
Щеплення проти туберкульозу: обговоренню не підлягає?
«Протягом минулого тижня зафіксовано 4 випадки туберкульозу. Два з яких – відкритої форми. Один із хворих працює в нотаріальній конторі», - повідомив 13 лютого на оперативній нараді у міського голови завідуючий Броварським райвідділом лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України” Віталій Прокопенко. Особливе занепокоєння викликає той факт, що батьки продовжують відмовлятися від щеплення дітей проти туберкульозу, при тому, що вакцини достатньо, каже завідуючий.
За інформацією Віталія Прокопенка, ВОЗ визнала Україну країною епідемії туберкульозу, адже протягом 10 років на сухоти хворіє понад 1% населення нашої держави. І щороку небезпечне захворювання тільки набирає обертів. Так минулоріч серед мешканців Броварів виявлено 59 нових випадків цієї хвороби, серед яких – двоє дітей.
Як повідомила нашому журналістові заступниця головного лікаря Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Віра Гребенець, яку ми попросили розповісти про ситуацію із щепленням проти туберкульозу, найбільше вражених цією недугою серед дорослого населення виявляється під час профілактичних оглядів - флюорографічного обстеження. Його дорослі повинні проходити раз на 2 роки. А захворювання серед дітей допомагають виявити туберкулінові проби – реакція Манту. Її мають проводити дітям щороку, починаючи з 4 до 14 років. Вакцинація БЦЖ проводиться відразу в пологовому відділенні – на 3-7 день після народження, та в 7 років. «Однак батьки щепити своїх дітей проти туберкульозу не поспішають. А особливо, робити проби Манту», - каже Віра Гребенець. Причиною такого ставлення батьків до вакцинації дітей стала антивакцинальна кампанія останніми роками, каже медик. «Так в 2016 р. народилося 1446 дітей, а щеплення БЦЖ зробили тільки 907 дітям, що становить 62, 2 %», - розповідає Віра Гребенець.
Як повідомив Віталій Прокопенко, цьогоріч серед 9 нових випадків захворювання на сухоти – 3-річна дитина. Як з’ясувалося, вона не щеплена. І якщо в 2014-2015 роках вакцин не вистачало, то нині ситуація кардинально змінилася, переконує Віра Гребенець: вакцин достатньо. «У 2016 році міськрада виділила 87 тис грн. на закупівлю туберкуліну. На сьогодні вакцина БЦЖ у нас є, також вона є і на базі спец постачання в Києві. Маємо і всі інші вакцини, які необхідні дітям по календарю», - проінформувала заступниця головного лікаря.
За інформацією фахівця, із 739 дітей старших за рік, батьки яких раніше відмовилися від вакцинування, 280 уже провакциновано. У 2017 році заплановано зробити щеплення 1 587 дітям. У січні народилося в Броварах 52 немовлят, з яких щеплення БЦЖ зробили 46 дітям, що становить 88,6%.
«У жодній європейській країні питання щеплення не обговорюється, - каже Віра Гребенець, - натомість в Україні батьки мають право вибирати: щепити їм свою дитину чи ні».
За словами Віталія Прокопенка, сьогодні всім потрібно працювати, щоб змінити ставлення батьків до щеплення, адже саме воно гарантує убезпечення дитини від складних форм туберкульозу, що призводять до інвалідності.