• Сьогодні: Субота, 8 Серпня, 2020

Виконком зменшив з 13 до 10 кількість пільгових поїздок у приміських комунальних автобусах

Січень17/ 2013
avatar
Сергій Севрук

Журналіст "Маєш право знати", громадський активіст

На початку січня 2013 року виконком Броварської міської ради визначив порядок відшкодування витрат за безкоштовне перевезення без обмежень пільгових категорій населення м. Бровари пасажирським автомобільним транспортом загального користування на 2013 рік. Згідно з рішенням виконкому, на перевезення пільговиків комунальними автобусами на міських та приміських маршрутах передбачено майже 550 тис. грн, за які має бути здійснено трохи більше 198 тис. пільгових поїздок. Минулого року на ці потреби було закладено близько 630 тис. грн.

Безкоштовні перевезення пільгової категорії населення міста Бровари здійснюватиметься 7 автобусами комунальної власності та 5 перевізниками, з якими виконком та Управління праці та соціального захисту населення мають укласти трьохсторонні договори.

Перевізники, які здійснюють безкоштовне перевезення
комунальними автобусами без обмежень пільгових категорій населення м. Бровари
з 01 січня 2013 року по 31 грудня 2013 року

Відповідно до розрахунків, комунальні автобуси сполученням «Бровари-Київ» мають здійснювати 13 рейсів на день, при цьому під час кожного з рейсів перевізнику має бути відшкодовано 10 пільгових поїздок (минулого року було закладено відшкодування 13 поїздок на кожному рейсі). Загалом на місяць сума відшкодувань за пільгові поїздки на 1 автобус має становити 8 775 грн, а на 4 автобуси – 35 100 грн, які мають забезпечити 10 400 пільгових поїздок на місяць. На рік ця сума становитиме 421 200 грн, що «еквівалентно» 124 800 пільговим поїздкам.

На міських маршрутах № 3, 5 та 9 комунальні автобуси мають здійснювати 17 рейсів на день з відшкодуванням також 10 пільгових поїздок. На місяць «компенсації» на 1 автобус становитимуть 3570 грн, на три автобуси ця сума складатиме 10 710 грн, що має забезпечити 2040 пільгових поїздок. На рік загальна сума на 3 міських автобуса становитиме 128 520 грн, що еквівалентно 73 440 поїздкам.

Контроль за перевезеннями пільговиків автобусами комунальної власності буде здійснювати спеціально створена робоча група, яка щомісяця проводитиме перевірки перевезень таких пасажирів. За результатами перевірок буде складено акти і в разі виявлення невідповідностей показників, передбачених розрахунками, управління праці та соціального захисту населення Броварської міської ради буде зобов’язане провести перерахунок щодо суми відшкодувань.

Також перевізник має забезпечити наявність в салоні автобуса інформації для пасажирів: відомостей про перевізника, інформацію про водія, перелік пільгових категорій населення, які мають право на безкоштовний проїзд, номери телефонів «гарячої лінії» для скарг і пропозицій, наявність бейджа прізвищем та іменем у кондуктора автобусу; має розмістити розклад руху в салоні автобуса, на кінцевих зупинках та забезпечувати його дотримання; вести облік виконаних рейсів та кількість перевезених пасажирів; забезпечувати дотримання вимог чинного законодавства та діючих нормативних актів при наданні пільг.

Окремим пунктом типового договору на безкоштовне перевезення без обмежень пільгових категорій населення м . Бровари пасажирським автомобільним транспортом загального користування на 2013 рік передбачено, що за порушення вимог законодавства щодо пільгового перевезення, при наявності трьох підтверджених письмових скарг від пасажирів пільгової категорії, відшкодування за звітний місяць не здійснюється. То ж про всяк випадок, розміщуємо адресу та контакти приймальні Управління праці та соціального захисту населення: вул. Гагаріна, 18, кім. 204, тел.: 5-23-88.

  • avatar
    Ирина Буяковская
    8 років тому

    Завдяки цій журналістській роботі можна вже пояснити своїм знайомим – людям пільгових категорій – їхні права, можливості, куди звертатися, тощо.Дуже конкретна стаття Сергія Севрука (Журналіст “Маєш право знати”, громадський активіст), Але хочу запропонувати продовжити тему:згідно Закону України “Про державний бюджет України на 20..рік” та за інформацією Мінфіну за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремим категоріям громадян надаються більш ніж 32 категоріям. Останні в цьому списку є пенсіонери за віком, Список задом-наперед :багатодітні сім”ї, суддям у відставці,дружинам(чоловікам) та опікунам (на час опекунства) дітей померлих громадян, смерть , яких пов”язана з Чорнобильською катастрофою,громадянам . які постраджали внаслідок ЧАЄС,реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій або є пенсіонерами, пенсіонерам з числа слідчих прокуратури…..Але, на жаль,близко 16500 студентів, які кожного дня їдуть на навчання міжміським автотранспортом з Броварів у Київ не можуть скористатися пільговим студентським квитком при оплаті. Ревізійно=контрольна група працівників залізниці щоденно в електричках здійснюють фінансові операції (термінал)при наявності студентського квітка та надають 50%пільгу усім студентам.