• Сьогодні: Вівторок, 24 Травня, 2022

Прощавай, герою! Сотні броварчан віддали останню шану Дмитру Янченку – ФОТОРЕПОРТАЖ

Лютий05/ 2015
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

IMG_9989Сьогодні, 5 лютого, на Майдані Свободи місто прощалося з молодим земляком, який два дні тому загинув під мінометним обстрілом у Дебальцево.

Вчора труну з тілом 25-річного Дмитра Янченка, бійця 15 бригади мобільного вузла зв’язку, привезли до рідного міста з Артемівська. На в’їзді до Броварів тоді зібралось кілька десятків людей аби зустріти з війни полеглого бійця. Сьогодні ж на Майдані Свободи зібралось близько семи сотень броварчан, які віддали своєму «янголу» останню шану.

IMG_2257

Тіло героя мали привезти на центральну міську площу близько 10:30, але вже з 10-ої години на Майдані Свободи зібралось чимало броварчан: за різними даними від п’ятисот до тисячі людей.

IMG_2233

IMG_2227

IMG_9989

IMG_9999

Близько 11:00 до площі прибула траурна процесія: чорний катафалк, автобуси з родичами та волонтерами, військові вантажівки. Труну з Дмитром через живий коридор принесли на центр Майдану, броварчани почали класти квіти, передавати букети через натовп з країв до центру. Зрештою, тіло героя було повністю вкрито квітами, що їх принесли земляки. Після цього присутні заспівали гімн України.

IMG_2270

IMG_2289

IMG_0004

Після короткого прощання на Майдані військові взяли труну на руки та понесли її по вулиці Гагаріна в бік церкви Покрови Пресвятої Богородиці, де Дмитра мали відспівувати. Рух на центральній вулиці перекрили для транспорту, обабіч дороги живим коридором стали люди.

IMG_2318

Перед труною повільно проїхав катафалк, за ним – процесія з десятками вінків, друзі та родичі загиблого бійця. Коли наблизились солдати з труною, в якій лежав Дмитро, – люди в живому коридорі стали на коліна та скандували «Герої на вмирають!». Під ноги процесії, на щойно випавший сніг, люди кидали червоні квіти.

IMG_2315

IMG_0028

IMG_0043

IMG_0051

IMG_2324

IMG_0053

IMG_2338

IMG_2341

IMG_2346

Зрештою, потік людей зупинився біля церкви, де мали відспівувати бійця.

IMG_2374

Після відспівування 25-річного броварчанина Дмитра Янченка поховали на новому кладовищі в районі Торгмаш.

Фото – Світлани Яцив

 • avatar
  O. Laurencjusz OSPPE
  7 років тому

  Дмитро. загиблий воїн, був віруючою людиною, належав до молодіжного душпастирства Протестантської Церкви Баптистів. А на похоронах знову влада міста зайняла перше місце і не порадившись з Пасторами та священиками, наробили балагану. Тому заохочую усіх священослужителів до відповідальної співпраці у Божому Служінні і також закликаю людей віруючих до кінця свідчити про свою віру в Бога і приналежність до Церкви +* Дякую за зрозуміння

  • avatar
   Liam
   7 років тому

   Шановний пане Баптист!!! Я друг Діми і знаю його краще чим ви і ваша церква. Для того щоб не було конфлікта видаліть свої неправдиві коментарі!!! Ви своїми словами піаритесь на його смерті та розповсюджуєте неправдиву інформацію! Я не буду тут з вами вступати в дебати, якщо потрібно буде можу розповісти до якої цекви він ходив і яке він мав відношення до Баптистів при особистій зустрічі. Слава Герою України Дімі Янченку!!!

   • avatar
    Julia
    7 років тому

    Шкода що з цього приводу йде суперечка….. Вiн знав Бога i служив Йому, i нiчого поганого нема в тому що вiн справдi був в баптиськiй церквi головне що вiн з Богом. Соромно бути безбожним i грiшним а от з Богом не соромно,якщо вам соромно чути що Дмитро служив Живому Богу ,менi вас шкода значить ви його погано знали!

    • avatar
     O. Laurencjusz OSPPE
     7 років тому

     Дякую за коментар. Кожен наш життєвий етап на цьому світі повинен свідчити про наші відношення з Богом, починаючи від хрещення і аж до смерті. Тому я радий за Діму, що він знав Бога і можу сказати, що Діма тепер не в чужині, а в рідному Домі Небесного Отця.

     • avatar
      Слава
      7 років тому

      Клинический церковный долбоёб

 • avatar
  Барс Барс
  7 років тому

  Жалко человека. Непонятно за что он погиб.

  • avatar
   O. Laurencjusz OSPPE
   7 років тому

   за суперечку державних властей і за тих, які на смертях солдатів поширюють своє шпикулянство “бізнес”

   • avatar
    Любомира
    7 років тому

    Як вiруюча людина i зброя ???

    • avatar
     O. Laurencjusz OSPPE
     7 років тому

     Це просто жахливо. Взагалі навіть не потрібно бути віруючим, щоб тікати від зброї, вистачить бути людиною, щоб не брати в руки зброю.

   • avatar
    Слава
    7 років тому

    ну конечно, “святая церковь”, ты русский флаг на воротах поднимешь, или свалишь в Польшу, если так случится как в Донецке? Ваша церковь не бизнес, детских садов в Броварах в разы меньше, чем приходов.

 • avatar
  Katyushka Kalinichenko
  7 років тому

  Ирина, за таких как ты воевал, чтобы ночью хорошо тебе спалось…