• Сьогодні: Понеділок, 29 Травня, 2023

Візит Азарова 20 жовтня: виводимо нападників та перешкоджальників «на чисту воду». ФОТО. ВІДЕО

Грудень13/ 2012
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Нещодавно броварська міліція та прокуратура поставили нібито крапку у подіях, що відбувалися 20 жовтня біля МКЦ «Прометей». Того дня, коли до приміщення кінотеатру приїздив Прем’єр-міністр Микола Азаров на зустріч із педагогами, особи, пов’язані прямо чи опосередковано з владою, розбили декільком журналістами телефони, перешкоджали їм та довіреним особам партій пройти у приміщення, де були розташовані дві виборчі дільниці, нападали на активістів, які роздавали листівки. І все це відбувалося на очах очільників міста, району й області, правоохоронці та було зафіксовано на відеокамери.

Проте, не зважаючи на незаперечні й очевидні факти, міліція та прокуратура відмовились порушувати проти нападників кримінальні справи. Таким чином ці люди не були притягнені до відповідальності згідно із законодавством, тому своєю місією вбачаю – притягти цих людей до публічної відповідальності, аби інформація про їхні діяння була широко поширена у суспільстві та дійшла до їхніх родичів, сусідів, близьких.

Серед тих, кого “виправдали” правоохоронні органи (в алфавітному порядку):

 • Андрєєв Василь Олександрович – заступник Броварського міського голови;
 • Бобко Анатолій Миколайович – депутат Броварської міської ради;
 • Козлов Олександр Костянтинович – голова бюджетної комісії Броварської районної державної адміністрації;
 • Кузнєцов Костянтин Валентинович – керуючий справами виконкому Броварської міської ради;
 • Кукшин Василь Михайлович – перший заступник голови Броварської районної державної адміністрації;
 • Куценко Олександр Миколайович – керівник штабу Партії регіонів Броварського району;
 • Кушніренко Юрій Іванович – керівник апарату Броварської районної державної адміністрації;
 • Чепура Павло Володимирович – племінник дружини голови Броварської районної державної адміністрації Петра Іваненка та його водій (колишній?).

У цьому хронологічному викладі будуть показані обличчя та відеодокази вчинків також і інших нападників і перешкоджальників під час подій 20 жовтня, зокрема й тих, чиї особи не вдалося встановити.

Серед встановлених:

 • Голенко Олександр (Леонідович?)  – боксер місцевого спортзакладу, випускник школи №7.
 • Миронець Микола Петрович – заступник голови Броварської районної державної адміністрації.
 • Сафронов Сергій Вікторович – директор КП «Броваритепловодоенергія».

Десь за годину до початку заходу я з товаришем перебував у холі «Прометею». Раптом підійшов охоронець і почав у мене виривати з рук камеру, наступаючи при тому на ноги та переслідуючи. Ретирувався тільки із закликами викликати міліцію. Згодом він, вже на площі біля кінотеатру, у грубій формі вимагав у журналістки Аліни Дяченко не знімати на телефон. Чоловік – ймовірно працівник охорони Миколи Азарова (можливо Управління державної охорони) – у вусі було помітно навушник, характерний для таких служб. Особу встановити не вдалось.

Невідомий перешкоджальник

Відео: напад охоронця Азарова

Ще до того, як на площу перед «Прометеєм» підійшла колона вимуштруваних активістів Партії регіонів, до мене (я як активіст «Відсічі» роздавав листівки у рамках кампанії «Помста за розкол країни») підійшла жінка, а з нею троє чоловіків у піджаках. Якщо жінка просто наполегливо казала дати їй якнайбільше листівок, то Кукшин В. М. разом з Чепурою П. В. спробували вирвати їх у мене з рук. Третім чоловіком був Козлов О. К., що зараз перешкоджав лише словесно, демонструючи незнання законів, – забороняв проводити відеознімання.

Чепура П. В.

Кукшин В. М.

Козлов О. К.

Відео: свавілля Кукшина та Чепури, нігілізм Козлова

Після цього напади на роздавачів листівок стали систематичними. На мене тричі нападали, діючи у змові парою Чепура П. В. та Голенко О. Перший кидався ззаду, а другий у цей час виривав листівки та передавав їх Чепурі, щоб той з ними втікав.

