• Сьогодні: Середа, 25 Травня, 2022

На могилі засновника першої броварської лікарні встановили новий пам’ятник

Травень13/ 2013
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

DSC01702 - копияНа початку травня на могилі видатного лікаря, засновника першої лікарні у Броварах, Ісаака Фельдмана встановили новий кам’яний пам’ятник. Роботи із упорядкування два місяці тому взяла на себе міська влада та виконала їх у обіцяний строк. Поховання Фельдмана та його сестри Олени Павлової, розстріляних німецькими окупантами у 1942 році, розміщене на Старому кладовищі у Броварах по вул. Кірова.

Надгробну плиту виконавці робіт встановили посередині подвійної могили лікаря та сестри. Пам’ятник – невисокий (приблизно 1,5 м висотою) – виготовлений із чорного каменю. На задній стороні, яка першою впадає в око відвідувачам, викарбувано портрет Фельдмана, прізвище з ініціалами та надпис «Видатний лікар та засновник лікарні у м. Бровари».

 Image00003  Image00001

З передньої сторони зображено: традиційний медичний символ у вигляді чаші зі змієм, імена похованих, роки життя Фельдмана та надпис «Загинули від рук фашистських окупантів».

Image00004
10 травня 2013 року

Окрім цього, з могили було демонтоване металеве огородження, а саме поховання вмощене бруківкою. До пам’ятника тепер стало зручно підійти, покласти квіти та запалити лампадку.

Нагадаємо, що раніше на могилі Фельдмана стояв старий непримітний металевий пам’ятник, що похилився від часу. На споруді були встановлені метало-керамічні таблични з фотографією та ідентифікаційними надписами.

Image00012
28 березня 2013 року

«Маєш право знати» вже повідомляло, що 12 березня Виконавчий комітет Броварської міської ради рішенням № 121 доручив управлінню житлово-комунального господарства встановити надмогильну споруду на місці поховання лікаря Фельдмана Ісаака Лазаревича. З бюджету Броварів Міською програмою утримання та розвитку об’єктів житлово-комунального господарства на 2011 – 2015 роки на «встановлення пам’ятників та пам’ятних знаків» було виділено 20 тис. грн. Рішенням міська рада доручила встановити надмогильну споруду до 10 травня 2013 року.

  • avatar
    Сергій Іллюхін
    9 років тому

    Дмитро промовчав, але я б ще додав, що неабияку роль у процесі встановлення пам’ятника відіграли броварські громадські активісти, зокрема Марія Овдієнко. Саме тому, думаю, все і виконали вчасно і як задумували.