• Сьогодні: Понеділок, 5 Червня, 2023

Сапожко досі не написав заяви про відставку. Народна Рада визначилась зі своїм кандидатом на посаду секретаря міськради

Лютий27/ 2014
avatar
Тарас Шако

журналіст видання "Маєш право знати", громадський активіст

обговорення секретаря10Як відомо, сьогодні о 14.00 мала відбутись чергова сесія Броварської міської ради. Депутати мали розглянути важливі для життєдіяльності міста рішення, зокрема про перерозподіл вільних залишків з міського бюджету. Крім того, сьогодні мало вирішитись питання зі складанням повноважень міського голови Ігоря Сапожка, якому громада міста на Віче висловила недовіру. Також очікувалось, що депутати призначать нового секретаря, який буде виконувати обовязки міського голови до призначення виборів.

Перед цим, о 12:00 члени Народної  Ради Броварів провели погоджувальне засідання, де обговорили можливі кандидатури на посаду секретаря з числа неформальної депутатської групи, що сформувалась в міськраді близько місяця тому. В цю групу входять: Віктор Антоненко, Олег Іваненко, Євген Гредунов – всі позафракційні, Юрій Плакся – «Батьківщина», Олексій Кириченко, Михайло Бабін, Юрій Чередник та Роман Сімутін – «УДАР». Представники Народної Ради провели своєрідний «люстраційний» аналіз їх депутатської діяльності: на предмет спільного голосування з регіоналами за корупційні рішення (зокрема, земельні) та їх позицію під час подій, що відбувались на Майдані Незалежності та вул. Грушевського.

сімутін плакся

Аналіз показав, що лише двоє депутатів можуть отримати від броварської Народної Ради мандат довіри і стати кандидатами в секретарі міськради –  Роман Сімутін та Юрій Плакся. Перший відмовився висуватись і підтримав кандидатуру Плаксі. «Ударівець» заявив, що багато людей звинувачують його в тому, що він хоче захопити владу в місті. Відтак він самоусунувся, але заявив, що буде балотуватись в мери Броварів. За словами Сімутіна, він хоче перемогти в чесній боротьбі, навіть якщо балотуватиметься нинішній міський голова Ігор Сапожко. Тому єдиним кандидатом від Народної Ради в секретарі став Юрій Плакся з «Батьківщини».

В малій залі виконкому перед сесією Юрій Плакся виступив перед представниками громади та відповів на запитання броварчан про те, що він робитиме, якщо йому доведеться виконувати функції міського голови в умовах політичної, економічної та соціальної кризи в країні. Також Плакся висловив готовність скласти мандат «Батьківщини» на момент перебування на посаді та підкреслив, що не збирається балотуватись на посаду міського голови.

DSC_0059
Юрій Плакся

Проте в залі з’явились люди, які відрекомендувались представниками Союзу спортсменів міста Бровари. Один з них Ігор Токар критично висловився про те, що на посаду секретаря мають висувати лише одного кандидата і запропонував кандидатуру депутата Володимира Оксютенка, члена Партії зелених.

обговорення секретаря02
Ігор Токар

Однак громадськість, з’ясувавши, що Оксютенко голосував в унісон з регіоналами за скандальні рішення, не підтримали цю пропозицію. Також обурення присутніх викликало те, що депутат не поставив свій підпис у зверненні до Януковича в січні, коли на Грушевського з’явились перші жертви, тим самим засвідчивши, що він не засуджує криваві дії режиму.

обговорення секретаря06
Володимир Оксютенко

Було запропоновано альтернативну другу кандидатуру «ударівця» Юрія Чередника, але той підтримав кандидатуру кандидата з «Батьківщини».

обговорення секретаря19
Юрій Чередник

В будівлі міськради були також представники «Правого Сектору», які підтримали кандидатуру Юрія Плаксі. Відтак він став єдиним кандидатом на посаду секретаря міської ради.

обговорення секретаря05
Представник “Правого сектора”

обговорення секретаря09

Проте весь цей процес так і не дійшов логічного завершення. Більшість депутатів не прийшла на сесію ні на 14:00, ні на 16:00, тому кворуму проводити засідання не було. Ігоря Сапожка теж не було в стінах міськради, відтак заяви про відставку він не написав.

Також слід нагадати, що в підтримку міського голови кількома днями раніше під стіни міськради збирали пенсіонерів та працівників бюджетних сфер.

Раніше під час переговорного процесу Сапожко то заявляв, що готовий скласти повноваження, то знову змінював своє рішення. Таку поведінку мера пов’язують з тим, що на нього чинить сильний вплив неформальний лідер депутатської більшості регіонал Ігор Трощенко.

