• Сьогодні: Понеділок, 30 Січня, 2023

Поліція приховує інформацію щодо розслідування злочинів Антимайдану в Броварах

Квітень27/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Броварський міськвідділ Національної поліції проігнорував інформаційний запит «Маєш право знати», поданий до канцелярії міськвідділу 12 квітня згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації».

У відповідному запиті журналісти нашого видання запитували у правоохоронців, на якій стадії перебуває розслідування кримінального провадження, відкритого в рамках розслідування злочинів місцевих посадовців, пов’язаних з організацією т.зв. Антимайдану у період грудня 2013-го – лютого 2014-го років. Нагадаємо, що відповідне кримінальне провадження було відкрито у червні 2015-го року слідчим відділом броварського міськвідділу, тоді ж відбулися перші допити свідків та ймовірних підозрюваних у справі. Зокрема, у матеріалах справи фігурували місцеві високопосадовців, зокрема міський голова Броварів Ігор Сапожко, заступник міського голови з гуманітарних питань Лариса Виноградова, заступник міського голови з питань ЖКГ Григорій Голубовський, керуючий справами виконавчого комітету Костянтин Кузнєцов, тодішній начальник УЖКГ Костянтин Вознюк. Однак відтоді жодної інформації про хід досудового розслідування правоохоронцями не повідомлялося.

фото 2

Натомість у відповідь на інформаційний запит «Маєш право знати» про розслідування злочинів, повязаних з організацією Антимайдану, головному редактору нашого видання була надана відповідь, підписана т.в.о начальника слідчого відділу А.О. Козаченко. У ній не було надано жодної інформації щодо кримінального провадження стосовно Антимайдану, натомість повідомлено, що слідчим підрозділом броварської поліції не проводиться і не проводилось жодних розслідувань щодо Автомайдану.

foto-1-2-773x1024

Коментуючи дану ситуацію, головний редактор «Маєш право знати» Андрій Качор, котрий і є автором відповідного запиту, висловив припущення, що така відповідь журналістам була надана поліцейськими, вірогідно, з кількох причин. «На мою думку, є три варіанти, чому броварська поліція надає такі відповіді. По-перше, можливо, хтось банально неуважно прочитав суть запиту, хоча з огляду на те, що після реформи міліції в поліцію мені складно уявити, що в такій авторитетній структурі можуть працювати настільки непрофесійні та низькокваліфіковані працівники. Більш вірогідним є інші два варіанти: або ж броварський міськвідділ Нацполіції вважає «Автомайдан» та «Антимайдан» тотожними поняттями, або ж таким чином полісмени вирішили просто пожартувати, а швидше – познущатись над журналістами. Для такої думки є підстави, зважаючи на те, як місцева поліція ставиться до преси вцілому, зокрема, що стосується останніх випадків ігнорування поліцією фактів перешкоджання журналістській діяльності у Броварах», – вважає Качор.

У звязку з цим журналіст планує звернутися до Омбудсмена зі скаргою на дії броварських правоохоронців. «. У випадку, якщо правоохоронці до кінця поточного тижня не нададуть максимально повну інформацію з цього приводу, котра не потребуватиме додаткових уточнень, ми будемо змушені звернутися до Уповноваженого із захисту з прав людини, котрий наразі займається подібними питаннями. На щастя, сьогодні там працює молода команда «зубастих» фахівців, які спеціалізуються саме з таких випадків. Однак буде шкода, якщо броварська поліція буде змушена переважну кількість свого часу «воювати» з журналістами та людьми омбудсмена, тож ми закликаємо поліцейських до більш якісного виконання своїх обов’язків і більше не намагатися гратись у подібні ігри з українськими новими медіа», – підсумував головний редактор МПЗ.

  • avatar
    Дмитрий
    7 років тому

    яких результатів чекаєте після переобрання Сапожка? Що саме збираєтесь інкримінувати: проведення “антифОшистських маршів”, організоване постачання бюджетників в Маріїнський парк, чи “громадські активісти” (тітушки) в міськраді? – жодне з цих “злодіянь” під кримінальну статтю не вдасться підвести… владі набагато простіше і вигідніше саджати за грати майданівців і добровольців, щоб не заважали “жити по-новому”…