• Сьогодні: Четвер, 1 Червня, 2023

Сапожко приховує інформацію про тролейбус, оскільки боїться за репутацію

Жовтень17/ 2013
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Сапожко Ігор Васильович

Броварський міський голова Ігор Сапожко підтримав дії своїх підлеглих з відділу капітального будівництва, які відмовились надати броварському активісту партії “Демократичний Альянс” інформацію про витрати бюджетних коштів під час минулорічного будівництва тролейбусної лінії.

Нагадаємо, влітку “демальянсівець” Сергій Іллюхін звернувся до відділу капітального будівництва з проханням надати інформацію про те, яким чином були витрачені 131,6 млн грнвиділені у минулому році на роботи по будівництву тролейбусної лінії Бровари-Київ. Чиновники відповіли категоричною відмовою, посилаючись на листи-заперечення від підрядних організацій, які виконували роботи.

Заради мирного врегулювання конфлікту, Іллюхін подав скаргу до міського голови з проханням дати правову оцінку діям підлеглих та змусити чиновників надати інформацію згідно із законом України “Про доступ до публічної інформації”, у якому міститься пряма норма про те, що чиновники не можуть приховувати відомості про витрати бюджетних коштів.

Розглянувши скаргу активіста Ігор Сапожко дійшов висновку, що такі дії відділу капітального будівництва є правомірними. На його переконання, закон дозволяє обмежувати доступ до публічної інформації за умови, якщо розголошення інформації може завдати істотної шкоди репутації або правам інших людей. Броварський міський голова дійшов висновку, що в даному випадку розголошення інформації може завдати істотної шкоди репутації керівників підрядних організацій, які виступили проти розголошення кошторисів скандального будівництва. І шкода, яка може бути завдана оприлюдненням кошторисів, переважає суспільний інтерес в отриманні цієї інформації.

sapojko_vidmova0001 sapojko_vidmova0002

Коментуючи відповідь міського голови, Сергій Іллюхін зазначив, що не очікував такої юридично безглуздої та непрофесійної відповіді з міської ради. “Очевидно, чиновникам є що приховувати, тому що за витрачені з бюджету 132 млн грн броварчани не отримали нічого, окрім спаплюженої дороги та сотень знищених дерев” – зазначив активіст “ДемАльянсу”. – “Ми вже звернулись з позовом до суду і будемо відстоювати право на інформацію всіма можливими способами”.

З повним текстом позову Іллюхіна С.М. до Відділу капітального будівництва БМР можна ознайомитись за посиланням.

  • avatar
    Pavlik
    10 років тому

    Колись під час виборів президента України , бачив відео інтерв’ю одного з центральних каналів. На питання , чому ви голосовали за Януковича , він же сидів ? Правильний донецький чувак сказав , цитую : так он же паднялся .