полтавка 12Громадські активісти, чиновники, підприємці й небайдужі містяни активно взялися допомагати броварським солдатам, які проходять військові навчання та відвойовують український Донбас у бойовиків.

Два тижні тому в Броварах утворився Координаційний центр допомоги броварським військовим, який займається збором інформації про нагальні потреби армійців та добровольців з нашого міста, збором коштів та доставкою придбаних речей безпосередньо в руки солдатам. Загалом активісти центру повідомляють, що впродовж 2 тижнів роботи зібрали на потреби військових 9770 грн. Про закуплені та передані речі, а також фінансові звіти центр інформує на своїх сторінках в соцмережах Фейсбук та Вконтактє.

Так, на прохання наших хлопців, які проходять військові навчання в «Десні», активісти змогли в найкоротші терміни зібрати необхідні кошти на закупівлю металевих листів товщиною 12 мм. Солдати власноруч «обшили» металом Камаз для захисту «зеніток» та навідника. Таким чином звичайна вантажівка перетворилась в маневрену бойову машину.

10419403_591873717592134_6486593916222173405_n

Крім того, на зібрані впродовж двох тижнів кошти активісти закупили та доставили броварським хлопцям продовольство, медикаменти, засоби гігієни, білизну, військову амуніцію: військові форми, «розгрузки», берці та інші атрибути,  що мають бути в кожного солдата, який йде на війну. Зібрані речі оперативно доставляють в місця дислокацій наших військових.

березань2

десна

Бронежилети замовляють безпосередньо на підприємстві за ціною виробника – 1000 гривень за штуку. За словами добровольця Миколи Смірнова, така дешева не свідчить про їх брак. “Я сам пристрілював свій бронежилет, інакше б його не надів. Куля 7, 62 мм не пробиває броню. Ціна цих бронежилетів така дешева, бо підприємець, який їх виготовляє, свідомо не хоче “наживатись” на цьому. Він колишній військовий і продає їх по собівартості. У нас півбатальйону в таких “брониках”, - каже Смірнов.

броня1

Броварська влада теж не залишилась осторонь та активно займається збором коштів та придбанням спорядження, продовольства та медикаментів. Днями працівники виконкому, підрозділів міськради, комунальних служб скинулись грошима і придбали хлопцям спорядження.

влада допомога

Також чиновники допомагають біженцям з Донбасу та окупованого Криму.

Місцеві підприємці теж беруть участь у створенні надійного тилу для наших хлопців: допомагають продовольством, ліками та грошима.

влада допомога 1

Активіст Координаційного центру, депутат міськради Роман Сімутін каже, що іноді підприємці самі звертаються до центру і просять список потреб, а потім за власні кошти повністю укомплектовують наших бійців. Однак дехто з бізнесменів через брак часу передає просто гроші, при чому чималі суми. Так, наприклад, сьогодні до Координаційного центру надійшло 10 000 грн від ПП “Бест”, а підприємець Леонід Черепейник перерахував на картку коордцентру 5 000 грн.

Багато чоловіків із броварської самооборони зараз воюють в різних добровольчих батальйонах та армійський підрозділах в зоні АТО. Їх побратими, що залишились на місцях, возять зібрану допомогу на фронт.

свобода 3

шевчук. шуб

Броварська молодь з ОНУМ організувала програму «Допоможи Сходу»: збирають кошти на воду, їжу та медикаменти.

Громадські активісти з Броварів, що збирали допомогу майданівцям під час революції, не закинули свої навички – підтримують хлопців і матеріально, і психологічно. Крім найнеобхіднішого – спорядження, медикаментів, харчів – солдатам з протитанкової батареї 72 бригади та бійцям батальйону “Донбас” передають книжки, намальовані дітьми листівки, і навіть телевізор.

[caption id=”attachment_27225” align=”aligncenter” width=”600”]Активісти придбали прилад нічного бачення Активісти придбали прилад нічного бачення[/caption]

полтавка 13

полтавка 9

полтавка 17

Зайве казати, як важливо в надскладний момент для України допомагати тим, хто ризикує життям  на фронтах заради відновлення спокою та миру на нашій землі. Тому підтримуймо наших хлопців і чекаймо їх додому живими якнайшвидше.

Фото з соцмереж координаційного центру та Фейсбук-групи “Бровари”.