• Сьогодні: П’ятниця, 7 Травня, 2021

Активісти, які захищали броварський парк, два місяці сидітимуть під домашнім арештом

Червень14/ 2013
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

2683_01Броварський міськрайонний суд виніс трьом учасникам суботника 25 травня у парку «Перемога» запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Члени Броварського районного осередку ВО «Свобода» Микола Смірнов, Руслан Ткаченко та голова осередку Олег Шевчук, яких підозрюють у хуліганстві, вчиненому групою осіб, змушені тепер по два місяці сидіти вдома, втративши змогу займатися громадською та політичною діяльністю. Більше того, чоловіки також не можуть працювати, щоб прогодувати себе та свої сім’ї.  Вчора, 13 червня, апеляційна інстанція підтвердила запобіжний захід Смірнову та Ткаченку.

Нагадаємо, що 25 травня активісти броварських осередків політичних партій «УДАР» та ВО «Свобода» провели суботник, метою якого було демонтувати незаконно встановлений будівельний паркан, що загороджував ділянку парку, на яку претендує фірма «регіонала» Сергія Федоренка ПП «Феско». Через провокації, вчинені невідомими та пізніше встановленими молодиками спортивної тілобудови, міліція затримала двох «свободівців» – Миколу Смірнова та Руслана Ткаченка. Водночас, провокатори досі не притягнуті до жодної відповідальності, зокрема й «спортсмен», що побив журналіста Андрія Качора.

Судові засідання над Миколою Смірновим та Русланом Ткаченком відбулися 25-го та 30-го травня – щодо адміністративного правопорушення. Однак згодом справу перекваліфікували у кримінальну. 5 червня суд виніс запобіжні заходи хлопцям – домашній арешт на строк до 4 серпня 2013 року.

Ухвала щодо Руслана Ткаченка від 5 червня 2013 року:

Домашн_й арешт Ткаченка 1 - Копія  Домашн_й арешт Ткаченка 2  Домашн_й арешт Ткаченка 3 - Копія  Домашн_й арешт Ткаченка 4

Суд по кримінальній справі над Олегом Шевчуком відбувся 7 червня – одразу після акції «Геть політичний терор!», проведеної опозиційними партіями на підтримку «арештантів» та проти політичних  переслідувань. Суддя так само винесла запобіжний захід «домашній арешт» – до 5 серпня 2013 року.

Ухвала щодо Олега Шевчука від 7 червня 2013 року:

photo - Копія  photo_1 - Копія  photo_2 - Копія

В ухвалах, написаних «як під копірку», усім трьом «свободівцям» інкримінують порушення ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу України – «хуліганство, вчинене групою осіб».

Слідчий суддя по справі Тетяна Міхієнкова, посилаючись на клопотання слідчих СВ Броварського МВ ГУ МВС України в Київській області за погодженням з прокурором Броварської міжрайонної прокуратури Київської області, зазначає, що під час масового заходу кожен з активістів «грубо порушив громадський порядок, який супроводжувався особливою зухвалістю, що виразилась у заклику інших учасників зібрання демонтувати паркан навколо орендованої земельної ділянки ПП «Феско» на території парку «Перемога» в м. Бровари та одним із перших кинувся через заслін працівників міліції демонтувати дерев’яний паркан, пошкодивши частину огорожі, нанісши удари ногами та ламаючи руками паркан, тим самим підбуривши виконувати аналогічні дії інших присутніх осіб.» Суддя також зазначає, що цими діями підозрювані пошкодили майно ПП «Феско».

s640x480
Слідчий суддя Тамара Міхієнкова

Як доказ вчиненого правопорушення Смірновим та Ткаченком в ухвалі наводяться покази трьох свідків – Бондаря В. В., Аксеніна В. С. та Добаша М. О. За словами підозрюваних, перші двоє є звичайними робітниками на будівництві ПП «Феско», у той час як Добаш – практикант у броварській міліції. За словами Романа Сімутіна, колишнього захисника по справі Смірнова та Ткаченка, усі троє не можуть фігурувати як свідки, оскільки є зацікавленими чи заангажованими особами.

Слід зазначити, що свідок Бондар розповідає, що під час подій 25 травня 5-ро людей повалили на землю підполковника міліції та били його. Учасники акції не пригадують, щоб такі події взагалі відбувалися під час проведення суботника. Водночас, є фото- та відеодокази зворотнього – 5-ро міліціонерів повалили Миколу Смірнова на землю та довго утримували його.

_DSC8985

Щодо Олега Шевчука в ухвалі в якості доказу «порушення громадського порядку» та «ламання паркану» наведені свідчення лише одного свідка – дільничого міліціонера Дяченка О. С., що проводив затримання активістів.

Державне звинувачення, яке представляла прокурор Броварської міжрайонної прокуратури Людмила Таран, зазначило, що підсудні Смірнов та Ткаченко підозрюються у вчиненні тяжкого злочину, а Шевчук – у вчиненні злочину середньої тяжкості. На думку прокурора, є підстави вважати, що «свободівці» можуть вчиняти незаконний вплив на свідків у вказаному кримінальному провадженні, можуть вчинити інше кримінальне правопорушення чи перешкоджати кримінальному провадженню іншим способом, що обґрунтовується тим, що під час акції на зауваження працівників міліції чоловіки не реагували, чинили непокору. Посилаючись на ст. 177 КПК, прокурор просила вжити до підозрюваних запобіжний захід «домашній арешт»,  що у результаті і задовільнив броварський суд.

