• Сьогодні: Четвер, 1 Червня, 2023

Новий прокурор обіцяє «поставити жирну крапку» у справі про зниклі печатки ДВК – ВІДЕО

Тривалість : 00:01:05 1 коментар
Жовтень06/ 2014
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Нещодавно призначений броварський міськрайонний прокурор Роман Олефіренко повідомив, що за фактом зникнення усіх 136 печаток виборчих комісій у Броварах та по всьому округу №97 відкрито кримінальне провадження. Про це він заявив під час круглого столу за участі новопризначених прокурора та начальника броварської міліції та громадськості Броварів і району.

У своїй вступній промові прокурор Олефіренко сам підняв резонансне питання зникнення печаток ДВК. Він повідомив, що за результатами звернення народного депутата України Павла Різаненка, проведена перевірка та відкрито кримінальне провадження. Прокурор запевнив, що правоохоронці обов’язково знайдуть та покарають винних, а відтак – «поставлять жирну крапку в історії зі зникненням печаток».

Нагадаємо, що зникнення усіх 136 печаток дільнично-виборчих комісій було виявлено в процесі підготовки до позачергових парламентських виборів в окрузі №97 з центром у Броварах. Про зникнення печаток окружна комісія повідомила в ЦВК. У центрвиборчокмі в свою чергу порадили звернутись до броварського виконавчого комітету, бо за їх інформацією печатки нібито передали на зберігання відповідальній особі у виконком. Прізвище цієї особи в ЦВК не знають.

Згідно з чинним виборчим законодавством, після проведення виборів до Верховної Ради 2012 року всі печатки повинні віддавати на зберігання до органів місцевого самоврядування. Однак спілкування членів ОВК з броварською райдержадміністрацією та міською радою виявились безрезультатними. За словами чиновників, після минулих парламентських виборів на зберігання печатки не надходили.

Втрата печаток має ознаки кримінального правопорушення, а саме – розтрату державного майна в особливо великих розмірах (ч.5 ст. 191 ККУ). Виготовлення нових штампів за ринковими цінами складає понад 30 000 грн, йдеться в заяві.  Санкція цієї статті Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Пізніше ОВК замовила виготовлення нових печаток для ДВК на заміну зниклих.