• Сьогодні: Четвер, 7 Липня, 2022

Проїзд до Києва – 12 грн. Броварам – підготуватися

Січень23/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

З 21 січня зросла ціна на проїзд міжміським маршрутом Бровари-Київ: з 9 до 12 гривень. Подорожчання відбувалося загалом по Київщині: в деяких містах проїзд наразі становить 20 грн і більше, а десь підняття цін викликало протести – громада намагається таким чином не допустити зростання тарифів. У Броварській міській раді прогнозують також здорожчання проїзду містом з 3.50 до 5 гривень, а може і більше.

Минулого тижня в маршрутках міста почали з’являтися оголошення, в яких перевізники попереджували броварчан про майбутне здорожчання проїзду.

Останнє подорожчання ціни проїзду у маршрутках до 9 гривень відбувалося в жовтні минулого року, і вже через три місяці перевізники підняли ціну на 30% – до 12 гривень. Пояснюють здорожчання підвищенням цін на паливно-мастильні матеріали, запасні частини та інші витрати, що впливають на собівартість тарифу.

На сьогоднішній нараді в Броварській міській раді заступник міського голови Григорій Голубовський зазначив, що питання тарифів для перевізників вирішує колегія КОДА, і за її даними економічно обгрунтована ціна проїзду до Києва становить 15 грн. Проте з перевізниками вдалося досгянути домовленності і зафіксуватися на рівні 12 грн. Щодо цін на проїзд у місті, він додав, що економічно обгрунтований тариф – більше 5 грн. Яку ціну встановлять на міські маршрутки – наразі достеменно не відомо, але підвищення можна очікувати вже найближчим часом.

З 21 січня проїзд до Києва коштує 12 гривень

Зі свого боку Київська облдержадміністрація заявляє, що відповідно до чинного законодавства органи державної влади позбавлені повноважень прямо впливати на ціноутворення тарифів на перевезення пасажирів, проте обіцяє, що осторонь ситуації не залишиться.

У той же час Антимонопольний комітет України надав роз’яснення, що питання тарифів на перевезення відносяться до компетенції відповідних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування (у випадку Броварів – це КОДА та БМР), і що саме ці органи опосередковано впливають на тарифи, тому що проводять конкурси і укладають договори з переможцями, а згодом – здійснюють контроль за виконанням умов цих договорів. У такий спосіб вони повністю відповідають за організацію належного перевезення пасажирів, визначення на конкурсних умовах перевізників, укладення договорів з такими перевізниками та контролю за дотриманням вказаними перевізниками відповідних умов перевезень і державних соціальних стандартів, вважають у АМКУ.

Фото – користувачів FB

 • avatar
  Олег
  5 років тому

  А перед виборами нам таких тарифів ніхо не обіцяв. Рожок Олег.

 • avatar
  Іванна Шепетун
  4 роки тому

  а ви подивіться хапуги як седіли так і сидять десятиліттями у місцевій владі і все крадуть і крадуть а лудям зась!!!!!!!!!