• Сьогодні: Середа, 8 Грудня, 2021

Після капремонту в лікарні протікає дах та не працює сантехніка

Липень06/ 2017
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

Останні півроку відділення невідкладної допомоги при Броварському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги тулилося у невеликих кімнатах приміщень по вул. Гагаріна, а машини «невідкладної» стояли прямо під вікнами багатоповерхівок. Та це було тимчасово, кажуть у центрі: їхню базу, що дислокується у БЦРЛ, вже відремонтували, тож скоро повернуться назад. Разом із «невідкладною» міста орендують кімнати у цьому ж приміщенні лікарні ще 2 організації: «невідкладна» району та екстрена служба. Наші журналісти проінспектували результати капітального ремонту приміщення екстреної допомоги та з’ясували, навіщо 4 липня в лікарню приїздила комісія з представників області, міста та району.

4 липня біля приміщення БЦРЛ, де базується екстрена медична допомога, зібралися представники Броварської райради, Броварської міської ради на чолі з міським головою, депутати міськради, члени комісії з оренди майна спільно-сумісної власності територіально-громадських селищ Броварського району та м. Бровари. Приїхав і головний лікар Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Київської області Олександр Курмишов.

Олександр Курмишов

Як повідомила голова комісії з оренди майна спільно-сумісної власності територіально-громадських селищ Броварського району та м. Бровари, заступниця голови райради Анна Гоголіна, за півроку, відколи ведуться ремонтні роботи, екстрена медична допомога  «захопила» собі трішки більше кабінетів, тож щоб не виникло непорозумінь, і зібралися всі 3 орендарі.

Мер Броварів Ігор Сапожко, заступниця голови райради Анна Гоголіна, головний лікар БЦРЛ Валентин Багнюк

Біда не в тім, як поділити площу…

На час капремонту «невідкладну» району «підселили» до екстреної служби, а «невідкладна» міста – переїхала у тимчасові приміщення на вул. Гагаріна. При тому, що відремонтоване приміщення ТОВ «Кімберліт груп» (засновниця і директорка – броварчанка Людмила Євгенівна Туглук) мали здати ще в 2016 році, роботи затяглися аж до травня. Та і до сьогодні  “екстрена” міста на свою базу не повернулася: під час капремонту відбулося деяке перепланування площі, а комісія кімнати між 3 орендарями ще не поділила.

Присутні оглянули відремонтоване приміщення і резюмували: місця вистачить усім. Щоб з’явилося більше місця, озвучувалася пропозиція об’єднати 3 їдальні та 3 диспетчерські. Диспетчери “невідкладних” міста і району і до ремонту містилися в одній кімнаті і харчувалися в одній їдальні, а от “екстрена” вирішила не приєднуватися. За інформацією Олександра Курмишова, їхня диспетчерська існуватиме в Броварах тільки до кінця року, потім єдиний центр буде у Білій Церкві. Кожна автівка матиме GPS-навігатор, за допомогою якого і здійснюватиметься управління бригадами.

Одна з їдалень
Головний лікар Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов: “Кімнати, де розташується “невідкладна” міста, мер пообіцяв обладнати новими меблями”

Також столичний гість повідомив, що нині в Броварах працює 6 бригад екстреної допомоги, які обслуговують місто і район. До кінця року заплановано створити ще 2 бригади. Одна з них працюватиме у Великій Димерці, а з осені там з’явиться ще одна. Загалом по нормативах у Броварському районі має бути 14 бригад, повідомив Олександр Курмишов, тож їх створення – необхідність, адже у віддалені села «екстрена» добирається 40 хв, а це – неприпустимо.

Нагадаємо: цілодобово у місті чергує 2 машини «невідкладної», позмінно працюють 8 бригад. У середньому за 5 днів «невідкладна» здійснює виїзд на 180 викликів.

…біда у якості ремонту

Самі ж орендарі проблеми у поділу приміщення не вбачають: кажуть, і до цього мирно співіснували. Так, майже 50% – 201 кв.м споруди займала екстрена медична допомога, по 25% – 93 кв.м та 95 кв.м – «невідкладні» міста та району. А от те, що капітальний ремонт зроблено далеко не капітально, – проблема. Власне, саме це і хотіли донести медики невідкладної допомоги району до присутніх, однак їм пояснили: це не та комісія, якій можна жалітися з приводу неякісного ремонту. Тож вони звернулися до журналістів і показали результати “капітального” ремонту: кахель у коридорі до підлоги не прилягає, умивальники в кімнатах не працюють, розетки – відвалюються, туалет, за словами працівників, незручний, а у коридорчику із стелі вода як текла, так і тече.

На новій стелі та стінах підтьоків ще не видно, та це тільки справа часу, кажуть орендарі

Як повідомила заступниця головного лікаря БЦРЛ із економічних питань Тетяна Щербак, ремонтували стареньку споруду швидкої допомоги спільно: райрада виділила кошти на ремонт даху, місто – на внутрішні роботи. Ще в грудні 2016 р. із ТОВ «Кімберліт груп” було укладено 2 договори на капітальний ремонт приміщення «швидкої»: на сантехнічні роботи було виділено 481 088 грн, на оздоблювальні – 1 464 982, 80 грн. Капремонт підрядник мав завершити ще в 2016 році, однак здав об’єкт тільки місяць тому. За місяць з’ясувался – із дефектами. До слова, із ТОВ «Кімберліт груп» та  ФОП Туглук Людмила Євгенівна броварська лікарня укладає угоди на виконання робіт не вперше, і попри зауваження до їх якості – продовжує співпрацювати. Так, 23 червня із «Кімберліт груп» лікарня заключила угоду на суму 1 199 980 грн на капремонт приміщень 2-го поверху в терапевтичному корпусі дитячої лікарні.

За даними аналітичної системи YouControl, окрім вищеназваних фірм, Людмила Туглук є спізасновником ТОВ «Спецмонтаж» і ТОВ «Тендер». Згідно з розрахунком індексу ФОКС (Формалізовані Ознаки Корупційної Складової), у пані Туглук ділова репутація «підмочена». Так, у ФОП Туглук Л.Є індекс ФОКС – незадовільний: має сумнівні ознаки якості переможця та ознаки негативної ділової репутації. Станом на 6.07.2017 р. проти ФОП відкрито виконавче провадження. А ТОВ «Тендер» має багату судову практику, що стосується невиконання зобов’язань із виконання робіт. Та попри це влада міста продовжує віддавати недобросовісному виконавцю мільйони бюджетних коштів.

Фото – авторки

  • avatar
    Serg Lesovikov
    4 роки тому

    Интересная статья . Но . Слышал – в украине родня Ющенко `приватизировала ` тендеры . После чего цена за право учавствовать в тендерах взлетела в разы . Автор случаем – не родственница бывшего ? тогда рвение понятно – лучший сыщик – бывший …