Позавчора ввечері місцевий автомайдан їздив до маєтку Трощенка, він вийшов до людей та пообіцяв вплинути на депутатів, аби ті прийшли на засідання сесії.

трощенко
Будинок Ігоря Трощенка
трощенко 1
Ігор Трощенко

Своєї обіцянки Трощенко не дотримав – кворуму депутатів не зібралось ні вчора, ні сьогодні. Деякі активісти вважають, що політичні способи вирішення питання відставки Сапожка себе вичерпали.

обговорення секретаря12

В стінах міської ради й далі тривають перемовини між різними учасниками переговорного процесу. Депутати зволікають і затягують вирішення ситуації, що склалась, тим самим провокуючи зростання напруги в місті. Головна вимога Народної Ради – відставка мера-регіонала Сапожка – й досі залишається невиконаною.

Фото Марії Придьми

 • avatar
  Виталій
  9 років тому

  .Які глибокі думки автора: “Позавчора ввечері місцевий автомайдан їздив до маєтку Трощенка, він вийшов до людей та пообіцяв вплинути на депутатів, аби ті прийшли на засідання сесії””- ось реальний приклад “Революційного” автомайдана “домовитись” зі “злочинною владою” заради незаконного захоплення влади в місті… ( міський голова вибирається громадою Броварів, а не депутатами)
  Тепер далі:
  “,..Деякі активісти вважають, що політичні способи вирішення питання відставки Сапожка себе вичерпали””- Далі за політичними рішеннями що?… Беззаконні? аморальні?..Наприклад, як сьогодні в Криму – захопити зі зброєю Мерію, і під дулами заставити всіх вибрати зручного Секретаря? Можна, ще – створити революційні трійки, які будуть без суда розстрілювати людей, які вийшли на мітинг в підтримку законно вибраного мера, особливо при каральних операціях слід звернути увагу на бюджетників, пенсіонерів і спортсменів, які так підтримують мера…
  А далі найглибша думка автора: “…Аналіз показав, що лише двоє депутатів можуть отримати від броварської Народної Ради мандат довіри і стати кандидатами в секретарі міськради – Роман Сімутін та Юрій Плакся- так виходить, що із всих місцевих депутатів, мера, тільки двоє і є “святими, які можуть керувати до виборів нашим містом?” Але за них повинні проголосувати інші, громадой вибрані “злочинні запляновані депутати”

  Так навіщо, тоді нам взагалі вибори? Якщо, і без них нормально, можна вибирати можновладців і з допомогою “революційних трійок” вершити закон в Броварах Два кандидата в трійку є, а третім взяти- Андрія Качора, він за одно і розстріли бюджетників фільмував, і показував би в 00.00 годин на захопленій “Новій Екті”, бо славу він любить!!! А опівночі “віщать”, щоб страшніше було спать Броварчанам. Слава Україні! Автору статті Тарасу Шако- респект!

 • avatar
  Павел Апаев
  9 років тому

  “Аналіз показав, що лише двоє депутатів можуть отримати від броварської Народної Ради мандат довіри і стати кандидатами в секретарі міськради…. ” Проанализируйте, насколько ваши действия законны? Хотите менять мера – флаг в руки, но только через местный референдум, или дуракам закон не писан?

 • avatar
  dobkinplus
  9 років тому

  ЩО ДАЛІ?
  Як рЫгів прибирати?

 • avatar
  Ольга
  9 років тому

  Шановні члени Броварської народної ради!
  Зміна мера має відбуватися ВИКЛЮЧНО на підставі чинного законодавства:

  Закону України “Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республцки Крим, місцевих рад та сільських, селищних та міських голів”
  http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2487-17

  Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”
  http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/93-15

  Закону України “Про місцеве самоврядування”
  http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/280/97-%D0%B2%D1%80

  Вивчайте закони та дотримуйтеся їх положень!

 • avatar
  Ангел
  9 років тому

  Шановні мешканці нашого міста!!!
  Будьте пильними!!! Користуючись ситуацією, що виникла на Майдані та в Україні вцілому, до влади рвуться ті, хто розуміє, що чесні вибори для них є провальними!
  На крові Небесної сотні ці “люди” хочуть почати керувати в Броварах. Вони діють як терористи: захоплюють мера, міськвиконком, погрожують фізичною розправою депутатам та членам їх сімей!!! Не дайте ввести Вас в оману! Аналізуйте кожного з претендентів на крісло мера. Антоненко, Опалько, Гранат – люди, які розкрадали місто, коли були при владі, а тепер судять всіх по собі. Сімутін (міліціонер у відставці) – людина Різаненка, який хоче забезпечити собі підтримку 100 тисяч виборців на наступних виборах нардепів. Ще є Токар і його подільники, які за підтримки Шапрана (комплекс”Петровський Бровар”) та грошам з продажу металу хочуть отримати побільше земель м.Бровари та за копійки викупити заводи.
  Броварчани, Вас хочуть використати!!!
  Слава Україні!!!

