• Сьогодні: Четвер, 7 Липня, 2022

Броварські депутати затвердили бюджет міста на 2017 рік

Грудень23/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Майже одноголосно (з тих, хто був присутній у залі) на останній позачерговій сесії Броварської міської ради 22 грудня депутати ухвалили рішення про бюджет міста на наступний рік. За проект рішення проголосували усі фракції, окрім ДемАльянсу та Свободи. Загалом міській бюджет-2017 отримав 30 голосів з можливих 36.

Про неприпустимість розгляду бюджету в авральному порядку заявив на початку сесії депутат Олег Берестовий (ДемАльянс) та полишив засідання. У інших депутатів заперечень проект бюджету не викликав, тому його і затвердили майже одноголосно.

Згідно ухваленого документа, бюджет міста на наступний рік складає майже мільярд гривень, а саме 951 561 тис грн. З них більше всього видатків загального фонду піде на освіту (309 млн), соцзахист (226 млн) та охорону здоров’я (113 млн).

Депутат Андрій Василенко (Самопоміч) зауважив, що бюджетний процес у Броварах побудований неправильно. Було багато засідань щодо видатків бюджету (бюджетні слухання), але ні одного(!) щодо його наповнення. За його словами, на будь-якому підприємстві все навпаки: більше думають – звідки взяти кошти, а куди витратити – це справа недовга. У цьому контексті він заявив, що броварське управління економіки працює неефективно: одне з найбільших за кількістю працівників (14), воно повинно активно займатися питанням залучення коштів, а воно не працює, вважає депутат. Згадав він також, що місто могло би отримувати багато коштів з оренди землі, для чого потрібно розробити зонінг територій, що базується на даних Генерального плану. “Проект потрбіно завершити, він коштує всього 300 тисяч, ця сума відіб’ється за місяць, коли запуститься земельний аукціон”, – заявив пан Василенко.

Затвердили депутати також і проект рішення про громадський бюджет, ініціатором якого був Олег Берестовий (ДемАльянс). Згідно документу, на проекти, які подасть громада, виділять 1% від бюджету або не менше 3 млн грн. Це прогресивне рішення було підтримано депутатами майже одноголосно: 30 голосів “за”.