• Сьогодні: Середа, 29 Березня, 2023

Звання “Почесний громаднин Броварів” зроблять посмертним, щоб нагородити Дворянець та Лисенка

Травень30/ 2014
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Антоніна Дворянець09
Антоніна Дворянець

Наприкінці минулої сесії Броварської міськради у питанні “Різне” міський голова доручив секретарю ради розробити зміни до положення «Про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Бровари», щоб передбачити можливість нагородження броварчан цим високим званням посмертно. У цьому році «Почесним громадянином Броварів» планують визнати загиблу на Майдані Антоніну Дворянець та відомого історика й дослідника Миколу Лисенка, який загинув в аварії.

Після революційних подій цієї зими муніципальна газета «Брама» на першій шпальті повідомляла про те, що Дворянець та Лисенка нагородять почесним званням посмертно. Проте, як ми вже писали, це було неможливо через відсутність в положенні відповідного пункту: згідно з документом «Почесним громадянином Броварів» можна було стати тільки за життя, адже це звання передбачає багато пільг.

Нагадаємо, броварчанка Антоніна Дворянець загинула від нанесених травм 18 лютого та є єдиною жінкою у Небесій Сотні. Її тіло знайшли неподалік барикади на Інститутській. Очевидці кажуть, що жінка безстрашно кинулась захищати майданівців на барикаді від озвірілого «Беркуту» і поплатилась за це життям.

lys_3
Микола Лисенко та дружина

Відомий дослідник, історик та громадський діяч Микола Лисенко загинув з дружиною Нелею Щербиною 1 березня в ДТП на вул. Дімітрова. Найбільш відомою роботою Миколи Лисенка є історична праця про Биківнянську трагедію.