 • avatar
  Valera Horosh
  9 років тому

  Сапожко держись, Бровары за тебя! Этих Шариковых не так много как им кажется!

 • avatar
  Dmytro
  9 років тому

  Интересная ситуация получается. Приверженцы каждой из сторон боятся что власть (не важно новая или старая) будут разворовывать бюджеты и город. Мы все пытаемся найти человека который будет предельно честно управлять городом (областью, страной). Мы за 20 лет так и не поняли, что таких людей не бывает. Что каждый человек в первую очередь думает о себе и о своем кармане. И единственное что его может остановить, это понимание что за это придётся отвечать. Мы все пытаемся найти кого-то, кто будет управлять нашими деньгами, но при этом будет делать это так, как бы хотелось нам, а не ему. Так не бывает! Хотите чтобы было по Вашему – управляйте сами, контролируйте, заставляйте отчитываться. Это же Ваши деньги, Ваш город, Ваша страна.

  Все что я видел за последние дни это 1,5-2 тысячи человек на народном вече, и 2-3 сотни в поддержку Сапожко (и не важно им сказали прийти или они сами решили). Важно то, что из 100 тысяч жителей Броваров пришло не более 2,5 процентов. А где все остальные? Или получается им все равно что будет с городом и как будут распределятся их деньги?

  Я против незаконного отстранения действующего головы. Но и фактов против него тоже хватает. Я не знаю кого пророчат на его место, да и не хочу знать. Я хочу чтобы люди которые управляют гордом были абсолютно открыты и прозрачны, чтобы они отчитывались и вели диалог с людьми. Чтобы за свои действия или бездействия несли ответственность. Не когда-нибудь в будущем, а сразу!

  Я думаю если бы Сапожко предложил механизмы как люди смогут контролировать его и депутатов, как и в какой форме они будут отчитываться (а еще лучше согласовывать свои решения со своими избирателями), как любой житель Броваров мог бы озвучить проблему и в кротчайшие сроки получить ее решение – то и вопрос о его отставке уже не стоял бы. А просто открестится от партии в которой много лет до этого состоял явно недостаточно.

  Мы ведь все в первую очередь любим свой город а уже во вторую поддерживаем ту или иную политическую силу. Поэтому я уверен, что если сторонникам действующей власти предложат поддержать решение которое пойдет во вред Броварам то они явно этого не сделают.

  Я понимаю что реализовать это не просто, но так и время не простое. Нужно решать проблемы и не скрываться неизвестно где.

  Ну вот как-то так.

 • avatar
  Ангел
  9 років тому

  Dmytro, підтримую. Якщо хтось хоче, щоб був порядок в місті, то робить це в законний спосіб, а не рветься до влади, користуючись нагодою. Треба контролювати і чекати виборів. А до того часу є змога розібратись хто є хто. Адже кожен має відповідати лише за свої вчинки. Партія Регіонів, навряд чи, питала дозволу або згоди у членів ПР на такий кривавий сценарій. Тому звинувачувати зараз всіх хто був в ПР це неправильно. Багато людей були комуністами і це ніяк не означає, що вони підтримували Леніна або Сталіна в їх кривавих діяннях. Подумайте про це перш ніж вішати клеймо на всіх.
  Слава Україні!!!

 • avatar
  Umbrella
  9 років тому

  Сімутін вирішив, що буде балатуватись в мери!! Ха- ха! От новина.. Ще коли Різаненко балатувався у Верховну раду, в них був уже цей план.. Різаненко депутат ВР, Сімутін -мер!!!згадайте, друзі, як вони ще тоді почали обливати мера брудом…Міліціонер, якого вигнали з міліціі- мер Броварів! От заживемо ми добре)))))
  А ще, часто продажні журналюжки Дяченко Аліна, Качор пишуть про те що Сапожко був з БЮТ, потом в Регіонах… В статті сказано, що висувають кандидата на секретаря ради депутата від Батьківщини Плаксю! Так він же ішов у міську раду від партіі Фронт змін! Тобто одним можна і вони героі, а іншим не можна???

