• Сьогодні: Понеділок, 8 Серпня, 2022

Сергій Федоренко – благодійник за чужий кошт?

Червень18/ 2012
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

У розпорядженні «Маєш право знати» опинився лист Національного комітету Товариства Червоного Хреста України, у якому сказано, що соціальна програма депутата міської ради Сергія Федоренка «Люди – наше майбутнє» діє в рамках міської програми «З турботою про кожного», яка затверджена Броварським місквиконкомом та фінансується з міського бюджету.

Перед виборами міського голови «обличчям» міської програми «З турботою про кожного» був ниніший мер Броварів Ігор Сапожко. Тепер же, перед виборами до Верховної ради, головні піар-дивіденди від благодійності за кошт громади збирає Сергій Федоренко. З 42 депутатів Броварської міської ради лише він удостоєний честі мати іменну соціальну програму у рамках «Турботи», відтак лише він може будувати дитячі майданчики за бюджетний кошт і мати при цьому широке та всестороннє висвітлення свого благодійного проекту у кожному номері муніципальних газет, які видаються, знову ж таки, за кошти громади. Жоден інший депутат не має навіть невеликого депутатського фонду для вирішення у рамках своїх повноважень бодай простих та дрібних проблем мешканців у своєму окрузі.

У листі керівництва Товариства Червоного Хреста України також сказано, що благодійні заходи до Великодніх свят проводила таки Броварська міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста, хоча на відео «Маєш право знати» жінки, які видавали продуктові набори у пакетах з написами «Сергій Федоренко», заперечували свою причетність до Червоного Хреста. У листі сказано, що за цими фактами було проведено службову перевірку та зобов’язано працівників суворіше дотримуватись положень Статуту Товариства й Кодексу поведінки.

Найцікавіші ж факти з’ясувались стосовно  джерел фінансування благодійних пасхальних заходів. Згідно листа, під час цих заходів було видано пасхальних наборів на загальну суму 223 427 грн, їх одержали 5626 осіб. Набори Броварською місьрайоннною організацією були отримані по накладних від підприємця Ліскевича Л. В. як шефська допомога і від компанії «Кока-Кола Беферіджис Україна» як благодійна допомога.

Про те, у який саме спосіб депутат Сергій Федоренко долучився до пасхальних подарунків броварчанам, у листі нічого не сказано. Проте  11 квітня в МКЦ «Прометей» роздача продуктових наборів відбувалась буцім-то від «головного броварського благодійника»: пасочки та чай «Несті», який виробляє «Кока-Кола», були загорнуті у пластикові пакети з промовистим написом «Люди – наше майбутнє. Голова Сергій Федоренко». Може, ці пластикові пакети і стали його внеском? Звісно, це жарт, але справді викликає подив уміння окремих політиків робити піар не лише за бюджетні кошти, а й за рахунок справжніх благодійників – місцевих підприємців та всесвітньо відомих компаній, кладучи їхні подарунки у свої пакети.

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  Ого! А я й не знав, що “Люди-наше майбутнє” – це частина програми “З турботою про кожного”!

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   Ага, бач, а у Червоному Хресті знали. Треба покопати тут ще глибше – скільки коштів виділено на цю “підпрограму”, які заходи проведено і заплановано… ;)