Олександр Голенко

Відео: перший напад у парі Голенка та Чепури

Олександра Голенка також упізнали люди, що були присутні під час нападу невідомими 11 квітня цього року на журнілістів, які прийшли знімати на відео роздачу продуктових наборів пенсіонерам у «Прометеї» в рамках соціальної програми депутата Сергія Федоренка «Люди наше майбутнє».

Після цього епіцентр подій перемістився під вхід до «Прометею». Журналісти та довірені особи партії “УДАР” намагалися пройти до приміщення (у якому були розташовані дві дільничні виборчі комісії). Перешкоджали цьому майже всі попередньо згадані нападники та велика кількість високопосадовців Броварського району, міста Бровари: Андрєєв В. О., Бобко А. М., Голенко О., Кузнєцов К. В., Кукшин В. М., Козлов О. К., Кушніренко Ю. І., Куценко О. М., Миронець М. П., Сафронов С. В., Чепура П. В. З відео видно як Куценко «розпускає руки» щодо журналістів, але особливо грубо себе поводив Чепура, який декілька разів бив по камері відеооператора «Громадського захисту Київщини», а згодом розбив телефони журналістам Андрію Качору та Аліні Дяченко. Міліціонери, зокрема заступник начальника штабу Броварського МВ, майор Сергій Немировець, на заяви затримати осіб, що вчинили протиправні дії, не реагували. Відео цих подій «розлетілось» багатьма всеукраїнськими ЗМІ.

Бобко А. М. та Куценко О. М.

Миронець М. П.  та Кузнєцов К. В.

Кушніренко Ю. І. та Сафронов С. В.

Андрєєв В. О.

Під час перешкоджань поруч із входом Чепура П. В. разом з Голенком О. здійснили третій напад на мене (другий не був зафіксований на камери), причому тоді, коли я вже не роздавав листівки, а лише тримав їх у руках. Захищаючи себе, я отримав незначні тілесні ушкодження та порвану куртку. Журналісти побігли за молодиками, внаслідок чого вдалося наполягти на затриманні Голенка. Чепура знову встиг сховатися.

Однак згодом затриманий втік, на що майор Сергій Немировець та інші особи у формі міліції ніяк не відреагували, незважаючи на заклики свідків.

Майор міліції Немировець С. К.

На цьому відео (6:38 хвилина) можна також побачити, як мене невідомий (який раніше вже штовхав журналістів у натовпі, перешкоджав їм пересуватись) зі спини втягує за руки та наплічник у натовп людей із символікою Партії регіонів, чиновників, міліції та грубо валить на землю, б’ючи. Допомагає йому в цьому Козлов О. К. Свідками, зокрема, стали міський голова Броварів Ігор Сапожко та голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк, які ніяк не реагували на ці та подальші події.

Невідомий (по центру) за декілька секунд до нападу на Дмитра Карпія (праворуч)

Також серед цього натовпу траплялись люди, що били журналістів вудками для прапорів, перешкоджали пересуватись людям, хапали їх за руки, одяг, штовхали. Кукшин В. М. та Кушніренко Ю. І. продовжували перешкоджати пересуватися активістам.

Події цього дня здійняли неймовірний скандал. Через день до Броварів приїхала знімальна група телеканалу «Інтер», аби з’ясувати всі обставини інцидентів. Кореспондент Роман Бочкала за допомогою місцевих журналістів розшукав Миронця М. П. та Чепуру П. В. в одному з приміщень Броварської районної державної адміністрації. Миронець, тікаючи від камери, грубо скинув Бочкалу по сходах вниз.

За відсутності справедливості у правоохоронній системі чиновники починають відчувати безкарність, подаючи приклад для наслідування «своїм». Наша задача принаймні публічними осудом змусити їх дотримуватися елементарних прав людини і нагадати, що народ є джерелом влади у демократичних країнах. Хочеться вірити, що з демократією в Україні ще не покінчено.

Якщо ви впізнали когось із тих, кого ми не ідентифікували, або маєте більше інформації про ідентифікованих нападників, прошу писати про це в коментарях до статті або на пошту редакції [email protected]. Анонімність у разі потреби гарантуємо.

 • avatar
  Andriy Kachor
  10 років тому

  Світлі та мудрі обличчя авангарду броварської влади

 • avatar
  Artem Skidanov
  10 років тому

  Та й у працівника правоохоронного органу правильне прізвище—Немировець…. Через це йому і “не потрібно” наводити мир і порядок серед суспільства—прізвище дозволяє……))))))