• Сьогодні: Понеділок, 27 Вересня, 2021

Невже через одного боржника треба відключати від газу цілий стояк?

Березень07/ 2013
avatar
Юрій Чередник

Депутат Броварської міської ради VIІ скликання

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

газДнями до мене як до депутата 17 округу звернулись мешканці 5-поверхового будинку № 4 по вул. Папаніна. Люди розповіли, що ще 28 лютого у їхньому будинку було відключено газопостачання у цілому стояку – з 1 по 5 поверх.

Офіційна причина, яку назвали у газконторі, – “необхідність проведення робіт по контролю за витоком газу”. І все було б добре, якби проблему вирішили оперативно, і люди, серед яких переважно пенсіонери та мами з маленькими дітьми, не залишились без газу на 5 днів. Більше того, причина відключення, схоже, була іншою.

Відсутність газу у багатоповерхівці – це суттєва проблема, оскільки неможливо взагалі ні готувати, ні підігрівати їжу, адже електричних пристроїв для таких цілей у мешканців не передбачено. Тому залишитись без газопостачання, та ще й взимку для жителів будинку № 4 по вул. Папаніна було справжнім випробуванням.

Проте причина відключення газу, мабуть, інша. З’ясувалось, що в однієї квартири (розташованої на 5-му (!) поверсі) є борг за газ, та й по іншим комунальним платежам також. І в такий спосіб – відключивши від газу весь стояк – газ контора, певно, хотіла змусити боржників сплатити за комунальні послуги. При цьому людям вони розповідали, що прилади показують можливий витік газу.

4 березня, коли я звернувся в приймальню броварської філії облгазу, мені пообіцяли, що це питання буде вирішено. І дійсно, того ж дня до будинку прийшли працівники газконтори, поставили заглушку на 4-му поверсі та включили газ решті квартир злощасного стояку, відтак боржник на 5-му поверсі залишився без газу, а решта жителів отримали змогу користуватись таким благом цивілізації як газопостачання.

У мене ця ситуація, незважаючи на її щасливе закінчення, викликала чимало запитань.

По-перше, чому, посилаючись на нібито проведення робіт по контролю за витоком газу, фактично борються з неплатниками, при цьому люди, котрі своєчасно сплачують за комунальні послуги, на декілька днів залишаються без газу?

По-друге, чому, якщо дійсно було виявлено витік газу, відрізали трубу і поставили заглушку саме на 5-ий поверх, де проживає боржник? Чому причину витоку газу з’ясовували аж 5 днів? А найцікавіше – що працівники газової служби робитимуть далі: дійсно будуть
вирішувати питання витоку газу чи будуть просто чекати на сплату боржником квитанцій за спожитий газ?

І останнє. Якщо у цього неплатника є також заборгованість за інші комунальні послуги (вода, тепло, електрика), то щоб змусити його платити, інші служби теж будуть відключати від цих комунікацій весь стояк? А ще цікаво – якби боржник проживав не на останньому поверсі, то як би тоді газконтора проводила свою “профілактику” – ставила б заглушки та відключала тих, хто живе над неплатником, аж до тих пір, поки той не сплатить заборгованість?

Звісно, це питання риторичні, та хотілося б, щоб у подальшому за борги одних мешканців не розплачувались інші, і особливо ті, які справно сплачують за всі послуги.

 • avatar
  Невідомий
  7 років тому

  На сьогодні така ситуация повторилася по місту. Короленко 64-б 1 парадне вже 10 днів відключенно від газопостачання. Посилання для відключення тіж само. Але “витік газу” було винайденно на третьому повесі. І ні для кого не таємниця що саме там квартира боржників по всім інстанціям. У вказанний на оголошенні термін нікому не вдалося потрапити до квартири, що теж не диво… хто ж вікриє, якщо знають чому до них прийшли… Звернулися у всі інстанції в котрі могли та не могли, але на сьогодні продовжуємо жити без газу. Хоча заборгованності немає ні в кого, окрім однієї квартири. Питання риторичне: чи довго терпіти, та що робити. Чи то самостійно ловити сусідів чи то і на далі терпіти незручності!!!

  • avatar
   Невідомий
   7 років тому

   На сьогодні завдяки втручанню міжміського районного прокурора Гарник Миколі Васильовичу. Та за сприятння голови міста Сапожко І.В. газопостачання було відновленно!!!! Мі Вам дуже вдячні за піклування про нас!!!! За приділенну увагу та вчастне і оперативне втручання!!!

   • avatar
    Галина
    7 років тому

    А завдяки чиєму розпорядженню було відключено стояки. Як Ви думаєте? Казочка про доброго барина…