• Сьогодні: Вівторок, 7 Лютого, 2023

Земельна та гуманітарна комісії не підтримали перейменування вул.Тургенєва в Броварах

Березень11/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

На найближчу сесію Броварської міської ради виносять питання перейменування вулиці Івана Тургенєва, що пролягає на території І-го житлового району, на вулицю Івана Сокура. Гуманітарна та земельна комісії не підтримали цей проект, остаточне рішення будуть приймати місцеві депутати 23 березня на засіданні 26-ї чергової сесії.

У четвер, 9 березня, на засіданні гуманітарної комісії, після оголошення звернення ініціативної групи мешканців вул. Тургенєва з проханням не змінювати назву вулиці, депутати проголосували та одноголосно “утримались”.

10 березня на засіданні земельної комісії її члени проголосували за відмову в перейменуванні, окрім депутата Володимира Опалька (БПП), який підтримав цей проект рішення. На засіданні були присутні також члени ініціативної групи, що подали заяву проти перейменування. Вони повідомили, що Іван Тургенєв в першу чергу не російський, а письменник світового рівня, в Росії був гонимий, а також, що в Україні перейменована лише одна вулиця Тургенєва – у Львові, інші залишили без змін. Депутат Володимир Опалько зі свого боку активно виступав за перейменування, аргументуючи важливістю дерусифікації України, та вступив у гостру суперечку з присутньою мешканкою. “Російськомовний простір потрібно вичищати і наповнювати українським”, – заявив депутат.

Володимир Опалько

Після бурхливого обговорення, присутні представники організації ветеранів висловилися наступним чином: “Не потрібно створювати протистояння в громаді, від цього ніхто не виграє. Ви вирішить спочатку: чи треба взагалі перейменовувати вулицю Тургенєва. І якщо так, то вже тоді ми просимо обов’язково віддати шану видатному лікарю Івану Сокуру”.

Під час обговорення проекту рішення депутат Вадим Андрієвський (РПЛ) поцікавився, чому на честь такого видатного для Броварів діяча як Іван Сокур не назвали будь-яку з тих 70 вулиць, що перейменували в рамках декомунізації в грудні 2015 року на 4-й позачерговій сесії міськради. Нагадаємо, тоді депутати планували перейменувати лише 24 вулиці, проте на сесії було прийнято рішення голосувати за розширений перелік.

Присутній на засіданні земельної комісії Дмитро Карпій (голова комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків) зазначив, що робоча група рекомендувала таку назву, і попередній склад профільної комісії погодився перейменувати вул. Семашка. Але за ініціативи депутата Миколи Зінченка, під час розгляду питання 25 грудня 2015 року цю пропозицію зняли з розгляду. Вул. Семашка отримала назву на честь Ігоря Завірюхіна, загиблого бійця АТО.

Вулиця Тургенєва не підпадає під обов’язкову декомунізацію. Проте у Броварах її запропонували перейменувати, і у липні-серпні 2016 року це питання надали обговорити громаді. Лунали думки як “за”, так і проти”. Комісія з питань найменувань та пам’ятних знаків двічі підбивала підсумки щодо цієї вулиці: першого разу зняли з розгляду до подальшого вивчення думки громадян, іншого – підтримали та рекомендували винести це питання на сесію (протоколи засідань доступні за посиланнями: №3 та №4).

Вулицю пропонують перейменувати на честь Івана Павловича Сокура – головного лікаря Броварської центральної лікарні в період 1982-2010 років, який має звання Заслуженого лікаря України, почесного громадянина міста Бровари (2001 р.), удостоєний орденів «Знак пошани», «За заслуги» ІІ та ІІІ ступенів, княгині Ольги ІІ ступеню.