Підприємства родини Миколи Зінченка є постійними постачальниками для виконавчого комітету Броварської міської ради. Лише за останній рік депутат отримав замовлень більше, ніж на 7 млн. грн. від різних установ органу місцевого самоврядування. Про це йдеться у розслідуванні “Трипільский край”, опублікованому на Dozorro.
Як зазначено в матеріалі, обранець Микола Зінченко із промерської більшості Броварської міської ради (фракція “УКРОП”), згідно з електронною декларацією, є приватним підприємцем та власником ПП «Маяк». За останні 12 місяців компанія уклала з міськрадою 15 угод на суму 3,72 млн. грн. Окрім того, його СПД ФОП Зінченко М. А. за 13 місяців уклало 13 угод на 3,57 млн. грн.
Не відстає від Миколи Зінченка і його дружина, яка є власником ПП «Інком-М», – йдеться в розслідуванні. Починаючи з 2014 року, компанія продала палива установам Броварської міської ради більше ніж на 2 млн. грн.
Варто зазначити, що Броварська міська рада здійснює закупівлі і в інших родичів Миколи Зінченка. Так, за даними Zакупівель, його брат Григорій Зінченко за останній рік продав ремонтів і будівництв на суму в понад 1 млн. грн. Причому до того від був помічений у закупівлях для Броварської міської ради аж у 2008 році, тоді в його фірми «Каштан» замовляли реконструкцію шатрового даху.
В статті на Dozorro вказують або прямо натякають: тендери компаній Миколи Зінченка та його дружини були виписані під конкретних претендентів-постачальників. Таким чином була обмежена конкуренція.
Наприклад, у тендері на постачання палива компанія ПП «Інком-М» була єдиним учасником. Бо за умовами тендеру, учасник повинен мати АЗС на відстані не більше, ніж 4 км від офісу замовника. Вказана адреса замовника – м. Бровари, бульв. Незалежності, 2, каб. 101.
Також можна побачити, що у тендері на «Капітальний ремонт під’їздів житлового будинку» на суму 481,6 тис. грн. Микола Зінченко змагався сам із собою за право виконати капітальний ремонт під’їздів житлового будинку. Загалом учасників було троє, але коли «зайвого» дискваліфікували, залишилось двоє – ФОП Зінченко та ПП «Маяк.
Також у Dozorro вказують на тендер на суму більше мільйона гривень, у якому просто відзвітувати про закупівлю. Це при тому, що затверджений порядок застосування системи електронних закупівель розпорядниками бюджетних коштів, установ, організацій у Броварах передбачає закупівлі через Prozorro від 10 тис. грн.
«Тож, маючи лояльне відношення з боку виконкому Броварів, родина Зінченків отримала від депутатства пана Миколи неабияку вигоду», – зазначається у матеріалі “Трипільский край” на Dozorro.
«Депутати міських, сільських та селищних рад не отримують заробітну платню за свою депутатську роботу. Можуть розраховувати, у разі гарної роботи, хіба що на вдячність мешканців за комфортніше місто. А от у разі «правильних» голосувань ще й суттєву підтримку від мерії. Так і в Броварах. Підтримав важливі для мера питання на сесії – і ти найулюбленіший постачальник бюджетних установ міської ради», – вказують у статті.
Нагадаємо, з вересня 2015 року по вересень 2016 року компанії Миколи Зінченка отримали від управління житлово-комунального господарства Броварської міської ради майже 3 млн. грн. Це – кошти за ремонт дахів та під’їздів, а також за пальне. У своїй декларації за 2014 рік час депутат зазначав лише 66,5 тис. грн. власного річного доходу, але у 2015-му – вже 3,5 млн. грн. У 2016-му – 3,4 млн. грн.
Читайте також: “Хто отримує найбільше коштів від управління ЖКГ в Броварах?”
Альф
6 років томуДізналися завдяки Дозорро. Тепер ми це знаємо! Ура! А що далі? Нам радіти що в Броварах є такий бізнесмен? Брати його за приклад? ?????????????