IMG_9421
Прокурор Людмила Таран

Слід зазначити, що Смірнов та Ткаченко фактично були позбавлені професійного захисту під час розгляду клопотання про запобіжний захід. Адвоката Романа Сімутіна у день суду, 5 червня, перекваліфікували у свідка, а також двічі затримувала міліція. Пізніше стало відомо,  що вже наступного дня Київський апеляційний адміністративний суд позбавив депутата права на адвокатську діяльність з виключенням з Єдиного реєстру адвокатів України.

Сімутін
Адвокат Роман Сімутін

Під час засідання по справі щодо Олега Шевчука суддя не дозволила проведення відеознімання, з чим погодилась прокурор, але не погодився захист. Адвокат «свободівця» Сидір Кізін основну аргументацію, з-поміж іншого, вибудував на тому, що клопотання слідчого міліції про вжиття запобіжного захисту складене непрофесійно, зокрема не надано доказів провини підозрюваного, передбачених п. 3 ст. 184 КПК.

1341926183_000
Адвокат Сидір Кізін

Незважаючи на вищевикладене, слідчий суддя Тамара Міхієнкова повністю задовольнила всі три державні звинувачення. Варто зауважити, що, за словами «арештантів», у всіх трьох активістів на утриманні є малолітні діти, яких тепер буде проблематично прогодувати, оскільки чоловіки протягом двох місяців не можуть виходити з власних помешкань, а тому не мають змоги працювати.

Вчора, 13 червня, у Київському апеляційному суді розглянули апеляційні скарги Смірнова та Ткаченка щодо неправомірності рішень, прийнятих судом першої інстанції. За словами Миколи Смірнова, суд щодо обох активістів лише виправив деякі помилки броварського суду, однак лишив запобіжний захід «домашній арешт» у силі.

Микола Смірнов, Руслан Ткаченко й Олег Шевчук не визнають себе винними та вважають, що влада, зокрема через судову систему та правоохоронні органи, хоче позбутися активних громадян у Броварах, що не миряться із беззаконням, яке коїться у місті. Останні події активісти розцінюють як тиск та політичні переслідування.

Микола Смірнов, Руслан Ткаченко, Олег Шевчук:

dsc_9074  z_180b931b  7j2DMpJg_AE

Про розвиток подальших подій щодо кримінального переслідування активістів читайте у наступних публікаціях на «Маєш право знати».

UPD. 14 червня відбувся розгляд апеляційної скарги Олега Шевчука щодо запобіжного заходу “домашній арешт”, вжитого щодо активіста Броварським міськрайонним судом. Колегія суддів, незважаючи на докази захисту, за аналогією лишила голову районного осередку “вдома”. Адвокат Сидір Кізін під час процесу перш за все вказував на недоведеність скоєного підзахисним правопорушення. Зокрема, відео, на яке спочатку посилався слідчий міліції у своєму клопотанні, і яке врахував суд першої інстанції, відсутнє у матеріалах справи. Захист підозрює, що відео відсутнє взагалі або на ньому не зафіксовано ніяких доказів щодо Шевчука. Водночас, державне звинувачення наголосило, що наразі ведеться слідство, через що цей доказ не був доданий у матеріали справи.

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  8 років тому

  Які технічні засоби використовуються для відстеження пересування? Браслети?

 • avatar
  Дмитро Карпій
  8 років тому

  Щойно з аналогічного апеляційного суду по Шевчуку – таке саме рішення. Причому судді “наїхали” на прокурора, мовляв чому так – нема доказів відеозапису, на які посилається звинувачення. Але вирок все одно винесли – домашній арешт лишити в силі.

  Захист готовий судитися в Євросуді.

 • avatar
  Тарас Мельничук
  8 років тому

  Із сайту ВО “Свобода” : Після апеляційного засідання голова націоналістів району Олег Шевчук
  заявив: “Уже немає сумнівів, що дика за своєю формою та суттю акція
  залякування націоналістів броварського осередку не призвела до бажаного
  ефекту, на який розраховувала бандитська влада. Навпаки я та мої
  побратими по справі ще дужче посилять боротьбу проти режиму
  Януковича-Азарова-Федоренка-Сапожка. Нині вони позбавили нас можливости
  заробітку, аби ми не могли прогодувати свої сім’ї. Але відомо ще з часів
  козацької доби, що, саме втративши все, людина здобуває волю, а заодно
  втрачає залишки страху. Те, що сталося, остаточно згуртувало наш
  націоналістичний осередок у Броварах, зняло дрібні ідеологічні,
  методологічні та інші суперечки. Тепер ми як ніколи змобілізовані та
  перетворилися на потужну націоналістичну силу. Проти режиму в Броварах
  боротиметься спільнота вільних людей, які готові захищати своє право на
  життя діями так само, як колись це робили наші славні пращури”.