• Сьогодні: Вівторок, 7 Лютого, 2023

Як броварчани прибирали своє місто: репортаж з двох суботників напередодні третього

Квітень24/ 2014
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

Суботник 27Цієї весни броварська громада проявила неабияку активність у прибиранні свого міста та улюблених місць відпочинку. Наприкінці березня небайдужі мешканці прибрали шість ділянок на житловому масиві, а на початку квітня взялись за наведеня ладу упарку “Приозерний”, що на Пекарні, та очистили від сміття ліс у районі Лісництва. Для заохочення участі читачів “Маєш право знати” у суботнику 26 квітня публікуємо репортажі з обох громадських заходів та запрошуємо екологічно свідомих броварчан на масове прибирання цієї суботи о 9:30.

29 березня активісти Броварської Народної Ради та небайдужі громадяни, що відгукнулись на їх заклик, взялись прибрати шість “найбільш забруденних ділянок” на житловому масиві. Перелік місць попередньо обговорили та узгодили на зборах, після чого організатори заручились підтримкою ЖЕКів щодо надання робочих інструментів. Також звернулись за спонсорською допомогою до місцевих підприємців й отримали її у вигляді пакетів для сміття та робочих рукавичок. Прикметно, що приватна компанія “Бровари-Вторма”, яка займається утилізацією відходів, запропонувала учасникам суботника сортувати сміття та за спакований у спеціальні мішки пластик ще й заплатила кошти. Решту зібраного “врожаю” активісти складали у спеціальні пакети, у вартість яких входить послуга з вивезення сміття – щоб не робити понаднормового навантаження на ЖЕКи.

Найбільше громадян вийшло прибирати територію біля стадіону 10 школи.

Суботник 26

Суботник 28

Суботник 27

Також чимало активістів прийшло розгрібати звалища біля гаражів неподалік від 8 школи.

Суботник 40

Суботник 39

Суботник 41

А от біля Школи мистецтв до активістів Народної Ради приєдналась всього пара дітлахів.

Суботник 32

Суботник 33

Суботник 34

На вул. Постишева (район “Зеленої папуги”) громада натрапила на справжній “клондайк” пластику і скла.

Суботник 38

Суботник 37

Суботник 36

На вул. Київській навпроти 5 школи також було негусто з учасниками суботника, проте ті, хто все ж прийшов, прибрали чималий шмат зелених насаджень.

Суботник 44

Суботник 42

Суботник 43

Гарний “врожай” зі сміття зібрали броварчани й на сусідній ділянці – лісовій просіці напроти “Ринку на Київській”.

Суботник 25

Суботник 24

Суботник 45

Проаналізувавши, що для успішного і надихаючого суботника потрібні не лише робочі руки, а й чималий гурт однодумців, члени Броварської Народної Ради вирішили більше не розпорошуватись на багато ділянок і 5 квітня організували прибирання у двох точках – у парку “Приозерний” та в лісі біля Лісництва. У природній окрасі району Пекарні вирішили зробити Алею Небесної Сотні та висадили 100 саджанців. Суботник у парку та березовому гаї активно підтримали місцеві мешканці та працівники КП “Бровари-Благоустрій”, які не лише допомогли інструментами, а й самі взялись до роботи.

Суботник 10

Суботник 12

Суботник 07

Суботник 09

Суботник 03

Суботник 02

Суботник 06

Суботник 22

Рекордну кількість пакетів зі сміттям, зрозуміло, вдалось зібрати активістам, які взялись наводити чистоту у лісі – улюбленому місці для пікніків та відпочинку броварчан. І щоб зберегти охайність у лісі хоча б на якийсь час, учасники суботнику розвісили мотивуючі таблички.

Суботник 16

Суботник 19

Суботник 17

Суботник 18

Суботник 20

Нагадаємо, цієї суботи, 26 квітня, усіх броварчан – незалежно від політичних уподобань та ідеологічних переконань – запрошують об’єднати зусилля та прибрати броварський ліс. Збір о 9:30 ранку біля входу в парк “Приозерний”, що на Пекарні. Рукавичками, існтрументами та пакетами обіцяють забезпечити всіх учасників, а по завершенні суботника запланований невеличкий підсумовуючий пікнік.