  • avatar
   Iren Irena
   9 років тому

   Шановний
   Umbrella! Як Вам не соромно писати цю інфо, Мер дійсно бігає з партії в партію(шапки перевдягає),але незважаючи навіть на це, Пан Сапожко повинен буди з народом а не навпаки!!!! Бігати Від народу по городу у Гнідинах!

   • avatar
    Umbrella
    9 років тому

    Тобто мера потрібно зняти, бо він бігає з партіі в партію.. Знаєте, аргумент сильний, після цього не хочеться навіть висловлювати мою точку зору…я зрозуміла вашу позицію- не важливо , що робиться для міста, для броварчан, важливо, в якій партіі ти перебуваєш!!!! Дякую, що ви відкрили мені очі, про те, яку позицію займає команда маєш пр знати…

 • avatar
  Umbrella
  9 років тому

  В місті на гребні революції йде стара команда можновладців, яка не чує голос громади і не хоче його чути.
  Нехай Верховна рада призначитись позачергові вибори і народ висловить ставлення до діючого законнообраного міського голови, а в цей час він продовжує виконувати свою роботу – це законно і правильно. Бо ця посада в першу чергу не політична, а господарсько-адміністративна.
  Нова команда, яка прагне влади вже розробляє план, як ставити на коліна міського голову, щоб він перед камерами писав заяву і тим самим знехтував вибором 12 тисяч громадян, які його підтримали, тобто фактично зрадив їх. Така ситуація відбувається в більшості місцевих рад і необхідно разом якось вирішувати питання з перевиборами.
  Коротка інформація про те, що відбувається з понеділка в місті.

  Народна влада чи злочинний захват?

  24 лютого в місті Броварах пройшли збори однієї з народних рад, які діють в місті (в місті проголосили дві народні ради, які вже встигли побитись між собою).
  Метою зборів було під прикриттям громади здійснити злочинний захват влади. Виступаючі з імпровізованої трибуни на зборах закликали присутніх висловити недовіру діючому меру, однак це було лише популісте гасло. Легітимний шлях в даній ситуації – ініціювати збір підписів на підтримку пропозиції про відкликання міського голови та цього запропоновано не було, оскільки організатори мітингу завідомо знали, що частина присутніх, які висловлювали недовіру міському голові не є мешканцями міста. В той же час велика кількість людей прийшла, щоб підтримати міського голову.
  На сьогоднішній день в легітимності Сапожка І.В. не виникає жодних сумнівів. Рівень його підтримки на виборах склав 40% громади міста.
  25 лютого представники так званої «народної ради» та представники кількох народних самооборон, які діють в місті прийшли в кабінет міського голови з вимогою провести позачергову сесію міської ради. Їх вимога була виконана, однак виникла наступна – міський голова має написати заяву про складання повноважень, при чому ця вимога супроводжувалась психологічним тиском.
  При цьому їх мета не провести позачергові вибори і визначити волевиявлення громади стотисячного міста, а захопити владу шляхом призначення в.о. міського голови.
  Своїми діями близько 30 присутніх перекреслюють вибір 12 тисяч мешканців. Серед присутніх – колишній міський голова, якому в свій час депутати висловили недовіру Антоненко В.О., колишні депутати міської ради, «чесні» журналісти, які, зламавши замок в приміщення місцевого телеканалу захопили «комунальне приміщення в цивілізований спосіб».
  Окремо варто зупинитись на відношенні представників так званої народної ради та народних самооборон до працівників виконкому.
  вхід до виконкому завалений шинами, які погрожують підпалити в будь-який момент, запасний вихід забарикодували, на вікнах решітки, працівників зустрічають і проводжають з кийками, зі щитами та в масках, тримають більше години працівників на вулиці, не пускаючи навіть речі забрати, потім погрожують та виганяють всіх з приміщення, ображали та відверто погрожують.
  25 лютого, почувши про тиск на Сапожка І.В. мешканці міста зібрались підтримати діючого міського голову, однак народна рада власне народ не пустила до нього.
  Тоді люди вирішили зібратись біля стін міськвиконкому для того, щоб висловити свою думку та підтримку. Одна самооборона почала штовхати мешканців, інша – погрожувала фізичною розправою, а третя – намагалась стати на захист народу (самооборон в місті близько чотирьох, які не визнають одна одну).
  Наступний крок на який пішли «представники та захисники народу», які виключно законним шляхом прагнуть змінити владу в місті – це відверті погрози і тиск на депутатів міської ради для того, щоб змусити проголосувати за відставку міського голови на сесії. Їх залякують, погрожуючи знищити майно та натякаючи, що в них є сім’я.
  Виникає логічне питання чим власне представники так званої нової народної влади, яка зараз відверто захоплює владу, незважаючи на волю громадян та Закони країни, відрізняються від минулого режиму проти, якого боровся Майдан.
  Чи такою була мета та вимога Майдану – побороти стару владу, щоб боятись нової.
  Перш за все необхідно провести люстрацію тих “нових”-старих осіб, які
  зараз намагаються стати на чолі міста, тоді це буде справедливо.

