської ради.

Відповідь Сімутіну щодо податку на нерухомість

Пропозиції депутатів обговорити з громадою нові правила оподаткування нерухомого майна фактично проігноровано, хоча мерія мала на це цілий місяць, адже могла і без підказок від депутатів зробити цей процес максимально відкритим та публічним. У результаті «пільгові» зміни до нашвидкуруч ухваленого рішення депутати міськради вноситимуть завтра на позачерговій сесії на власний розсуд й без урахування думки громади. При цьому проект рішення внесення змін, який завтра о 9 ранку розглядатимуть на засіданні, досі не оприлюднено на офіційному веб-сайті Броварської міськради, тож мешканці дізнаються про зміст ухваленого рішення взагалі постфактум.

  • avatar
    Роман Сімутін
    8 років тому

    Мені, проект рішення про встановлення місцевих податків не наданий до цього часу, хоча вже 15 год. Бюджетна комісія, це ті «обрані», хто повинен розробляти рішення зберуться завтра перед сесією о 8 год.15 хв. Цікаво, що буде підтримувати комісія і скільки ж разів вона збиралася на обговорення, якщо тільки завтра перший раз побачить проект?