 • avatar
  Dmytro
  9 років тому

  Umbrella, ну давайте начнем с того что Майдан боролся не просто против режима, а против всех режимов кроме народа. В подтверждение этого – режима уже нет а Майдан до сих пор стоит.

  Во вторых исходя из манеры написания вашего поста у меня складывается впечатление что мотивы побудившие Вас написать его были отнюдь не старание найти решение сложившейся проблемы а просто попытка облить грязью одну из сторон. Кроме этого, Вы оперируете общими понятиями выдавая их за факты, например:

  “оскільки організатори мітингу завідомо знали, що частина присутніх, які висловлювали недовіру міському голові не є мешканцями міста” – Какая часть? Откуда Вы это узнали? Прописку проверяли?

  “В той же час велика кількість людей прийшла, щоб підтримати міського голову” – сколько? Хотя бы примерно?

  Или вот еще:

  “Рівень його підтримки на виборах склав 40% громади міста” – насколько я помню за него проголосовали не более 12000, население Броваров 100000. Математика не сходится. Если это процент от проголосовавших, то опять таки, это не вся громада.

  В целом общее ощущение от написанного Вами скорее негативное. Но наверное я не Ваша целевая аудитория :)

  Ангел: Так я ж и не сужу по принадлежности к ПР. Я не доверяю всем политикам независимо от цвета их партии, и всех призываю к этому.

  А к действующей власти нет доверия из-за конкретных вопросов (бассейн, земля, Прометей …).

 • avatar
  Ольга
  9 років тому

  Шановні членсамопроголошеної народної ради!
  Скажіть, а який у вас юридичний статус? Кого та чиї інтереси ви представляєте? Які ваші програмні цілі? Чи є статут? Яку кількість громадян ви представляєте?
  Адже відповідно до статті Конституції України громадяни України мають право на свободу об’єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і
  захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних,
  культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в
  інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров’я
  населення або захисту прав і свобод інших людей.
  Тому ви маєте право діяти від імені броварчан тільки після реєстрації вашого руху як політичної партії або об’єднання громадян в установленому законом порядку – а
  до того часу НАРОДНА РАДА Є НЕЛЕГІТИМНОЮ, тобто НЕЗАКОННОЮ.
  Підготуйте статут, вкажіть у ньому ваші завдання та цілі, пропишіть структуру вашої
  громадської організації та вкажіть поіменно керівний склад, щоб люди знали,
  кого ви представляєте. Зареєструйтесь в Мінюсті та отримайте відповідні
  документи, а тоді вже й виступайте з вимогами до громади міста, зокрема, про
  зняття мера.
  Це стосується й інших самопроголошених груп.
  ЛЕГАЛІЗУЙТЕ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ!

 • avatar
  Ольга
  9 років тому

  Звинувачення щодо Сапожка зводяться до того, що він був у Партії
  регіонів, а ПР є «злочинною кровавою владою»; Сапожко «підтримував злочинну
  владу», тому до Сапожка «немає довіри», і його «треба зняти».
  На це слід зауважити, що Партія Регіонів є легітимною партією, яка зареєстрована та діє відповідно до законів та у тому ж порядку, що й «Батьківщина», «УДАР», «Свобода». Реєстрацію ПР ніхто не скасовував, так само діяльність ПР ніхто не забороняв.
  Відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному
  покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено
  обвинувальним вироком суду. Ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у
  вчиненні злочину.
  Відповідно до статті 36 Конституції України ніхто не може бути примушений до вступу в будь-яке об’єднання громадян чи обмежений у правах за належність чи
  неналежність до політичних партій або громадських організацій.
  А тому звинувачувати ПР та Сапожка у «вчиненні злочинів» ви зможете тільки після того, як суд це визнає.

  Якщо ви вважаєте, що Сапожко – злочинець, подавайте заяву до суду, щоб суд він виніс таке рішення. А до того часу – не маєте права називати Сапожка злочинцем.

 • avatar
  Павел Апаев
  9 років тому

  Кстати, “представник правого сектору” который порекомендовал… Он засветился и в Василькове, Это гастроли у “шапито” такие по киевской области? http://www.youtube.com/watch?v=9fKIq8fE1CE&feature=youtu.be

 • avatar
  Сапожко Ангелина
  9 років тому

  Повністю згодна з Ольгою